up
ara

Oyunbaz

- Dunkler Wahn

Oyunbaz Konusu ve Özeti

Oyunbaz
Oyunbaz kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: Regaip Minareci
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786053432449
Sayfa: 384 sayfa Basım Tarihi: 2014
Hep seni düşünüyorum, yakında sen de beni aklından çıkaramayacaksın…Psikiyatr Jan Forstner bir gün beklenmedik bir anda, kimden geldiği belli olmayan güller alır. İlk başta güllerin, kitabını okuyan bir hayranından geldiğini düşünen Jan bir süre sonra kasabadaki korkunç cinayetler ile evinin kapısına bırakılan imzasız mektuplar ve hediyeler arasında bir bağlantı kurar. Ona sırılsıklam âşık olduğunu itiraf eden, hiç tanımadığı bir kadından telefon aldığında da her an takip edildiğinin farkına varır. Ve en kötüsü, bu kadını durdurmanın hiçbir yolu yoktur…
Kitapkokusu

Kitapkokusu

@kitapkokusuu

Kitap gerçekten psikolojimi bozdu. Gece okumamdan mı hızlı okumamdan mı anlamadım ama kitabı bitirip kapağını kapattığımda öylece 10 dk durup düşündüm. Bunu yaşamak istiyorsanız tavsiye ederim :) Spoiler vermek gibi olmasın ama başta gül gönderen kadını o kadar çok vurguladılar ki çıkacak kişinin fiziksel özelliklerini az çok tahmin ettim. Ama hiç böyle bağlanacağını düşünmemiştim. Bazı mantık hataları yakaladım ilk başlarla ilgili. Yazarımız o kadar akıllı ki muhtemelen o hataların yakalanacağını düşünerek katiline bazı özellikler eklemiş. Mantık hatasını başka da düşünen varsa konuşup yorum yapmak isterim. Yine de puanım 10.
ataç ikon Oyunbaz
kitaba 10 verdi
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Psikolojik gerilim okumayı seviyorsanız.. Ya da sevmiyorsanız bile bu kitabı okurken ekinizden bırakamayacağınıza ve her bölümün sonunda bir müddet düşüneceğinizi garanti edebilirim. Öncelikle kurgusuna, ve yazarın zekasına hayran kaldım. Kitabın sonu için gayet mantıklı senaryolar üretmiş olsamda asla tahmin edemedim. Şimdiye kadar bildiğiniz klasik psikolojik gerilim romanlarının konularını unutun ve gayet olağan bir konuyu yazarın nasıl işlediğine bakın. Akıcı, sizi sıkmayacak, düşündürecek ve az da olsa ürkütecek bir kitap, yazarın gerçekte de psikiyatr olduğunu hesaba katarsak okuduğunuzda pişman olmayacağıza eminim.
ataç ikon Oyunbaz
kitaba puan vermedi
0 yorum
Sude📚

Sude📚

@sudesanal

İNANILMAZ BİR KİTAPTI!
Evet kitap şimdi bitti ama gerçekten ne diyeceğimi dahi bilemiyorum resmen şoklar içerisindeyim. Kitap Jan adında bir psikiyatr doktorun çevresinde gelişiyor. Bir gün iş yerine gelen bir gülle başlıyor olay. Saplantılı bir kadın var ve devamlı olarak doktorumuza notlar yolluyor, gözetliyor onu.Detay vermeyeceğim sadece demek istediğim kitapta çok fazla tahminlerde bulunuyorsunuz, sürekli bu kişi kesin “saplantılı kadın” diyorsunuz ama yine yanıldığınızı farkediyorsunuz. Kitabın sonunda tam olarak şoka girip öyle boş boş duvara bakıyorsunuz😂😂 Gerçekten ne diyeceğimi dahi bilmiyorum KESİNLİKLE OKUMALIDINIZ KESİNLİKLEEE!
ataç ikon Oyunbaz
kitaba puan vermedi
2 yorum
Rukiye (@rukiye87)
O saplantılı kadını şuan tahmin ediyorum ama kesin yanlıyorum diyorum bir yandan da. Ben daha kitabın başındayım ve merakla gelecek sayfaları okuyacağım. Kitap şimdi ilgi çekici bir hal aldı benim için. :)
07.08.18 beğen 1 cevap
Ayşe erol

Ayşe erol

@ayseerol

Kitabın ana karakteri psikiyatr Jan. Geçmişte de normal bir hayat yaşamayan Jan'ın hayatı hayalet Jana'nın da gelişiyle yeniden alt üst oluyor ve evet Jana bir psikopat. İnanın okurken ben bile ürktüm kendisinden. Psikozlu biri ama sandığımızdan çok akıllı, hem de çok. Jan’ın onu kurtaracağını ve bu sayede gerçek aşkı bulacaklarını sanıyor. Bu tür kitaplarda genelde en başından tahmin ettiğim insan çıkar katil fakat bu kitap beni ters köşe yaptı ve öğrendiğimde yok artık dedim.
Kitabın kurgusu mükemmeldi bana göre ve heyecanla okudum gerilim sevenlere kesinlikle tavsiye ediyorum :)

Kitapla kalın
ataç ikon Oyunbaz
kitaba 10 verdi
0 yorum
Özcan Şenkaya

Özcan Şenkaya

@ozcansenkaya

Normalde sadece işe gidip gelirken okurum. bu kitabı elimden bırakamadım her fırsatta okumak istedim. Elimden bırakmadığım için tepki bile aldım :)

Ortalarında çözdüğünüzü düşünüyorsunuz daha sonrasıda ise yanlış bir düşünce olduğuna şaşırıp sonuna kadar şaşırmaya devam ediyorsunuz.

Yazarın kurgu yeteneğine hayran kaldım. Wulf Dorn'un okuduğum ilk kitabıydı. sanırım bundan sonrasıda gelecek.

Şiddetle tavsiye ediyorum.


(Aynı zamanda filmi de çekilse ne güzel olurdu gerim gerim gerilirdik ) :D
ataç ikon Oyunbaz
kitaba 10 verdi
0 yorum

Oyunbaz - S41

'Hey dikkat et, kendini beğenmiş sersem,' diyerek aynadaki aksşne mırıldandı. 'Bunlar orta yaş krizinin ilk belirtileri.'
Nihal tarafından eklenmiştir.
Nihal

Nihal

@nihaltasci

Sana bir şey söyleyeyim mi? İnsan kendinden nefret edebilen tek canlıdır.
ataç ikon Oyunbaz
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Nihal

Nihal

@nihaltasci

Sevgi tuhaf bir şey Jan. Ancak kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığında uğrunda savaşmaya başlıyorsun.
ataç ikon Oyunbaz
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Nihal

Nihal

@nihaltasci

Çocukluğumuzda duyduğumuz bazı şeyler bir daha silinmemek üzere hafızamıza kazınır.
ataç ikon Oyunbaz
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Kübra Ç?

Kübra Ç?

@kedilikitapsever

Öncesinde ne kadar mutlu olduysan, kaybettiğinde o ölçüde canın yanar.
ataç ikon Oyunbaz
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Sevgi tuhaf bir şey. Ancak kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığında uğrunda savaşmaya başlıyorsun.
ataç ikon Oyunbaz
kitaba puan vermedi, inceleme ekledi.
0 yorum
38
KİTAP
Maceraperestlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Macera Romanları
Macera tutkunlarının mutlaka okuması gereken, bol adrenalin içeren en sürükleyici ve en heyecanlı macera kitaplarını bu liste...
FİLOZOF

FİLOZOF

@kulturelcisi

Oyun Baz  paylaşım fotoğrafı
Oyun Baz
Bu kitap hakkında ne düşüyorsunuz? Bu kitabı bitirdikten sonra hangi kitabı okumamı tavsiye edersiniz?
ataç ikon Oyunbaz
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
8 yorum
Neval Kanbay (@nevalkanbay)
Kitap seri şeklinde değil miydi? Tek kitap değildi. Bence serisini okumalısın
27.10.18 beğen cevap
kader.cmln (@naturmort)
bu adam insanın aklını alıyor ☘
27.10.18 beğen cevap
Sude📚

Sude📚

@sudesanal

 paylaşım fotoğrafı
Evet kitap bitti ama ben de bittim. Şu an ne diyeceğimi dahi bilemiyorum ağzım açık bir şekilde boş boş duvara bakıyorum şoklardayım çünkü😱 Buraya sadece bu kadarını yazıp, inceleme ekleyeceğim kitapla ilgili tek diyeceğim MUTLAKA OKUYUN.
ataç ikon Oyunbaz
kitaba puan vermedi, inceleme ekledi.
0 yorum
verdasimge

verdasimge

@werdasinge

“Evde yalnızken okumak için çok cesur olmanız gerekir…” paylaşım fotoğrafı
“Evde yalnızken okumak için çok cesur olmanız gerekir…”
Hep seni düşünüyorum, yakında sen de beni aklından çıkaramayacaksın…

Psikiyatr Jan Forstner bir gün beklenmedik bir anda, kimden geldiği belli olmayan güller alır. İlk başta güllerin, kitabını okuyan bir hayranından geldiğini düşünen Jan bir süre sonra kasabadaki korkunç cinayetler ile evinin kapısına bırakılan imzasız mektuplar ve hediyeler arasında bir bağlantı kurar. Ona sırılsıklam âşık olduğunu itiraf eden, hiç tanımadığı bir kadından telefon aldığında da her an takip edildiğinin farkına varır. Ve en kötüsü, bu kadını durdurmanın hiçbir yolu yoktur…
ataç ikon Oyunbaz
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum