up
ara

Las Vegas'ta Korku ve Nefret

Las Vegas'ta Korku ve Nefret Konusu ve Özeti

Las Vegas'ta Korku ve Nefret
Las Vegas'ta Korku ve Nefret kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Nur Kasapoğlu
Yayınevi: Stüdyo İmge
ISBN: 9789756523070
Sayfa: 190 sayfa Basım Tarihi: 2006
Gizemli Doktor ve Raoul Duke, Las Vegas'ta düzenlenen bir motosiklet yarışını izlemek ve haber ulaştırmak için görevlendirilmiş bir gazetecidir. Las Vegas çöllerinde aynı arabada Raoul ve avukatı Dr. Gonzo çok miktarda uyuşturucu almış şekilde yol almaktadırlar. 1972 yılında Nixon Başkan'dı ve Amerikalı gençler Vietnam'da ölüyorlardı. Raoul Duke denen adam ise yol arkadaşı ile birlikte tüm bunların üstesinden bildiği tek yöntemle gelmeye çalışıyordu.
Vegas'a gelirler. Fakat yarışı izlemek yerine otel odalarını harap etmek ve devamlı uyuşturucu kullanmaya devam ederler. Bu sırada ikili içlerinde bir garson, bir otoyol görevlisinin olduğu birçok kişi ile karşılaşırlar. Bir taraftan da uyuşturucu kullanmaya devam ederken gördükleri halisinasyolarla artık gerçek ile hayal dünyası arasındaki farkı anlayamaz hale gelirler.

"Yanımızda iki torba ot, 75 adet meskalin hapı, 5 çarşaf kurutucu asit, yarısı kokain dolu bir tuzluk ve bütün bir galaksi dolusu çığlık ve kahkaha arttırıcı ve zıplatıcı vardı! Ayrıca çeyrek galon tekila ve rom ve 1 koli bira, bir parça da ham eter ve iki düzine amilimiz vardı... Beni üzen tek şeyse eterdi. Çünkü dünyada hiç bir şey eter alemine takılmış bir adam kadar sorumsuz ve ahlaksız olamazdı."
J

J

@jack

Bu kitabin orjinali var bende. Okuyabilmek ve en onemlisi okudugunuzu anlamak icin muthis degisik bir ingilizceye sahip olmaniz gerekiyor cunku Hunter S. Thompson kisiligi geregi surekli uyusturucu, marijuana, asit, alkol vb seyler kullanarak yasayan ve yazan biriydi. Yazdigi seyler birer saheser. Belki cogunuzun hatirlayacagi uzere bu kitabin filmi de cekilmisti. Filmde Johnny Depp oynuyor. Filmini de siddetle tavsiye ederim.
1 yorum
nebi (@nebi)
bu kitabın türkçesini bulma şansım varmıdır?
07.01.15 beğen cevap

Las Vegas'ta Korku ve Nefret - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Aylak Eren

Aylak Eren

@aylakeren

Yaşlı filler, ölmek için tepelere çıkarlarmış; yaşlı Amerikalılar da otobana çıkıp büyük arabalarla kendilerini ölüme götürürler! Bizim yolculuğumuz farklıydı. Bu; her şeyin, doğru ve yerinde olduğuna dair klasik bir onaylama olacaktı. Sadece cesareti olanlar için hayatın sunduğu muhteşem olasılıkları selamlayacaktık. Ve bizde ondan çok vardı.
0 yorum