up
ara

Tanrıların Arabaları

Tanrıların Arabaları Konusu ve Özeti

Tanrıların Arabaları
Tohum ve Evren kitabının da yazarı Erich von Daniken tarafından kaleme alınan Tanrıların Arabaları kitabı Roman, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Artemis Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786051420356 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tanrıların Arabaları isimli kitap 232 sayfadan oluşuyor. Tanrıların Arabaları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Artemis Yayınları
ISBN: 9786051420356
Sayfa: 232 sayfa Basım Tarihi: 1970
İnsanlık tarihiyle bildiklerini unutmaya hazır olun!Dünyaca müthiş bir üne sahip olmanın yanısıra alanında kültleşen Tanrıların Arabaları, gezegenimizin, başka dünyalardan gelen yaratıklar tarafından ziyaret edildiğinin kanıtı olarak kabul ediliyor. Erich von Däniken tarihi kalıntıları, kayıp şehirleri, roket alanlarını inceliyor ve insanlık tarihine müdahalede bulunan dünyadışı varlıklara dair bilimsel kanıtları ortaya koyuyor. En inanılmazı da, Däniken'in teorisi, atalarımızın bizzat bu 'galaktik öncüler' olduğunu öne sürüyor ve bunu arkeolojik buluntularla kanıtlıyor..."Yazarın teorisine göre, çok eski yıllarda gezegenimiz, uzaydaki varlıklar tarafından ziyaret ediliyordu. Ve bu varlıklar belki de, insanlığın bizzat gerçek atasıydı. Däniken, geçmişimiz ve geleceğimizle ilgili tartışmalara çığır açan bir katkıda bulunuyor."-Sunday Mirror-"Ne kadar uğraşsanız da saçma bir teori sınıfına koyamayacağınız, güçlü bir anlatım."-Daily Mail-
Kemal DEMİRKOL

Kemal DEMİRKOL

@kemaldemirkol

Uzun süredir listemde olan bir kitaptı. Mutlaka okumamız gereken 1001 kitap listesinde de görmüştüm. 70. Baskı demesi bile ilgi çekici.
İlk başta isme bakınca roman diye düşünmüştüm ama olay nerelere gitti. Bilimsel bir kitap. UFO’lar ve uzaylılar daha ön planda. Ama gel gelelim Mısır Piramidi inşaasına ve Piri Reis haritasına kadar düşündürücü bilimsel nitelikler taşıyan bir eser. İçerisindeki örnekler çok açık ve düşündürücü hatta korkutucu. Bazı anıtlar ve örnekleri internetten araştırdım. Bu tür kitapların araştırmaya sevketmesi ve öğretmesi gerçekten çok güzel. Bazı bilgilerin de çürüdüğü de yazılmakta. Ama okumaya değer.
Dünya’ya farklı bir açıdan bakmamı sağladı bu kitap. Farklı derken farklı bakış açısı, sorgulamaya sebep oldu diyelim. Bunlar bunlar da olabilir miymiş diyorum şimdi. Hatta birçok bölümde vay anasını dediğim de oldu. Yazarın dili pek de edebiyatçı dili değil. Zaten yazar bir araştırmacı bilim adamı. Ama sonlara doğru hele son 2 bölüm gelecek günler ve yıllar hakkında tüm insanlığa mükemmel mesajlar veriyor. Kitabın 1984 yılında yazılmış olması ve bu denli verilere ulaşması da çok ilginç.
Küçük bir kitap. Sonunda resimlerden oluşmakta. Gayet tabi okunulabilir. Başlarda sıkılabilirsiniz ama güncel olaylar daha fazla etkileyecektir.
ataç ikon Tanrıların Arabaları
kitaba 7 verdi
2 beğen · 0 yorum
Anıl Şölen

Anıl Şölen

@anilsolen23

Tanrıların Arabaları
Baştan söyleyeyim bu kitapta yazılanların kurgu ve hayal ürünü olduğunu yazarın kendisi de itiraf ettiği için ona göre okuyun derim. "Vay be demek böyleymiş hiç söylemediler bize gerçekleri" deyip gaza gelmeye lüzum yok yani. Kitapta yazarın anlattığı olay kısaca şu: Mısır piramitleri,Aztek ve İnka tapınakları, Stonehedge harabesi ve dünya üzerindeki bir çok devasa yapının aslında insanlar tarafından değil de on binlerce yıl önce çok çok uzak bir galaksiden gelen (burada Star Wars introsu giriyor) uzaylılar tarafından yapıldığı. Bunun kanıtı olarak da büyük medeniyetlerin destanlarından (Gılgamış,İlyada,Ramayana) , kutsal kitaplardan seçtiği cümleleri vererek ya da mağaralardaki uzay gemisi ve astronota benzeyen şekilleri göstererek sizi inandırmaya çalışıyor. Şimdi yalan söylemeyeyim ben bunların uydurma olduğunu öğrenmeden önce "acaba harbiden böyle bir şey olabilir mi" diye ciddi ciddi inanmıştım. Demek istediğim adam sallıyor ama gayet tutarlı sallıyor ki kitabın satış rekorları kırmasının ardındaki gerçek de bu zaten.

Sonuç olarak her ne kadar gerçeği yansıtmasa da size ;evrenin ve insanlığın yaratılmasına farklı bir gözden bakmanızı sağlayan, hayal gücünüzü zorlayan bir kitap. Ama siz yine de Carl Sagan'la kalın. İyi okumalar.
ataç ikon Tanrıların Arabaları
kitaba 8 verdi
2 beğen · 0 yorum
Murat Açış

Murat Açış

@sophokles

İnsanoğullarının arasından birinin 'zekâ' denen kıvraklığa erim'i yetkinleştikçe, fikirler doğar.
Bir fikir, insanoğlunu sarstığında düşünmeye başlar ve üretir.
Sorular, fikirlerden doğar, 'doğru sorulardan' da; yeni fikirler..
O halde 'doğru soruları sorabilmeyi bilmek' insanı geliştirecek demektir.
Bazen fikirler takıntılardan da doğabilir?!
.
İnsanoğlu, uzaylı mıdır? Aslında evet, çünkü hepimiz uzayda yaşıyoruz.. :)
'Bizden başka ve farklı yapıda' uzaylılar var mı peki?
Bu soru ve/veya çeşitli tarihsel yeryüzü bulguları üzerine bu kitap çalışması yapılmış.
Film de çekilmiş. Bir Alman'ın beyninde yeryüzünde yaşamımızın ilk gelişme evrelerinde "birileri tarafından dünyamız ziyaret edilmiş olabilir?" fikri doğar. Bununla ilgili çeşitli kanıtlardan bahseder.
Yerlilerce "Tanrıların Arabaları" olarak adlandırılan şey, "Uzay Gemileri"dir. Acaba gerçekten öyle midir?
Erich fikrini çeşitli kanıtlarla destekler, iyice görselleştirir, hazırladığı belgesel niteliğindeki çalışmada.
O yıllarda dünyada büyük tartışmalara, çalkantılara neden olur.
Velhasıl; bu konu 'halâ' tartışmalıdır.. Basımı 1970'li yıllarda olmalı kitabın. Düşünün o dönem sahip olunan teknolojiyle bile "doğru soruları sorabiliyorduk"..
Peki ya şimdi?
ataç ikon Tanrıların Arabaları
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Uzel

Uzel

@uzel

Ortaokul çağından itibaren herkese önerebileceğim, okurun merak duygusunu tetikleyip ufkunu genişleten kitaplardandır. Kitapta yazanlara bir süreliğine kendini kaptırmak doğaldır, ancak eleştirel düşünme alışkanlığı geliştirmek ve yazarın anlattıklarının ne kadarının net bilimsel veri, ne kadarının spekülatif olasılığa bağlı çıkarımlar olduğunun hesabını yapabilmek gerekir. Aksi takdirde, yani bilimle bilimkurgu arasındaki sınırı çizemediğinizde, bilimsel çevreler karşısında gülünç duruma düşmeniz kaçınılmaz olur.
Ben de ilkokulu bitirdiğim sene iyiden iyiye merak sarmıştım Erich von Däniken kitaplarına. O zamanlar zincir kitap mağazaları ya da internet olmadığından, alışveriş için gittiğimizde mutlaka Halaskargazi Caddesi'nde, Osmanbey Durağının karşısına denk gelen kaldırım boyunca dizilen kitapçılardan çok sayıda bu tür kitap aldığımı, ilgiyle okuduğumu hatırlarım. Däniken'in kitaplarına, tür olarak "bilime dayalı bilimkurgu deneme" adı verilebilir sanırım. Araştırmacı ve eleştirel bakılması koşuluyla okunmalarını öneririm.
ataç ikon Tanrıların Arabaları
kitaba puan vermedi
1 beğen · 0 yorum
Nuri Sözal

Nuri Sözal

@nurisozal

Kitabı liseye giderken okumuştum. Her ne kadar yazar sonradan bana itici gelse de bu kitabın ve yazarının bende yeri ayrıdır. Çünkü bu kitap sayesinde okumayı ve araştırmayı sevdim.
Kitapta anlatılanlar gerçekten hayret verici. Özenle hesaplanarak yapılmış piramitler, gizemli arkeolojik bulgular vs...
Bir çoğunun gizemi yada yalan olduğu ortaya çıksa da çözülemeyenler de azımsanmayacak kadar çok...
Teşekkürler Daniken...
ataç ikon Tanrıların Arabaları
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum

Tanrıların Arabaları - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Deniz Sarper

Deniz Sarper

@denizsarper

Bazen cüretkar teoriler bize ütopik görünse de zamanla günlük gerçekler arasına giren sayısız ütopyayı unutmamalıyız.
ataç ikon Tanrıların Arabaları
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Ayse Nur

Ayse Nur

@zencirella

Bütün turistler Asvan yakınlarındaki Fil adasını bilirler. Adanın en eski kitaplarda bile adı Fil Adası'dır, çünkü eski Mısırlılar adanın file benzediğini kabul ederlerdi. Haklıydılar da. Ada gerçekten bir file benzemektedir. Ancak eski Mısırlılar bunu nereden biliyorlardı?
ataç ikon Tanrıların Arabaları
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Kemal DEMİRKOL

Kemal DEMİRKOL

@kemaldemirkol

Her yıl milyonlarca insanı ölüme göndermek mi, yoksa onları hiç doğurmamak mı daha insanca, hatta tanrısaldır?
ataç ikon Tanrıların Arabaları
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Kemal DEMİRKOL

Kemal DEMİRKOL

@kemaldemirkol

Ancak bugünün ve yarının ustaları eski bilgilerine hiç durmadan yenilerini eklemek zorundadırlar. Dün geçerli olan şey, yarın geçersiz olacaktır.
ataç ikon Tanrıların Arabaları
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Kemal DEMİRKOL

Kemal DEMİRKOL

@kemaldemirkol

Bilginler doymuş kaz gibidirler; yeni düşünceleri hemen budalaca diye niteleyerek kafalarına sokmazlar.
ataç ikon Tanrıların Arabaları
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Rom

Rom

@rom

 paylaşım fotoğrafı
Ne zaman yapacak bir şey bulamasam bu dostumla kahve içmeye çıkarım... Neden bilmem ama her zaman elim bu kitaba gider...
ataç ikon Tanrıların Arabaları
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Ateş

Ateş

@bartender

Erich von däniken paylaşım fotoğrafı
Erich von däniken
Tanrının arabaları
ataç ikon Tanrıların Arabaları
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
18 beğeni · 7 yorum beğen ikon
BUKALEMUN (@karacurin)
İlk okuduğumda bir hafta uzaylı bekledim geceleri..
25.11.17 beğen 1 cevap
Enes Kepil (@kepilleus)
Okuyacaklarım arasında
25.11.17 beğen 1 cevap
Red Red (@khaos)
Lisedeyken kimya dersinde bu kitabı sıra altında okurken yakalanmış ve iyi bir dayak yemiştim. ?
25.11.17 beğen cevap
cesim

cesim

@cesim

 paylaşım fotoğrafı
Ve biten bir kitap daha
ataç ikon Tanrıların Arabaları
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğeni · 0 yorum beğen ikon