up
ara

Denizadamı

Denizadamı Konusu ve Özeti

Denizadamı
Denizadamı kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Metis Yayınları
ISBN: 9789753429498
Sayfa: 232 sayfa Basım Tarihi: 1970
Günümüz İsveç edebiyatının önde gelen isimlerinden Carl-Johan Vallgren'in daha önce August Strindberg ödüllü Bir Garip Aşk Öyküsü adlı romanına yer vermiştik Metis Edebiyat'ta. İsveç'in batı kıyısında küçük bir kasabada geçen Denizadamı, anne babalarının ihmal ettiği, yaşıtlarının hırpaladığı, toplumun görmezden geldiği Nella ve kardeşi Robert'in çıkış arayışını anlatıyor. Kardeş sevgisini ve ihaneti, elle tutulur olanın ötesindeki duyguları ele alan bu sert ama güzel romanda Vallgren yine günlük olan ile olağanüstüyü büyülü bir dille buluşturuyor.
Tzn Arc

Tzn Arc

@tznarc

Yazar,romandaki karakterlerin fiziksel özelliklerini, hayalinizde canlandıracak kadar detaylı, biçimde tanımlamış.Romanın dili yalın ve akıcı. Karakter ve çevre betimlemeleri oldukça iyi.Rutin olayların yanı sıra doğaüstü yaratık (denizadamı) ve Nella ile olan iletişimi büyülü bir dille anlatılmış.Bildik denizkızı efsaneleri gibi tanımlanmış denizadamı. Denizadamına yardım eden ve yardımı karşılığında ödülü alan Nella, kardeşi Robert ile denizadamı arasında bağ kurmaya çalışmış romanda. Tıpkı savunmasız,herkes tarafından horlanan kardeşi gibi görüyor denizadamını.Ona bakıyor,iyileştiriyor ve geldiği yer olan denize dönmesi için elinden gelen tüm gayreti sarf ediyor.Sıradan bir kurgusu var romanın.
ataç ikon Denizadamı
6 (1 oy)
0 yorum

Denizadamı - S41

Fotoğraf çerçevesinin altında bir zarf vardı.Babamdan gelmiş bir mektuptu bu.
Tzn Arc tarafından eklenmiştir.
Tzn Arc

Tzn Arc

@tznarc

Sözcükler böyle işte, diye düşündüm, görünmez füzeler gibi sürekli bir yerlere gidiyorlar; kime isabet edeceğini verecekleri hasarı önceden hesaplayamıyorsunuz.
ataç ikon Denizadamı
6 (1 oy)
0 yorum
Tzn Arc

Tzn Arc

@tznarc

Hiç kimse kötü doğmaz. İnsanların oldukları gibi olmalarının ve yaptıklarını yapmalarının mutlaka binlerce nedeni var.
ataç ikon Denizadamı
6 (1 oy)
0 yorum