up
ara

Sevimli Bir Aşk Hikayesi

Sevimli Bir Aşk Hikayesi Konusu ve Özeti

Sevimli Bir Aşk Hikayesi
Kahramanın Yokluğu kitabının da yazarı Charles Bukowski tarafından kaleme alınan Sevimli Bir Aşk Hikayesi kitabı Öykü (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Parantez Yayınları yayınevinden 2001 yılında 9758441507 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sevimli Bir Aşk Hikayesi isimli kitap 224 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Avi Pardo çevirmiştir. Kitap Yeraltı Edebiyatının En Ünlü Yazarı Charles Bukowski'nin En İyi Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Sevimli Bir Aşk Hikayesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Avi Pardo
Yayınevi: Parantez Yayınları
ISBN: 9758441507
Sayfa: 224 sayfa Basım Tarihi: 2001
Sahile götürdüm onu o gün. Yaz henüz başlamamıştı, hafta sonuydu, tenhaydı sahil. Harikuladeydi. Berduşlar paçavraları ile kuma uzanmışlardı. Bazıları taş banklara oturmuş şişeyi paylaşıyorlardı. Martılar telaşsız ve aptal uçuşlarındaydılar. Yetmişlik-seksenlik karılar kocaları öldükten sonra kendilerine kalacak evleri satıp satmamayı tartışıyorlardı. Her şeye rağmen huzur vardı havada. Denize doğru yürüdük. Çok az konuşarak. Mutluyduk birlikte. İki sandviç, biraz cips ve içecek bir şeyler aldım. Kuma uzanıp atıştırdık. Birbirimize sarılıp uyuduk bir süre. Sevişmekten bile güzeldi sanki. Gerilimsiz bir birlikte akış. Uyandıktan bir süre sonra eve döndük. Yemek pişirdim. Yemekten sonra birlikte oturmayı teklif ettim. Bir şey söylemeden uzun uzun baktı bana. Sonra yumuşak bir sesle, "Olmaz," dedi. Onu bara bıraktım, çıkmadan önce eline bir içki tutuşturdum. Bir ambalaj fabrikasında iş buldum. Hafta öyle geçti."
Meursault Samsa

Meursault Samsa

@meursaultsamsa

Bir tek bende var bende var bende! Yok ya herkeste var zaten iyice piyasa oldu bu ayyaş.
Şimdi yanlış bilmiyorsam Kasabanın En Güzel Kızı ismiyle çıktı bu kitap Metis' ten ki orijinal adı da bu kitabın. Sonra Parantez bastı bu kitabı ve adını değiştirip Sevimli Bir Aşk Hikayesi yaptı. Yapmamış da olabilir gerçi yani iki kitabın içerisindeki öyküler farklı olabilir bilmiyorum. Sonrasında ise üst başlık olarak Kasabanın En güzel Kızı, alt başlık olarak da sevimli bir aşk hikayesi diyerek eşeğin bir tarafına su kaçıracak ölçüde bir isimle bastılar kitabı. Ben diğerine kıyasla nadir olduğunu düşündüğüm bu baskısına sahibim neyse zaten çok daha önemli baskılar mevcut elimde bu ne ki (ne sandınız lan)

Kitap muazzam bir hikayeyle başlıyor. Bukowski' nin en güzel öyküsü belki de bu açılış hikayesi. Her yerde de bulup okuyabilirsiniz zaten sıkıntı yok. Herkese yatıp kalkan dünyalar güzeli bir hatunun güzelliğinden sıkılmasını anlatan sert bir öykü. E Bukowski' den de soft bir şeyler beklenmez zaten. Bukowski iyi bir yazar mı? Bence iyi bir yazar ama çok abartılan bir yazar. İlk 2 kitabında ''wuhuuu'' demiştim de sonrasında abartılacak bir şey olmadığını gördüm. Hala büyük bir keyifle okurum kendisini ve hala alkol ve puro tüketmek isterim okurken ne var ki bir şeyi sevmek başkadır, onun çok yetenekli çok büyük olması başka. Ben Petrucci' yi sevmem, dinlemem ama hayvan gibi bir gitaristtir kendisi. Sadece tarzı bana uymaz. Tamam ya çok müzik konuşmayı sevmeyen biriyim, en büyük gitarist sizinki, hemen kızmayın. Bukowski romanları sıkar beni gerçi Kadınlar' ı henüz okumadım, ondan çok umutluyum ama bakalım... Öyküler ise Bukowski' yi tekrar sevmemi sağladı. Ben Factotum, Postane, Hollywood gibi kitaplarını okuyup da ''eeh yeter artık daha ne kadar aynı şeyleri okuyacağım derken'' öyküleri ve günlüğüyle bir anda hararetimi aldı Bukowski. Bir iki öyküsü hariç romanlarından farkı yok bu kitabın ama o bir iki öykü gerçekten de benim açımdan fazlasıyla sıradışı ve yaratıcı.
Bukowski' yi ne zaman okusam keyif alır, votkaya abanır, puro yakarım biliyorum; ama yavaş yavaş Bukowski ile aramdaki ilişkinin de bittiğini hissediyorum. Yine de aşk denen o zırvalığı Bukowski' den okumaya hiçbir zaman hayır demem sanıyorum ve Kasabanın En Güzel Kızı isimli öyküyü okuma işini de bir ritüele döndürürüm diye düşünüyorum.
Bitiş cümlesi bu olsun hadi, iyi sevişin.
ataç ikon Sevimli Bir Aşk Hikayesi
kitaba 7 verdi
0 beğen · 0 yorum

Sevimli Bir Aşk Hikayesi - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Meursault Samsa

Meursault Samsa

@meursaultsamsa

Yanınızda yutabileceğinizden fazlasını bulundurmayın: aşk, tutku ya da nefret.
ataç ikon Sevimli Bir Aşk Hikayesi
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Meursault Samsa

Meursault Samsa

@meursaultsamsa

Öte yandan Amerika' nın neredeyse herhangi bir kaldırımında on dakikalık bir yürüyüşe çıktığınızda yüz sikiş makinesi geçiyordu yanınızdan. Tek fark onların insan numarası yapmalarıydı.
ataç ikon Sevimli Bir Aşk Hikayesi
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Meursault Samsa

Meursault Samsa

@meursaultsamsa

Kadın organı yetersiz bir işeme makinesiydi. Kamış beş çekerdi.
ataç ikon Sevimli Bir Aşk Hikayesi
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Meursault Samsa

Meursault Samsa

@meursaultsamsa

Şimdi, sevgili okurlar, izninizle fahişelere ve atlara ve içkiye dönmek istiyorum henüz vakit varken. Bu konular ölümü de içeriyorsa, kanımca, insanın kendi ölümünden sorumlu olması, ölümün, özgürlük, demokrasi, insanlık, milliyetçilik ve/veya diğer palavraların bir sonucu olarak gelmesinden çok daha az rahatsız edicidir.
ataç ikon Sevimli Bir Aşk Hikayesi
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Bardamu

Bardamu

@bardamu

Demokrasi ile Diktatörlük arasındaki fark :Demokrasi' de önce oy kullanıp sonra emir alırsın, Diktatörlükte seçimle filan zaman kaybetmezsin. syf.170
ataç ikon Sevimli Bir Aşk Hikayesi
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
20
KİTAP
Yeraltı Edebiyatının En Ünlü Yazarı Charles Bukowski'nin En İyi Kitapları
Yeraltı edebiyatının önde gelen isimlerinden Charles Bukowski'nin en iyi kitapları listelenmektedir....