up
ara

Sen Benim Diğer Yarımsın

Sen Benim Diğer Yarımsın Konusu ve Özeti

Sen Benim Diğer Yarımsın
İlginç Olmak Üstüne Bir Manifesto kitabının da yazarı Holly Bourne tarafından kaleme alınan Sen Benim Diğer Yarımsın kitabı Roman (Çeviri), Aşk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Parodi Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786055034177 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sen Benim Diğer Yarımsın isimli kitap 540 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Handan Sağlanmak çevirmiştir. Kitap Tüm Zamanların En Çok Okunan En İyi Aşk Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Sen Benim Diğer Yarımsın kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Handan Sağlanmak
Yayınevi: Parodi Yayınları
ISBN: 9786055034177
Sayfa: 540 sayfa Basım Tarihi: 2013
Dünyada birbiri için yaratılmış kaç insan vardır?

Ruh ikizleri; yalnızca onlar bu büyüyü taşır. Toprağa düşen yıldırım kadar nadir gelirler dünyaya. Ama bir araya gelip âşık olduklarında... İşte o zaman, toprak ikiye bölünür. Gökyüzü deryaya, derya ateşe hücum eder. Kargaşa yağar evrenin her bir köşesine, sel olur...

Zarlar atılır, yıldızlar kesişir; ardından Poppy ve Noah düşürür toprağa o ilk kıvılcımı. Fakat o şey, iki büyülü ruhun karşısında durmaktadır, sanki görünmez bir duvar gibi. Felaket, kıyamet, ölüm; engelleyebilir mi kucaklaşmasını alacakaranlıkla gecenin?

"Gerçek aşkın karşısında kim durabilir?"

"Korkusuz, taze, ateş kadar sıcak bir roman: Sen Benim Diğer Yarımsın. Kesinlikle soluksuz okuyacaksınız."
-Amazon-

"Herkes hayatında bir defa da olsa ruhunun derinliklerinde gerçek aşkı tatmıştır. İşte bu kitap size o tadı tekrar hatırlatacak."
-Usbourne Yayın Grubu-

"Evreni kaosa sürükleyen sıradan âşıkların, sıra dışı aşk hikâyesi. Bu roman kalbinizi ateşe verecek. Tıpkı benimkini verdiği gibi."
-C. J. Skuse-

"Romeo ve Juliet'i bir kenarda tutun ve Poppy ve Noah'la tanışın."
-The Lancashire Evening Post-

Poppy ve Noah gibi iki ruh ikizinin romantik aşk hikayesini anlatan Holly Bourne’un beğenilen romanı Sen Benim Diğer Yarımsın sonunda Türk okurları ile buluşuyor.

Poppy Lawson, İngiltere’nin Middletown kasabasında yaşamaktadır. Yaşadığı yerden çok memnun değildir. Orayı çok sıkıcı bulur. Poppy bir yıl önce panik atak krizleri geçirmeye başlar ve bunun için terapiste gider. Ama terapiste gitmekten çok da memnun değildir.

Bir cumartesi sabahı Poppy’i yakın arkadaşı Lizzie arar ve akşam yeni bir grubun konserinin olduğunu ve oraya gideceklerini söyler. Ayrıca grubun gitaristinin çok yakışıklı olduğunu söyler. Ama Poppy’e göre oradaki hiçbir erkek yakışıklı değildir. Lizzie’nin tüm anlattıklarına rağmen fikri değişmez.

Akşam Poppy arkadaşları Ruth, Amanda ve Lizzie ile konsere gider. Grubun gitaristi Noah sahneye çıktığı anda Poppy ondan çok etkilenir. Onu çok yakışıklı bulur. Fakat o sırada bir panikatak krizi geçirir ve bayılır. Bu kriz daha öncekilerden daha farklıdır. Poppy kendine geldikten sonra konserde kalmaya devam eder. Fakat o baygın olduğu sırada Ruth, Noah ile tanışmıştır. Konser sonunda Ruth Noah’ı arkadaşlarıyla tanıştırmaya getirir. O sırada Poppy ile dalga geçer ve onun Noah’ı görünce heyecandan bayıldığını söyler. Poppy rezil olur ve panikatağı olduğunu çok kişiye söylememesine rağmen söylemek zorunda kalır.

Noah Poppy’ye güldüğü için sonradan çok üzülür ve Poppy’nin okulunun girişinde onu bekler. Poppy geldiğinde onunla konuşur ve özür diler. Arkadaş olmak istediğini söyler. Poppy’yi grup olarak gidecekleri yere çağırır. Poppy bu teklifi kabul eder. Akşam Poppy arkadaşlarıyla oraya gider. Noah Poppy’e ondan hoşlandığını söyler ve çıkma teklif eder. Poppy bu çocuk hakkında hep kötü şeyler duymuştur ve Noah’ın kendisini üzeceğini düşünür. Bu yüzden teklifini kabul etmez.

Poppy daha sonra sürekli Noah’ı düşünmeye başlar. Ona bağlanmak istemese de buna engel olamaz. Daha sonra grubun farklı bir konserine gider. Konser sonrasında Noah’ı farklı bir kızla görünce çok kıskanır. Ertesi gün dışarıda karşılaşırlar ve Poppy daha fazla kendisine engel olamaz ve Noah’ın teklifini kabul eder. Noah da Poopy’i çok sever ona aşık olmuştur.

Daha sonra sürekli görüşmeye başlarlar. Ama her buluştuklarında hava kötüleşir. İlk buluşmalarında elektrikler kesiler. Sonraki buluşmalarında şiddetli bir rüzgar çıkar ve Poppy eve gidemez Noah’ın evinde kalmak zorunda kalır. Noah Poppy’i Londra’ya bale izlemeye götürür ve o gece de kar fırtınası olur. Middletown’a geri dönemezler ve birlikte otelde kalmak zorunda kalırlar.

Noah’ın çaldığı grup ünlü bir grubun konserinde alt grup olarak çalmak için teklif alır. Noah çok sevinir ama çok çalışmaları gerektiği için Poppy ile çok fazla görüşemezler.

Dr. Anita ve yardımcısı Rain de Noah ve Poppy’nin verilerini sürekli kontrol ederler. Çünkü Poppy ve Noah ruh ikizidirler. O yüzden birbirlerine karşı koyamazlar. Kar fırtınası, elektrik kesintisi gibi bütün kötü olaylara Poppy ve Noah’tan yayılan elektrik sebep olur. Poppy ve Noah birlikte olduğunda büyük bir felaket olacaktır.

Konserin olduğu gece Poppy ve Noah çok eğlenirler ve konserin sonunda birlikte Noah’ın evine giderler. Dr. Anita ve Rain de onların peşine düşer. Onları birlikte olmadan bulurlar ve dünyayı faciadan kurtarırlar. Poppy ve Noah’ı bir yere götürürler. Orada bir süre onları görüştürmezler. Onlara olanları anlatırlar ve artık görüşmemeleri gerektiğini söylerler. Ya birisinin farklı bir yere götürüleceğini ya da orada onların denekleri olmasını bu sayede görüşebileceklerini söylerler. Karar vermeleri için Poppy ve Noah’ı bir araya getirirler. Bu sırada Noah’ın planıyla oradan kaçıp bir mağaraya sığınırlar. Ama onların yaydığı enerjiden yine bulunacaklarını bilirler. Bunun için son bir kez birbirlerine sarılırlar. Dr. Anita gelip onları alır. Poppy’i normal hayatına devam etmesi için Middletown’a, Noah’ı da başka bir yere götürürler. Noah ve Poppy artık sonsuza dek birbirlerini göremeden taşıyacaklardır. Birbirlerine yazdıkları mektupları birbirlerinden kalan tek anı olarak saklarlar.
Esra Pembegül

Esra Pembegül

@esrapembegul

Bir kitap ancak bu kadar akıcı olabilirdi. Muhteşem bir aşk hikayesi. Kitabın sonunu okuyup ağlamamak mümkün değil gözyaşlarıma engel olmadım. Herkese öneriyorum..

Dünyada birbiri için yaratılmış kaç insan vardır?
Ruh ikizleri; yalnızca onlar bu büyüyü taşır.
Toprağa düşen yıldırım kadar nadir gelirler dünyaya.
Ama bir araya gelip âşık olduklarında... İşte o zaman, toprak ikiye bölünür. Gökyüzü deryaya, derya ateşe hücum eder. Kargaşa yağar evrenin her bir köşesine, sel olur...Zarlar atılır, yıldızlar kesişir..

Senden tek bir şey isteyeceğim ; her yıl bugün , güneşe bakıp birbirimize kadeh kaldıralım. İkimiz de bir an durup o muhteşem çifte saygılarımızı sunalım. Bu şekilde, sonsuza dek birbirimizin oluruz.
Sen mükemmelsin ve ben de sonsuza dek seninim.
Noah
ataç ikon Sen Benim Diğer Yarımsın
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
nlgnycydncr

nlgnycydncr

@dunyasnilzehes

Aşk
Haziran ayının son kitabi olacakken Temmuz ayının biten ilk kitap oldu kendileri.
Sen Benim Diğer Yarımsın @parodikitap yayinciliga ait 535 sayfalik konusu AŞK olan bir kitap.Ilk 400 sayfa neredeyse 17 yasindaki iki gencin birbirine olan çekim gücü ile yaşadıkları Aşk hikayesi konu edinilmis.Kitap kendini okutturuyor buna bir itirazim yok ama konu olarak cok zayif kalmis.Yazar son 100 sayfaya sigdirmis ve o son 100 sayfaya gelinceye kadar elimden bırakacak oldum bir ara boşver okuma dedim ama sonu gelmeyen bir kitap aklımda kalacagima okumak en iyisi dedim????
✏✏Noah ve Poppy iki genç aşık, onlar birbirinin ruh ikizi ve farkında olmadan gelişen olaylar sonrası aşklarını nasıl devam ettirebilecekler bunun yolunu bulacaklar.
Bu kitaba puanim 10 üzerinden 5 üzgünüm ??
1 beğen · 0 yorum
Şule

Şule

@sule10

Çok sürükleyici ,kendinizi unutacağınız ve konuyla bütünleşeceğiniz bir roman olmuş..Ruh ikizi,ruh eşine inancınız varsa teorik değil de hayatın içinde karşılaştığımız durumlarla anlatılmış..İki insan arasındaki elektrik,tutku ve bunun ruhumuzdaki etkilerini anlatıyor..Daha fazla ipucu vermek istemediğimden daha fazla açıklamayım..Herkesin kendini çok yakın hissettiği bir sevgilisi,arkadaşı olmuştur.Bu tip bir ilişki yaşamış kişiler özellikle okusun,bu deneyimi yaşayanlar zaten kitabı çok beğeneceklerdir.Yaşınız kaç olursa olsun çok keyif alacağınızdan eminim.
ataç ikon Sen Benim Diğer Yarımsın
kitaba puan vermedi
1 beğen · 0 yorum
Büşra

Büşra

@darknessofblue

Kafamda oluşturduğum klasik aşk hikayesi tadındadır diye düşünüp bir ablanın elime tutuşturmasıyla okumaya başladığım kitap.Kitabı okurken 'hiha yanılmamışım' diye devam ediyordum ama bir zaman sonra konunun aslında farklı olmasıyla daha da ısındığım doğrudur.Kapağına bakarak okuyacağım bir kitap değil açıkcası,hani bazı kitaplar vardır ya kapakları da mükemmeldir,heh işte bu kitap benim için biraz alt sıralarda kalıyor.Ama beni şaşırttı vallahi tebrikler! Okuyun siz de seversiniz
2 beğen · 0 yorum
FanatikCimBomlu

FanatikCimBomlu

@azaleakyc

MÜTHİŞ VE BENZERSİZ BİR KİTAP
gerçekten çok çok etkileyici bir kitap.
herkes okumalı bence, ağır bir kitap biraz ama okudukça ağır gelmiyor.
oldukça sürükleyici ve akıcı anlatımı var, bence insanı sıkmıyor
daha da meraklandırıyor, heyecanlandırıyor.
bitirmekte hiç zorluk çekmedim, keşke devamı olsa diyorum...
100den fazla okuduğum kitaplardan ilk 3ümde yer alan kitaplarımdan biri kesinlikle bu!
gerçekten çok başarılı, ben çok sevdim...
tam benlik ve sevdiğim bir tarz, eline geçen okumalı !
ataç ikon Sen Benim Diğer Yarımsın
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

Sen Benim Diğer Yarımsın - S41

Dr.Beaumont koridorun sonuna ulaştığında bir güvenlik kapısıyla karşılaştı. kartını bir kez daha kaldırdı ve bir başka gizli bölmeden bir bilgisayar klavyesi çıktı.hızlıca parolayı yazdı.
harfleri yazarken kendi kendine gülümsüyordu. R...U...H...İ...K...İ...Z...İ
özge tarafından eklenmiştir.
Nurdan Caliskan

Nurdan Caliskan

@nurdancaliskan

Biri bir zamanlar beni sevmişti ve mükemmel bir duyguydu.
ataç ikon Sen Benim Diğer Yarımsın
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
5 beğen · 0 yorum
ÇölKelebeği

ÇölKelebeği

@colkelebegi

İnsan nasıl okumayı sevmezdi ki? Bu, gerçek yaşamın sepya tonlarından kurtulup gerçekten heyecan verici bir şeyler tecrübe etmek için tek yoldu.
ataç ikon Sen Benim Diğer Yarımsın
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
5 beğen · 0 yorum
özge

özge

@ozgertpnr

Senden tek bir şey isteyeceğim ; her yıl bugün , güneşe bakıp birbirimize kadeh kaldıralım. İkimiz de bir an durup o muhteşem çifte saygılarımızı sunalım. Bu şekilde, sonsuza dek birbirimizin oluruz.
Sen mükemmelsin ve ben de sonsuza dek seninim.
Noah
ataç ikon Sen Benim Diğer Yarımsın
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
4 beğen · 0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

"Mutluyum. Beni korkutan da bu."
"Ne demek istiyorsun?"
"Mutluluğumun bir erkeğe bağlı olmasını istemiyorum. Bunun kimseye faydası olduğunu görmedim."
ataç ikon Sen Benim Diğer Yarımsın
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Nurdan Caliskan

Nurdan Caliskan

@nurdancaliskan

Gerçek aşk her derde deva olmaz. Gerçek aşk her zorluğu aşamaz. Ve en önemlisi, gerçek aşkın sonu her zaman mutlu bitmez; konu bu değildir. Ama gerçek aşk sizi değiştirir. Yeniden şekillendirir. Kalbinizi yakıp her zamankinden güçlü ve çarpıcı bir anka kuşu gibi yeniden aydınlanan bir kora çevirir.
ataç ikon Sen Benim Diğer Yarımsın
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
231
KİTAP
Tüm Zamanların En Çok Okunan En İyi Aşk Kitapları
Bazen gülümseten, bazen ağlatan, bazense imrendiren duygu yüklü aşk hikayeleri, tüm zamanların en iyi aşk kitapları listesind...