up
ara

Özgürlük İçin

Özgürlük İçin Konusu ve Özeti

Özgürlük İçin
Gelecek Sefere kitabının da yazarı Marc Levy tarafından kaleme alınan Özgürlük İçin kitabı Fransız Edebiyatı, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2009 yılında 9789750710704 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Özgürlük İçin isimli kitap 324 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ayça Sezen çevirmiştir. Özgürlük İçin kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Ayça Sezen
Yayınevi: Can Yayınları
ISBN: 9789750710704
Sayfa: 324 sayfa Basım Tarihi: 2009
Özgürlük İçin, II. Dünya Savaşı sürerken, Nazilere teslim olmuş Vichy Hükümeti'ne, Fransız askerine, polise, adalete, hatta halka karşı direnmeyi seçen çocuk denebilecek yaşta bir avuç gencin hikâyesi.
Marc Levy bu kez, Alman işgali altındaki Fransa'dan gerçekçi bir kesit sunuyor okurlarına. Anne-babaları toplama kampına gönderilen iki Yahudi kardeşin Güney Fransa'daki Direniş hareketine katılmalarıyla başlayan hikâye, yaşları on beş ile yirmi arasında değişen yeniyetmelerin verdikleri yaşam mücadelesini, eylemlerini, acılarını, yalnızlarını, hayal kırıklıklarını anlatıyor.
Aralarında Levy'nin babasının da bulunduğu, boyun eğmemeyi seçmiş bir grup gencin nefes kesen macerasını bir solukta okuyacaksınız.
Melda Doğan

Melda Doğan

@meldadogan

Nazi..Nazi..Nazi... !
İlk iki bolumunde biraz sıkıldıgım ama son bölümlerinde elimden bırakmak istemedigim , 2.dünya savasında Nazilerin yaptığı zulmü anlatan etkileyici bir roman ..
ataç ikon Özgürlük İçin
kitaba 7 verdi
2 beğen · 0 yorum

Özgürlük İçin - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle