up
ara

Kadere İnanır mısın?

Crown's Spies, 1 - The Lion's Lady

Kadere İnanır mısın? Konusu ve Özeti

Kadere İnanır mısın?
Aşk Seni de Vurur (Highlands' Lairds, #3) kitabının da yazarı Julie Garwood tarafından kaleme alınan Kadere İnanır mısın? kitabı Roman (Çeviri), Aşk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Epsilon Yayınevi yayınevinden 2013 yılında 9789944828215 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kadere İnanır mısın? isimli kitap 446 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Kübra Tekneci çevirmiştir. Kitap En Güzel ve En Romantik Aşk Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Kadere İnanır mısın? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Kübra Tekneci
Yayınevi: Epsilon Yayınevi
ISBN: 9789944828215
Sayfa: 446 sayfa Basım Tarihi: 2013
New York Times çok satanlar yazarı Julie Garwood okurlarını bir kez daha nefes kesen sürükleyici bir aşk hikâyesinin derinlerine çekiyor...

Christina Bennett Londra sosyetesini kasıp kavurmaktaydı. Göz alıcı güzel, Lyonwood Markisi Lyon bir gece ona etkileyici ve duygusal bir öpücük verene kadar gizemli geçmişinin sırlarını herkesten saklayabilmişti.

Bir korsanın tutkusuna sahip kibirli bir soylu olan Lyon, sakin duruşunun altında için için yanan vahşi ateşin tadına baktığı an Christina'ya sahip olacağına dair ant içti...


Fakat cesur ve cüretkâr Christina o kadar kolay fethedilmeyecekti. Kalbinin ve kaderinin efendisi olan Christina markinin baştan çıkarıcı okşamalarına karşı koymalı mıydı?

Aşkına teslim olmaya cesaret edemiyordu. Çünkü o zaman değerli sırrından ve çizilen kaderinden vazgeçmek zorunda kalacaktı...

"Olağanüstü... Konusu ve karakterleriyle eşsiz bir şekilde
kaleme alınmış bir hikâye."

-Johanna Lindsey-

"Büyüleyici bir aşk hikâyesi. Uzun zamandır
okuduğum en iyi kitaplardan biri."

-Judith McNaught-
Kadere İnanır Mısın? - Julie Garwood

Orjinal Adı: The Lion's Lady
Edisyon Adı: Kadere İnanır mısın?
Yazar : Julie Garwood
Goodreads Puanı :5/4.10
Puanım: 5/4

Güzel bir Garwood romanı idi..Genellikle çok sevdiğim bir yazardır ..Ama geçmişte okuduğum kötü çevirili romanlarından sonra bu yazardan epeyce uzak durdum..Son zamanlarda yazarın çıkan kitaplarını tekrar okumaya başlamıştım..Kitabı okumaya başladıktan sonra çeviri korkum kalmadı ...

Oldukça değişik bir giriş bölümü vardı hikayede..Yazarın sade anlatımı aşk.romans,macera,entrika temalarında güzel bir hikaye idi..Özellikle mizahi yazar çok güzel katmıştı hikayeye. Okurken büyük bir keyif alarak okudum fakat kitaba ısınamadım,bağlanamadım..Bu bende kitabın ortalarına kadar devam etti.

Romanın kadının kahramanı Christina Bennett bir prenses aslında..Annesi bir prens olan babasını gerçek yüzünü gördükten sonra ona hamile iken terk eder..

Yolu Amerika'ya kadar uzanır ve bir takım olaylardan sonra Kızılderili Marry ile yolu kesişir..Kızını ona emanet ettikten kısa bir süre sonra vefat eder..


Marry kabilesine geri döndükten sonra Christina'yı sahiplenir ve onun annesi olduğunu ilan eder..Kocası ve kabilesi önceden karşı çıksa da bu sarı saçlı kızı kabullenirler...Onun kaderinin tekrar vatanına dönmek olduğunu bilerek yetiştirirler onu..

Romanın başlarındaki giriş bölümlerinde Christina'nın annesinin günlüğünden notlar paylaşılıyordu..Buradan da onun hikayesini okuyup öğrendik ki Christina'nın çok alçak bir babası ve o kadar da hain bir teyzesi olduğunu okudum..


Gelelim romanın Prolog (giriş) bölümündeki rüya sahnesinden sonra yer alan erkek kahramanımıza..Zira romanın diğer girişi onun hikayesi ile başlıyor..Yakışıklı Lyonwood Markisi, Lyon'un karısının doğum yaptığı sahne ile başlıyor..Oldukça zor bir doğum sahnesinde karısı canın derdinde iken yapmış olduğu ihaneti itiraf ederek bebek ile birlikte hayatını kaybediyor..En yakını ile kendisini aldatan karısının ihanetini öğrendikten sonra aşka kalbini kapatan Lyon karizmatik oldukça yakışıklı aşka artık inanmayan sert karakterli alaycı bir adam olmuştur..Ayrıca o dönemin İngiltere'sinde Kralın en önemli casuslarından biri haline gelmiştir.

Bir parti de Christina ile karşılaştıktan sonra tüm ezberlerini bozacak bir ilişki yaşamaya başlar..Christina tam da onun dengi özgürlükçü,güçlü,bağımsız ruhlu ve bir peri kızı kadar güzel bir kadın olan Christina onun ayaklarını yerden keser..Baştan onunla sadece geçici bir ilişki yaşamayı düşünürken planları tutmaz ve ilişkileri bambaşka macera ve tutku dolu bir yola doğru sürüklenir..


Dediğim gibi oldukça güzel bir hikaye idi..Başından hikayenin ortasına kadar ısınamasam da beğenerek okudum..Yazarın hayranlarının çok çok beğenecekleri bir hikaye..Yine de serinin devamını okumayı planlayarak devam etmek istiyorum...Yazarın orta çağ romanlarını daha çok sevsem de güzel bir roman idi..Crown's Spies Serisi:
1. The Lion's Lady (1988) Kadere İnanır mısın?
2. Guardian Angel (1990)
3. The Gift (1991)
4. Castles (1993)

http://hulyami.blogspot.com.tr/2014/04/kadere-inanr-msn-julie-garwood.html
ataç ikon Kadere İnanır mısın?
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
angelsbooks

angelsbooks

@babyangel

http://angelssbooks.blogspot.com.tr/2015/02/kadere-inanr-msn-lions-lady-by-julie.html

Bu kitabı öneri üzerine okudum. Aslında başlarda çok bağlandım hikayeye. Çok güzel ilerliyordu. Malum güçlü kadın karakterleri severim. Her şey iyi güzel giderken kitabın yarısından sonrası beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Daha farklı şeyler beklemiştim. Anlatılması gerektiğine inandığım kısımlar vardı ama olmadı maalesef.
ataç ikon Kadere İnanır mısın?
kitaba 6 verdi
0 beğen · 0 yorum
dolunay

dolunay

@dolunay

çok güzel bir julie garwood kitabıydı.güldüm,eğlendim,duygulandım,sinirlendim,üzüldüm... tek kelimeyle bayıldım :)
akıcı anlatımı,merak uyandıran konusu ve sürprizlerle dolu karakterleriyle okumaktan çok keyif aldığım,bitirdiğimde yüzümde tebessümle kapağını kapattığım bir kitap.okuması çok keyifli bir kitap tavsiye ederim
ataç ikon Kadere İnanır mısın?
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Chan

Chan

@chamalglchan

Cookk beğendim. Julie severler de bayılacak bu kitaba eminim:) şiddetle tavsiye ederim:D
ataç ikon Kadere İnanır mısın?
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
Atlantis Yolcusu

Atlantis Yolcusu

@atlantisyolcusu

okurken çok güldüğüm kitaplardan biri.tavsiye ederim :D
ataç ikon Kadere İnanır mısın?
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum

Kadere İnanır mısın? - S41

Lyon küçük kız kardeşi Diana'ya eşlik etme görevine başarıyla alet edilerek baskı altında partiye katılmıştı.Durumundan hiç memnun olmadığını söylemeye gerek yoktu.Hoş bir ifade takınması gerektiğini düşünüyordu ama henüz bunu başaramamıştı.Lyon başkalarının keyifsizliğini fark edip etmediğini umursayamayacak kadar acı çekiyordu.Sonunda alışılmış ifadesini takınır kaşlarını çattı ve teslimiyetini belirtircesine kollarını göğsünde kavuşturdu.
dolunay tarafından eklenmiştir.
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Adam şeker sözü verilen bir çocuğun hafızasına sahipti. Hiçbir şeyi unutmuyordu...
ataç ikon Kadere İnanır mısın?
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
dolunay

dolunay

@dolunay

...Kapının sertçe tıklatılması konuşmalarını böldü. "Lyon, hemen o kızı bırak. Beni duyuyor musun?"
Harriett Hala komşuların bile duyabileceği bir şekilde bağırmıştı.
"Bana sarıldığını nereden biliyor Lyon? Öngörüsü mü var?" diye sordu Christina hayranlıkla dolu bir sesle.
"Ne" diye sordu Lyon.
"Kapıyı aç. Hemen"
"Öngörü," diye fısıldadı Cahristina Harriett Halanın bağırışları arasında. "Kapının öteki tarafını görebiliyor, Lyon."
Lyon kahkaha attı. "Hayır sevgilim. Harriett Hala sadece beni çok iyi tanıyor. Sana sarıldığımı tahmin etti."
ataç ikon Kadere İnanır mısın?
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Christina ; gözlerin ruhun düşüncelerini yansıttığına inanıyordu...
ataç ikon Kadere İnanır mısın?
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Christina büyükbabasından sabırlı olmayı öğrendi, fakat en değerli hediyesi değiştirilemeyecek şeylere gülmek ,kaybedilene ağlamak ve kıymetli hayatta mutluluk bulmaktı...
ataç ikon Kadere İnanır mısın?
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Atlantis Yolcusu

Atlantis Yolcusu

@atlantisyolcusu

Zayıflığı belli etmek, başkasına güç vermektir.
ataç ikon Kadere İnanır mısın?
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
99
KİTAP
En Güzel ve En Romantik Aşk Kitapları
En derin duyguları doyasıya yaşamak isteyen romatiklerin kesinlikle okuması gereken kitaplar. Duygusal aşklar ve aşıklar hakk...