up
ara

Siyaha Çalan Bahar

Siyaha Çalan Bahar Konusu ve Özeti

Siyaha Çalan Bahar
Sessiz Karanlıkta Bir Çığlık kitabının da yazarı Louise Penny tarafından kaleme alınan Siyaha Çalan Bahar kitabı Gizem, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Martı Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786053482741 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Siyaha Çalan Bahar isimli kitap 544 sayfadan oluşuyor. Siyaha Çalan Bahar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Martı Yayınları
ISBN: 9786053482741
Sayfa: 544 sayfa
İlkbaharın gelişiyle doğanın canlanmaya başladığı Three Pines'ta hayat normal seyrinde huzurlu bir şekilde devam ederken, bölge halkı tarafından çok sevilen Madeline'in ani ölümü herkesi şaşkına çevirir. Bu ölümün nedeni kalp krizi gibi görünse de, Başmüfettiş Armand Gamache'ın olayın üzerine gitmesiyle Madeline'in aslında bir cinayete kurban gittiği anlaşılır.

Peki, iyilik meleği olarak bilinen Madeline'in korkunç bir şekilde ölmesine neden olan kişi ya da kişiler kimdir? Three Pines sakinleriyle oldukça iyi ilişkileri bulunan kadının hayatına niçin son verilmek istenmiştir? Başmüfettiş Armand Gamache, bir kez daha içinden çıkılması güç bir suç vakasıyla karşı karşıyadır…

"Zeki bir dedektifin, korkunç bir cinayetin ve kasvetli bir atmosferin başarılı bir şekilde harmanlandığı doyumsuz bir suç romanı. "
-The Times-

"Kıskançlık ve uzun süre pusuda bekleyen intikam üzerine yazılmış heyecan yüklü bir roman."
-Sunday Telegraph-

"Louise Penny, polisiye severleri oldukça tatmin edecek, harika bir dedektif portresi yaratmış!"
-Amazon.com-

"Gamache, karmaşık olayları çözerkenki zekâsı ve karizmasıyla kahraman bir dedektif olmakta oldukça kararlı."
-Kirkus Reviews-
timaz mohsenzadeh

timaz mohsenzadeh

@timazmohsenzadeh

Kitaba genel bakis
yazardan okudugum ilk kitapti ve begendigimi soyleyebilirim. iyi bir yazar buldugumda kitap sayisina hemen bir goz atarim ve eger kitap sayisi fazlaysa cok sevinirim; cunku daha okuyacak cook kitabim oldugunu anlarim ve simdi de oyle oldu. yani yazarin baska kitaplari favorilerimin arasinda yerini koruyacak.
bilmiyorum orjinal metin boyleydi ya cevirmenden kaynaklaniyor, kitabin ilk 100 sayfasi biraz vahim geldi bana; cumleler kisik kisik ve kimin soyledigi biraz karisikti. hatta bazi paragraflarin icinde kac cumle farkli karakterlerin agzindan soylenmis ve siz kim hangi cumleyi soylemis anlayamayabilirsiniz. hatta bazi cumlelerin fiili bile yoktu!
ama kitabin 100'uncu sayfasindan sonra her sey duzeldi ve gerilim sonuna kadar devam etti. bu kitab bana Agatha Christie romanlarini hatirlatiyor ve o meshur Hercules Poirot'nun son toplantida her seyi cozume kavusturdugu.
kitapta biraz gerilim havasi var ve ilk defa ben bir kitabi okurken biraz icten korku hissettim ve bu gercekten yazidan etkilendigimi gosterdi bana.
her neyse, eger cinayet ve dedektif romanlarini seviyorsaniz, tam size gore bir kitap.
ataç ikon Siyaha Çalan Bahar
kitaba 7 verdi
3 beğen · 0 yorum
Asiye ARSLANTAŞ

Asiye ARSLANTAŞ

@kizilkafa

Tavsiye etmem
Bir kaç haftada bir kitap bitiren biri olmama rağmen bu kitabı 4-5 ayda anca okuyabildim. O kadar saçma ve sıkıcı bir konusu var ki aşırı baydı beni. Garip cümle yapıları ve diyalogların kimle kimin arasında geçtiğini asla bilmemeniz de cabası. Asla tavsiye etmiyorum.
ataç ikon Siyaha Çalan Bahar
kitaba 1 verdi
2 beğen · 0 yorum

Siyaha Çalan Bahar - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Kürşat

Kürşat

@kursat

Mutluluğa başka bir adamın gözünden bakmak ne acı bir şey.
ataç ikon Siyaha Çalan Bahar
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum