up
ara

Peter Pan Ölmeli

- Peter Pan Must Die: A Novel

Peter Pan Ölmeli Konusu ve Özeti

Peter Pan Ölmeli
Kurt Gölü kitabının da yazarı John Verdon tarafından kaleme alınan Peter Pan Ölmeli kitabı Macera, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Koridor Yayıncılık yayınevinden 2014 yılında 9786054629640 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Peter Pan Ölmeli isimli kitap 528 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Enver Günsel çevirmiştir. Kitap Tavsiye Ettiğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Peter Pan Ölmeli kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Enver Günsel
Yayınevi: Koridor Yayıncılık
ISBN: 9786054629640
Sayfa: 528 sayfa Basım Tarihi: 2014
Aklından Bir Sayı Tut'un yazarı John Verdon'un şimdiye dek yazdığı bu en şaşırtıcı romanında, her olayı bulmaca çözer gibi ele alan Dave Gurney, polisin belirttiği şekilde işlenmesi imkansız olan bir cinayeti sıra dışı dehasıyla çözebilecek mi…

Varlıklı bir işadamı, annesinin cenazesinde suikasta kurban gitmiştir. Suçlu bulunan karısı tutuklanır ve ömür boyu hapse mahkum edilir. Onun masum olduğuna inanan sürgündeki dedektif Hardwick, bu esrarı çözebilecek tek kişinin, Dahi Dedektif Dave Gurney'in kapısını çalar.

Suikastçının, bulunduğu noktadan hedefi vurabilmesinin imkansızlığı sadece Gurney'in dikkat edebileceği küçük bir ayrıntıydı.

Gurney, soruşturma için delilleri toplamaya başladıkça birbiri ardına tuhaflıklar olduğunu fark eder ve çok geçmeden tehlikeli bir adamın, sonucunda sadece ölüm olan şeytani hamleleriyle karşı karşıya kalır. Bu adamla alay eden herkes, bir gün ansızın ortadan kaybolmuş, kendilerinden bir daha hiç haber alınamamıştır. Öldürürken hep aynı şarkıyı mırıldanan, dünyanın en azılı tetikçisi, çocuk görünümlü olduğu için "Peter Pan" denilen sihirbaz bir cani.

"Dehşet verici bir olay ve çatallı yol ayrımında bir dedektif. Kesinlikle başarılı bir kombinasyon."
New York Daily News

"Sherlock Holmes gibi Gurney de gerçeğe o derece susamış, hassas ve mantıklı."
New York Times

"John Verdon gizemli bir olayın akıl almaz örgüsünü işlerken hikayenin en beklenmedik anında ortaya çıkıveren, şeytani bir kurnazlığa sahip."
Washington Post
timaz mohsenzadeh

timaz mohsenzadeh

@timazmohsenzadeh

okunabilir ve iyi roman
John Verdon'dan okudugum ilk kitapti bu ki serinin son kitabi oluyor. bu serinin diger kitaplarini okumadim ama okuyacagim. roman guzeldir ve biraz yavas ilerlese de mantikli baslayip ve devam ediyor. kitabin son 20 sayfasinda her sey belli oluyor ve bulgular birbirine baglaniyor. olaylarin cozumu birden bire anlatiliyor ki keske bir iki sayfa cozumden once buna bir giris yapilsaydi dusunuyorum. birde kitapta 2 tane bolum var ki romanin olaylari ile hic bir ilgisi yok ve bu bolumlerde sadece karakterin nasil hayvanlara kumes yaptiklari anlatiliyor. yazarlar normalde boyle kucucuk romanciklari ara ara asil romanin icine sigdiriyorlar ve bu sorun degil. ama bu iki bolumun romanla uzaktan yakindan alakasi yok ve son sonucla da ilgisi olmadigindan, cok rahatlikla onlari okumaktan vaz gecebilirsiniz. olaylarin bir biri ile mantikli baglantisi bir heyecanli sona dogru ilerliyor ve polisiye/gerilim romanlari sevenler tatmin olacaklar.
ataç ikon Peter Pan Ölmeli
kitaba 7 verdi
1 beğen · 0 yorum
Büşra Atalay

Büşra Atalay

@busraatalay

Aslında kapanmış bir cinayet davası,suçlu kurbanın karısı bulunmuş ancak hikayede oturmayan parçalar,sorgulanmayan tanıklar ve gizlenen deliller var.Emekli polisimiz Dave gurney teşkilattan atılan arkadaşının ondan yardım istemesi üzerine olaya dahil olur ve hikaye başlar.
İp uçları bulunmaya başladıktan sonra kitabın sürükleyiciliği de artıyor ve merak içinde sayfaları hızla çeviriyorsunuz.Akıcı ve sıkmayan bir kitap olmuş sonu oldukça zeki düşünülmüş ancak biraz okuyucuya da fikir verilse daha hoş olurmuş baş kahramanımızın birden bire kafasında şimşekler çakıyor ve olayı çözüyor gibi olmuş.Ama genel olarak bakılırsa gayet okunulası bir kitap.
ataç ikon Peter Pan Ölmeli
kitaba 8 verdi
2 beğen · 0 yorum
Nisa Nur Yıldız

Nisa Nur Yıldız

@nisanuryldz

John Verdon her yeni kitabını bir öncekinden çok daha iyi yazıyor bu yüzden de en güzeliydi diyebilirim...David Gurney bu macerasında ilk kez bilinçaltına iniyor, duygularının ve sevginin değerinin farkına varıyor. Madeleine ve Dave hayatımda gördüğüm en uyumlu çift...Örnek bir evlilik. İlk kez bu seride gerçekten korktum. Sonu tahmin ettiğim gibi bitmedi ama tahmin ettiğimden daha duygusaldı bana göre...Bu seriyi o kadar seviyorumki ilerde bu seri kitaplarının hepsini alıp kendimi kötü hissettikçe okuyacağım.Çünkü bu seri diğer cinayet ve polisiye romanlarından farklı olarak insana çok güzel duyguları betimliyor.Kesinlikle muhteşem bir kitap ve de seri... :)
ataç ikon Peter Pan Ölmeli
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
şevval

şevval

@phalange

John Verdon, Gurney serisinin herbirinde tempoyu daha da arttiriyor. Ama ben 4 kitapta da sonlarda soru isaretleriyle kaldim. Kitaplar gercekten cok surukleyici. Ipucularindan yola cikarak aranan bosluklar kendinizi kaptirtiktan sonra sizi de dusunduruyor. Ancak ben bu bosluklarin hicbirinin tam karsiligini alamadim. Mesela 'Peter Pan Olmeli'de, sokak lambasi buyuk bir sorundu. Tamam katil yakalandi ama sokak lambasinin konumu hala bir soru isareti. Kitap cok guzel detaylarla geliyor ama final ansizin yapilmis. O kadar dusundurten detaylarin yarisi bos kaldi bende. Bir dedektif sadece eski karisi yuzunden mi kanit karartmis? Sonunda Kay'e noldu mesela? Kafamda deli sorular..
ataç ikon Peter Pan Ölmeli
kitaba puan vermedi
1 beğen · 0 yorum
Güzel kitap
John Verdon 'un diğer üç kitabında olduğu gibi bu kitapta da süper dedektif Gurney döktürüyor. Çok az detay olmasına rağmen kitabın sonuna doğru Gurney'in olayı hemen çözmesi ve fazlaca şanslı gelişmelerle finale girmesi biraz rahatsız etse de yazarın anlatımı ve kitabın kurgusu sayesinde merakla okunabilecek bir kitap. "Aklından Bir Sayı Tut" u beğenmiş olmanın etkisiyle diğer üç kitabı okumuş birisi olarak " Peter Pan Ölmeli " nin " Aklından Bir Sayı Tut " un seviyesinde olmadığını söyleyebilirim. Ancak ne olursa olsun bir çok polisiyeden daha güzel bir kitap. Polisiye severler zaten okuyacaktır ama polisiye okumayanlara tavsiye olunur.
ataç ikon Peter Pan Ölmeli
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum

Peter Pan Ölmeli - S41

"Bu kadın kocasından ayrılmak istiyordu ama bunun için Carl'ın parasından vazgeçemezdi elbette. Bunun için de bir kiralık katil tuttu. Ama bu kiralık katil onun teklifini kabul etmedi. O zaman ne yaptı zanlı? Sevgilisini, yani özel hocasını kandırmaya çalıştı. Carl ölürse, o da ondan kalacak mirasla tropik bir adada ömür boyu mutluluk içinde yaşayabilecekti. Çünkü sayın jüri üyeleri, Carl evliliğini hâlâ kurtarmak istiyordu ve vasiyetnamesini henüz değiştirmemişti..."
tarafından eklenmiştir.
büşra

büşra

@busrace

"Birinin dedesi gibi görünmeye mi çalışıyorsun sen, Tanrı aşkına?" diye sordu. "Yani dengeli, güven verici ve sevimli görünüyorum, değil mi?"
ataç ikon Peter Pan Ölmeli
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
7 beğen · 0 yorum
Demet

Demet

@mirte

"Ben kendimi gerçeği arayan bir adam olarak görmek isterim, ama belki de sadece yalanları ortaya çıkaran biriyim."
ataç ikon Peter Pan Ölmeli
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
6 beğen · 0 yorum
Selin

Selin

@selin18

Hayatta sevgiden daha değerli hiçbir şey yoktur. Önemli olan sadece ve sadece sevgidir.
ataç ikon Peter Pan Ölmeli
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
6 beğen · 0 yorum
büşra

büşra

@busrace

Gerçek bir suç mahalli, hiçbir fotoğrafın ya da tanımlamanın yapamayacağı kadar somut, belirgin ve netti. Orada açık gözlerle ve zihinle baktığın zaman birçok sorunun cevabını bulabilirdin.
ataç ikon Peter Pan Ölmeli
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
5 beğen · 0 yorum
Züleyha

Züleyha

@zuleyha

İnsanın kendini bilmesi, kişilik değiştirme gücü vermiyordu ona.
ataç ikon Peter Pan Ölmeli
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
312
KİTAP
Tavsiye Ettiğim Kitaplar
Kitap tavsiyesi arayanlar buraya! Herhangi bir kitap türüne bağlı kalmaksızın beğenerek okuduğumuz ve herkesin okumasını tavs...
264
KİTAP
Hazinem Dediğim Kitaplar
Kitap hazineleri ortaya çıksın! Hazine değerindeki kitaplarımızı bu listede paylaşıyoruz. Sen de en değer verdiğin ve herkesi...
313
KİTAP
En Sürükleyici Kitaplar
Yemek yemek, uyumak gibi doğal ihtiyaçlarını unutmana sebep olacak en sürükleyici kitaplar bu listede! Sen de en sürükleyici ...
126
KİTAP
Başucu Kitaplarım
Hayatımızda yer edinmiş, zaman zaman sayfalarını yeniden karıştırdığımız ve okumaya doyamadığımız başucu kitaplarımızı bu lis...
209
KİTAP
Asla Unutmak İstemediğimiz Kitaplar
Asla unutmak istemediğimiz, aklımızın bir köşesinde hep dursun dediğimiz en etkileyici kitapları bu listede paylaşıyoruz....
Hayâlet

Hayâlet

@suveydaa

Kadınlar neden böyle yapar?. paylaşım fotoğrafı
Kadınlar neden böyle yapar?.
Neden "Evet, var." cevabını hemen vermiyorsun da 5 kere uzatıyorsun cevabı?.
EK 1
Soruyu soran bir polis ( ok işaretli )
Cevaplayan bir bayan ( yıldız işaretli ) 27.11.17
EK 2
Yazar: John VERDON
Kitap: PETER PAN ÖLMELİ
128. sayfa 27.11.17
ataç ikon Peter Pan Ölmeli
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
9 beğeni · 15 yorum beğen ikon
Eseflal (@eseflal)
Ne demek neden?
27.11.17 beğen cevap
feza

feza

@feza

 paylaşım fotoğrafı
00.00
Vakit kaybetmeden yeni kitaba geçiliiir:)
ataç ikon Peter Pan Ölmeli
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
20 beğeni · 5 yorum beğen ikon
İsİmSiZ (@musah)
güzel kitaptır.
14.10.17 beğen 1 cevap
bir_avuç_duaym (@biravucduaym)
İyi okumalar..A
klından Bir Sayı Tut serisi favorimdir :)
14.10.17 beğen 2 cevap