up
ara

Raydan Çıkanlar

Raydan Çıkanlar Konusu ve Özeti

Raydan Çıkanlar
Raydan Çıkanlar kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Sadi Tekelioğlu
Yayınevi: Martı Yayınları
ISBN: 9786053482611
Sayfa: 496 sayfa Basım Tarihi: 2014
Bir çocuğun travmasında faili meçhul kadınların kaderi yazılı…

Ben Masja. 21 yaşındayım. Cehenneme gelmişim ben.
Bu da benim günlüğüm. Anlıyor musunuz? Kimseye yazılmadı bu. Sadece bana ait. Ben yazar değilim, biliyorum.
Ama dayanabilmek için yazıyorum. Hayatta kalabilmek için. Kendime hâlâ yaşadığımı gösterebilmek için. Annem hep öğretmen olmam gerektiğini söylerdi. Ama ben öğretmen değilim. Ben hiçbir şeyim.
Sevgilisinin kumar borcunu bedeniyle ödemek zorunda kalan Masja, Stockholm'ün arka sokaklarında, çocukluk travmaları sonucu kadınları av haline getiren Sırtlan lakaplı katile av olmak üzeredir. Sevdiği kadının yok yere öldürülmesi sonucu hayata sırtını dönen Dedektif Ravn ise Masja'nın günlüğünden yola çıkarak katilin izini sürerken uçurumun kenarında bir mücadele verecektir.

Ülkesinde yayımlandığı gün 10.000'in üzerinde okura ulaşan ve on sekiz ülke tarafından yayım hakları satın alınan Raydan Çıkanlar, dünyanın en mutlu bölgesi olarak anılan Kuzey Avrupa ülkelerinin bambaşka bir yüzünü gözler önüne seriyor.
"Raydan Çıkanlar'da adrenalin seviyesi baştan sona düşmüyor. Gerilim zirveye ulaşıyor. Bu romanı okuyanlar devamı için sabırsızlanacaklar."
-Fyns Amts Avis-

"Gecelerce uyutmayacak kadar sarsıcı bir kitap… Başkarakter Ravn hepimizin tanıdığı ama hakkında daha fazla şey bilmek istediğimiz o adamlardan biri."
-Alt for Damerne-

"Michael Katz Krefeld aşina olduğumuz konulara kendi ayırt edici ve günahkâr renklerini katarak etkileyici bir kurgu yaratmış. Ana karakter Ravn psikolojik açıdan oldukça enteresan bir tablo çizerek okurun ilgisini cezp ediyor."
-Dagbladenes Bureau-
RT.D.

RT.D.

@312

Danimarka ve İsveç'in uyuşturucu ve fuhuşun hüküm sürdüğü arka sokaklarında amansız bir kovalamacaya şahit oluyorsunuz...

Ravn (kuzgun) lakaplı süresiz izne çıkarılan bir polis tanımadığı bir kızın hayatını kurtarmaya çalışıyor, bu arada da kendi geçmişiyle yüzleşmeye devam ediyor.

Akıcı ve hızlı ilerleyen bir kitap. Adrenalin ve gerilim dozu iyi ayarlanmış.

Yazar Michael Katz Krefeld ise İskandinavya'nın parlayan yeni yıldızı olarak görülüyor.
Polisiye-gerilim sevenlere önerilir.
ataç ikon Raydan Çıkanlar
kitaba 8 verdi
0 yorum
OnurSakarya

OnurSakarya

@onursakara

Güzel ve heycanlı bir romandı 3 ayrı tarihte geçmesine rağmen olaylar karışık değildi. Majia'ya hem acıdım hem kızdım Tomas için de üzüldüm çünkü sevgilinin katilini bulamadı umarım ikinci kitapta bulur.
Heycanlı ve kendine bağlayan bir kitaptı güzeldi..
Aksiyon neredeyse hiç dinmiyor. Çok akıcıydı.

***
ataç ikon Raydan Çıkanlar
kitaba 10 verdi
0 yorum
Burak Gün

Burak Gün

@bgeses

Guzel ve akici bi romandi merakla okunabilicek kitaplardan biri farkli tarihler olmasina karsin biririne baglamti noktalari cok guzel tasarlanmis kendini kaybetmekte olan bi adamin kendisini hic tanimadigi bi kadini bulmak ugruna hayata tutunma aksiyonu diyebiliriz..
ataç ikon Raydan Çıkanlar
kitaba 8 verdi
0 yorum

Raydan Çıkanlar - S41

Thomas son şeridi de hızla geçip karşı tarafa ulaştı. Meydanın kaşı tarafına geçtikten sonra Dronningensgade Sokağı boyunca, yakınında dairesinin bulunduğu eski surlara doğru yürüdü. Cebinden anahtarları çıkarıp en üst kata baktı. Oturma odasının her iki penceresinde de ışık vardı. Apartmanın ana giriş kapısının merdivenini çıktı, kapı ziline baktı. Zilin yanına bantla yapıştırılmış etikette, "Thomas Ravnsholdt ve Eva Kilde" yazılıydı. Anahtarı tam deliğe sokacaktır ki vazgeçip merdivenden geri döndü.
RT.D. tarafından eklenmiştir.
RT.D.

RT.D.

@312

Anlamlı olan, en doğru anı bulabilme kabiliyeti. Hayatın en mükemmel olduğu anı dondurabilmeli yani.
ataç ikon Raydan Çıkanlar
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum