up
ara

Yarın Diyete Başlıyorum

Yarın Diyete Başlıyorum Konusu ve Özeti

Yarın Diyete Başlıyorum
Yarın Diyete Başlıyorum kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Butik
ISBN: 9786055154509
Sayfa: 424 sayfa Basım Tarihi: 2014
Kilo vermenin dayanılmaz cazibesini diyetsiz keşfedin!

"Hem gülüp hem ağlayacaksınız... En önemlisi kendinizle ve insan iradesiyle ilgili bir gerçeği keşfedeceksiniz. Bu kesinlikle bir diyet kitabı değil."
- Adele Yedid, MS, RD Uzman Diyetisyen ve Sağlıklı Yemekler Şefi-

"Didem'in içtenlikle paylaştığı kişisel yolculuğunda satır satır ilerlerken, kendi içimde de yolculuğa çıktım. Yemekle olan ilişkimde ve vücudumun mesajlarını keşfetmemde anahtar olan bu kitapla yemeyi yeniden öğreniyorum. Sadece kilosuyla sorun yaşayanların değil, herkesin mutlaka okuması gerekiyor"
- Serra Turan, Çevirmen-

"Yarın Diyete Başlıyorum" ile beslenme uzmanı Didem Kanca Üstay diyet dünyasına bambaşka bir bakış açısı getiriyor. Senelerce kendi kilolarıyla olan savaşını kah gülerek kah ağlayarak anılar halinde kitabında anlatan Didem'in kitabını diğer diyet kitaplarından ayıran özellik kendi hayatı başta olmak üzere gerçek "diyet" hayatlarını dile getirmesidir.
Tüm dünyada diyet yapanların yüzde 98'inin kilolarını geri aldığını belirten Didem, artık diyetsiz diyet yapmanın vaktinin çoktan geldiğini, diyetler yaparak kendimize eziyet etmemiz gerektiğini ve "önce niyet sonra diyetsiz diyet"in nasıl gerçekleşebileceğini bu kitapta anlatıyor.
Didem Kanca Üstay, on seneyi aşkın bir süredir beslenme üzerine danışmanlık yapmaktadır. 2003'te New York Üniversitesi Klinik Beslenme bölümünden master diplomasını aldıktan sonra Türkiye'ye kesin dönüş yapan Kanca Üstay SAYASA adlı "Sağlıklı Yaşama Sanatı" merkezi kurmuştur. Sağlıklı bir beslenmenin yaşam tarzı haline gelebilmesi için beden-zihin-ruh üçlüsünün ayrılmaz bir bütün olduğunu vurgulayan Kanca Üstay, tüm çalışmalarını bu yönde sürdürmektedir. Kendisi hakkında daha detaylı bilgi almak için www.sayasa.com ve www.diyetnedir.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Didem'in Tavsiyeleri arasında yer alanlardan bazıları:
- Herkes çok farklıdır; vücutlarımız, zihinlerimiz ve en önemlisi de ruhlarımız. Sakın "Başkalarının yapabildiği diyetleri ben neden yapamıyorum?" diyerek kendinizi suçlamayın.
- Kendinizi dinlemeyi öğrenin. Acıktığınızda yiyin. Bırakın artık medyada sürekli söylenen 6 öğün, 8 öğün, 10 öğün tavsiyelerini. Siz ne zaman acıkıyorsunuz, ne kadarla doyuyorsunuz ona kulak verin. Dünyanın en sağlıklı ve uzun yaşayan toplumlarından biri Japonlar ve günde sadece üç öğün yiyorlar. Başkalarını dinlemek yerine artık kendinizi dinlemenin zamanı geldi.
- Eğer sürekli tatlı yemek istiyorsanız, hayatınızda ne gibi bir tat eksik, onu bulun ve hayatınızı onunla tatlandırın.
- Her daim, beden-zihin-ruh üçlüsünün önemini hatırlayın. Üçünü hep beraber ele almanız gerekiyor.
- "Kiloluyum" diye kendinizi eve kapatıp daha az sosyalleşmeyin. Bu sadece bir kısır döngü yaratır. kilo aldıkça daha çok eve kapanırsınız. Evde kaldıkça daha çok yersiniz. Dışarı çıkın ve hayatı doya doya yaşayın.
- Benim ne dediğimin çok da bir önemi yok. Size hayatta ne iyi hissettiriyorsa onu yapın ve mutlu olun. Kimse siz değil ve siz olamaz. Mevlana'ya sormuşlar: " Aşk nedir?" diye, "ben ol ki bilesin!" demiş. Artık kendinizi dinlemenin vakti geldi de geçiyor bile...
Ayşe Murakami

Ayşe Murakami

@aysemurakami

Diyet yapan birinin psikolojik durumunu anlatan eğlenceli bir kitap. Okuduklarım arasında en iyisi. Fakat en çok motive edeni diyemem. 4 saatte okudum. Çok akıcı. Yazan diyetisyen bir çok diyet yaptığı ve diyet kısır döngüsünü birebir yaşadığı için çok inandırıcı.
0 yorum

Yarın Diyete Başlıyorum - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle