up
ara
‹ Tüm Kocan Kadar Konuş İncelemeleri

Kocan Kadar Konuş Kitap İncelemeleri

Hilal Kaya

Hilal Kaya

@hk13 - Kocaeli / İzmit

Konusu ve hakkında konuşulanlara istinaden çok merak ettiğim bir kitaptı. Gene de kitap alma konusunda öncelik sırasında yer almıyordu. Bir tanıdıktan gelen istek üzerine ("sen hızlı okursun, oku da bir bak güzel mi, güzelse ben de okuyayım") okuduğum bir kitaptı.

Konusu aslında bütün Türk kızlarının aşina olduğu evlilik-evde kalma-toplumun ve ailelerin bu konulara bakış açısı olarak seçilmiş. İlk başlarda kitap akıcı gelmese de ilerleyen sayfalarda, Başkahramanımız Efsun'un etrafındaki kadınlar topluluğunun başlattığı operasyon ile kitap biraz keyifleniyor ve sayfalar hızlı çevrilmeye, konular hızlı akmaya başlıyor. Yer yer kendi kendime söylendiğim, gülmekten kendimi alamadığım, kahramanla beraber hayıflandığım kısımlar da oldu. Güldük eğlendik; ama sonundan pek memnun olduğumu da söyleyemem. Bana göre ucu açık kalmış ve kitabın başı gibi çok da etkileyici değil

Dil, oldukça akıcı ve bildiğimiz sokak ağzı. Tavsiye eder miyim ? Eğer vakit hızlı geçsin, şöyle bir güleyim, keyifleneyim derseniz okuyun derim :)

Duyduğuma göre filmi çekilecekmiş, Ezgi Mola Efsun rolünü üstlenecekmiş. Kitap uyarlaması filmleri pek sevemesem de Ezgi Mola dışında bu karaktere bu kadar uyacak başka birini düşünemezdim şahsen bende.

İyi Okumalar :)
ataç ikon Kocan Kadar Konuş
kitaba 4 verdi
0 yorum