up
ara

Tanrı Hepimizden Nefret Ediyor

Tanrı Hepimizden Nefret Ediyor Konusu ve Özeti

Tanrı Hepimizden Nefret Ediyor
Tanrı Hepimizden Nefret Ediyor kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Altıkırkbeş Yayınları
ISBN: 9786055150792
Sayfa: 176 sayfa
Hank, New York Levitown'un Long Island kısmında dünyaya geldi. Yazarlık serüveninin başlarında pılıyı pırtıyı toplayıp New York City'e yollandı, burada kendisini döndürmek için Blockbuster'da (VHS kaset, oyun kiralama vb. şeylerin olduğu market zinciri) takılacaktı. Aslına bakarsanız Hank'in yeteneği ve zaman içerisinde görücüye çıkan yazıları, kısa sürede edebiyat otoriteleri tarafından da bir kenara not edilmeye başlanmıştı. Hank'in kısa hikayeleri ve sonradan ortalığı karıştıracak olan kitapları, değindiği gerçekçi ve cesur noktalar ile Charles Bukowski paralelinde gidiyordu ve bu, bir kült fenomenini takip eden üslubun Tanrı Hepimizden Nefret Ediyor'da patlamasına yol açtı.CBGB (Manhattan)'de Karen Van der Beek ile tanıştı ve çok geçmeden kızları Rebecca da onlara dahil oldu. God Hates Us All'un yayımlanmasının ardından, Karen ve Rebecca, Hank'in dizi üzerinde yaptığı senaryo çalışmaları esnasında Los Angeles'a taşındılar. Hank, Californication üzerine düştüğü notların çoğunda, sahip olduğu derin bakış açısını ve başkaraktere-kendisine ait yaşanmışlıkları özenle işlemeyi ihmal etmedi. Bazense, fırlama ve kendinden emin bir aykırının yanında kolaylıkla incinmeye hazır bir adam karşınızdaydı, özellikle Karen ile yaşadığı inişli çıkışlı ilişkiler ve Rebecca'nın bu birlikteliğe kattığı ekstra hassaslık, sabit ve belirleyici olan önemli faktörlerdi. Üzgün, boşluğa doğru nedensizce bakan, tek başına, perişan ve yorgun düşmüş biri, sürekli durduğu köşeden kendisini süzmeye devam etmekteydi.Hank aynı zamanda ateşli bir rock tutkunuydu ve bununla ilgili birçok materyali (plak vb.) her fırsatta topluyordu. Warren Zevon kendisi için listenin başında duruyor ve kafasını viskiyle ota verdiğinde arkada mutlaka Zevon dönüyordu. Yazılarını ancak bu şekilde tamamlayabilmekteydi. Ara sıra, yaptığı çalışmalarda Black Sabbath'ın şarkı sözlerine de sırtını dayadığı oluyordu. Evinde bir klasik kabul edilen Gibson Les Paul asılıydı. Dizinin ikinci sezonunda, kendi parasıyla aldığı ilk albüm olan Led Zeppelin II'den gerçekleşen etkilenimleri gözler önüne serdi. İlginç bir şekilde, Hank'in üç romanı da, Amerika'nın Thrash Metal tarihine damga vuran grubu Slayer'ın albüm isimlerine göre şekillendi; bunlar, South of Heaven, Seaons In The Abyss ve God Hates Us All olarak sıralanmıştı.

Tanrı Hepimizden Nefret Ediyor - S41

Aklıma ilk gelen şuydu;Bu kadar güzel kadınların ot içtiğini kim bilebilirdi ki?
Ebru Turan tarafından eklenmiştir.
Oktay Özen

Oktay Özen

@oktayozen

''20 Yaşındayım. Bazı şeyleri çözmeye başlamam gereken bir yaş bu. Bana verilen tavsiyelere uyuyorum ve kalbimin sesini dinliyorum. İlgimi çeken şeylerin peşinde koşuyorum. Yolculuk tutkumu tatmin ediyorum. Bu felsefeyle şu ana kadar yemek servis sektörüne girdim ama tabii ki olmak istediğim nokta da değilim. Bazı olaylardan önce, daha doğrusu gençliğimin heyecanını yaşadığım o olaydan önce bile beklentilerime telafisi olmayan zararlar vermekten kaçınıyordum. Bir diğer tutkumsa karşı cinstir. Kadınlar yani hanımlar. Övünmek gibi olmasın ama bu konu da yemek işinden daha büyük başarı elde ettim. Yatakta iyiyim, öyle diyorlar en azından. Hatta referans bile gösterebilirim tabii eski sevgilim değil o anlamsız bir şekilde beni bıçakladı ve beni bir takım güven sorunlarına itti. Bu sorunlar ve şu an dondurmacıdaki işim beni bir denizci gibi izole bir hayata götürdü; artık kadınlarla daha az görüşüyorum korkarım ki yaşıma uygun olmayan klinik bir vakayım.''

Tüm bunları söylemek yerine güvenilir olmakla ilgili bir kaç ''sıkı çalışırım'' klişesiyle yetindim.
ataç ikon Tanrı Hepimizden Nefret Ediyor
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum