up
ara

Aşina Yüzlerle

Aşina Yüzlerle Konusu ve Özeti

Aşina Yüzlerle
Medeniyet Tarihi 2 kitabının da yazarı Ali Şeriati tarafından kaleme alınan Aşina Yüzlerle kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Fecr Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789756004937 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aşina Yüzlerle isimli kitap 271 sayfadan oluşuyor. Aşina Yüzlerle kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Fecr Yayınları
ISBN: 9789756004937
Sayfa: 271 sayfa Basım Tarihi: 1970
Ve işte o zaman bir yazarın eylemi (işi), bir konuşmacının, bir öğretmenin, bir mütercimin, bir ideologun, bir fikir önderinin, bir tarihçinin, bir aydının eylemi konuşmaktır: Ateşli sözlerden oluşan kurşunları düşmanın kara ordusuna yağdırmak, uyuyanları uyandırmak, cehalet gecesinin kara çadırını yırtıp yakmak ve düşünce alevi ile geceyi ateşe vermek, kışı ısıtmak, tek kelimeyle "mesajı" halkın kulağına iletmektir. Tarihleri alt üst eden, zamanları yaratan, medeniyetleri kuran peygamberler mesaj iletmekten başka bir şey mi yapmışlardır? Aydın kimse, zamanın ve toplumun peygamberidir. Eğer sözünü doğru söylerse ve doğru söz söylerse; artık söz söylemiş olmaz, amel etmiş olur. Çünkü aydının eylemi "söz söylemektir". Elbette sözden söze de fark vardır. "Mürekkebi şehidin kanından üstün" söz de vardır! Ve sen ey oğlum! Hiçbir diktatörün eline tutsak olmak istemiyorsan sadece bir şey yap:Oku, oku, oku!!

Aşina Yüzlerle - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Esmaa

Esmaa

@esmaaaaaaa

Ashab, bir araya geldiklerinde, alışılagelmiş, anlamsız ve manasına kimsenin dikkat etmediği hal hatır sormalar yerine ''Ve'l-Asr'' suresini okuyup ondan sonra birbirlerinden ayrılmayı adet edinmişlerdi. Ne ilginç bir slogan! Kısa, öz ve mükemmel...
ataç ikon Aşina Yüzlerle
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
6 beğen · 0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Ve sen ey oğlum!
Hiçbir diktatörün elinde tutsak olmak istemiyorsan,
sadece birşey yap: Oku, oku, oku..

Dr. Ali Şeraiti - Aşina Yüzlerle
ataç ikon Aşina Yüzlerle
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Arzu Beyaz

Arzu Beyaz

@arzubeyaz

" Okumamış insanın politikası, temelsiz dedikodudur."
ataç ikon Aşina Yüzlerle
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum