up
ara

Yandaş

Uyumsuz Serisi 3. Kitap -

Yandaş Konusu ve Özeti

Yandaş
Kuralsız kitabının da yazarı Veronica Roth tarafından kaleme alınan Yandaş kitabı Roman (Çeviri), Distopya türünde okuyucusu ile buluşuyor. Artemis Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786051424521 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yandaş isimli kitap 528 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Uğur Mehter çevirmiştir. Kitap Birbirinden İlginç Distopik Toplumları Anlatan En İyi Distopya Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Yandaş kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Uğur Mehter
Yayınevi: Artemis Yayınları
ISBN: 9786051424521
Sayfa: 528 sayfa Basım Tarihi: 2013
Tek bir seçim
Seni dönüştürebilir

Tek bir seçim
Seni yok edebilir

Tek bir seçim
Kim olduğunu belirler

Birinin korkularını çekip aldığınızda, merhamet duygusunu da almış olursunuz.

Tris Prior'ın bir zamanlar inandığı topluluk sistemi çöküşün eşiğinde. Bu nedenle Tris, yeni bir dünya keşfetme fırsatını tereddütsüz kabul ediyor. Çünkü Tobias'la birlikte çitlerin ötesinde yalanlardan, iç içe geçmiş ilişkilerden ve acı hatıralardan uzak, yeni bir hayat kurma şansı olabilir. Oysa Tris'in öğreneceği gerçekler, ardında bıraktıklarından çok daha tehlikeli. Bildiği her şey anlamını hızla yitirirken, Tris insanın karmaşık doğasını anlamak için savaşmak zorunda. Tabii cesaret, dostluk, fedakârlık ve aşk gibi imkânsız seçimlerle de karşı karşıya.
Beyza Uysal

Beyza Uysal

@beyzauysall

Maalesef bitsin diye sayfa saydığım,eğer günde 100 sayfa okumaya kendimi zorlamasam şuan hala yarısında olacağım bir kitap oldu.Herkesin öve öve bitiremediği seriyi bende merak ve hevesle almıştım.İlk kitap Uyumsuz'u da çok sevmiştim.Ama Kuralsız ve Yandaş tam bir hayalkırıklığı oldu.Zaten konuya tam adapte olamadım.GHler, SGler,büroyu sevenler, büroyu sevmeyenler,hafıza serumu,ölüm serumu derken birde üstüne Tris'in kendini her daim öne atması ve Tobias'ın gereksiz tripleriyle iyice kitaptan soğudum diyebilirim.Okuduğum o 500 sayfada bi şeyler oldu ama şöyle elle tutulur beni heyecanlandıran hiçbir şey göremedim.Spoilerdan haberim vardı zaten.Sırf spoilerın nasıl gelişeceğini ve sonrasında neler olacağını merak ettiğim için sonuna kadar okudum.O da 2.hayalkırıklığıydı.Yazar o duyguyu hissettirmemiş.Ne ağladım,ne üzüldüm.Annesinin ruhunun geldiği bölüm beni hafiften duygulandırsa da yeterli olmadı.Daha fazla dram beklerdim.
ataç ikon Yandaş
kitaba 2 verdi
4 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

3.kitabın gereksiz olduğunu düşünüyorum.bu olaylar 2 kitapta verilebilirdi.konu açısından gerçekten çok farklı bir seri ama anlatımını beğenmedim.yazarın güzel bir fikri varmış ama anlatacak yeteneği yokmuş .ilk kitaptaki heyecan ,olayların ateşi hele de baş karakterler arasındaki duygu yoğunluğu seri devam ettikçe eridikçe eridi yok oldu nerdeyse.hele o son nedir arkadaşım ya,bi gün yüzü göstermedi yazar yani.beğenmedim beğenemedim ... bence filmleri daha güzel. konuyu kitaptan alıyor ama olayları kendilerine göre değiştirmişler.konusu için 3 yıldız .yazar o son için sana içimden çok şey geliyor haberin olsun !
ataç ikon Yandaş
kitaba 6 verdi
1 beğen · 0 yorum
Tuğçe

Tuğçe

@askkoleksiyoncusu

Kitap tamamen Uyumsuzdan apayrı bir konu izliyor. Yandaşta gençlerimizin yeni dünyayı yarattıklarını görüyoruz, son 100 sayfa falan kitabı okuyamadım o akıcılığı zor aldım, olaylar hep zıt taraflarla ve insanların birşey yapmayı deneyip çakışmalarıyla alâkalı. Tris'in öleceğini biliyordum ama hep ne zaman ne zaman diye sorup durdum. O kısım ve Tobias'ın duyguları baya salya sümük ağladım. Yinede kitaptan çok fazla etkilendiğimi söyleyemem bence daha iyisini olabilirdi. Yine de seriyi çok az soru işaretiyle kapatmış olduk. İyiydi filmini de merakla bekliyorum :)
ataç ikon Yandaş
kitaba 7 verdi
2 beğen · 0 yorum
hk

hk

@haticeee

Tobias ve Tris.
Duygularım karman çorman. Bazı yerlerde çok sıkılıp ''İlerlemiyor'' diye isyan etsem de bazı yerlerde yattığım yerden doğrulup ''Yok artık'' dedim. Bazı yerlerde içimdeki ''Hadi bu bir kaç sayfayı atlayalım'' sesini bastırmaya çalıştıysam da bazı yerlerde tutamadım kendimi ağladım. Kilit noktayı öğrenmemiz açısından serinin en önemli kitabı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca karakterleri (Peter, Christina, Caleb vs.) daha yakından tanıyoruz. Serinin diğer kitaplarını okuyanlara önerebileceğim, güzel bir kitap.
ataç ikon Yandaş
kitaba 10 verdi
4 beğen · 0 yorum
Esma Alibeyoğlu

Esma Alibeyoğlu

@esmaalibeyoglu

Hayır sonu böyle olmamalıydı.Bu muhteşem iki kitaptan sonra Tris in ölmesi... Dört ne kadar "Tris kendini tehlikeye atma, bir kere de kahraman olma".dese de gidip Caleb i kurtarması...Son yirmi sayfasını deli gibi ağlayarak ve Caleb e söverek geçirdim.Dört bunların hiçbirini hak etmedi en çok da ona üzüldüm.Veronica üç kitapta da "cesur olmalısınız","cesur olun" düşüncesini bize akardıktan sonra Tris in fedakar bir şekilde ölmesi de ayrı bir üzücü Veronica böyle olmadı sevgili yazarım hiç olmadı.
ataç ikon Yandaş
kitaba 8 verdi
2 beğen · 1 yorum
Berra Nur (@mrsmiella)
neden spoi koydun ki...
04.12.18 beğen cevap

Yandaş - S41

"Üzgünüm" diyorum. Bunda samimi miyim, yoksa sırf hala yanında olduğumu düşünsün diye mi böyle söylediğimden emin değilim. Sonra kararsızca ekliyorum, "Neden bana eylemden bahsetmedin?"
angelsbooks tarafından eklenmiştir.
tersokur

tersokur

@tersokur

İyileşebiliriz. Birbirimizi iyileştirebiliriz.
ataç ikon Yandaş
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
6 beğen · 0 yorum
Merve Balcıoğlu

Merve Balcıoğlu

@mervebalcioglu

Cesaret bazen acıya dayanabilmek için dişlerini sıkmak, her güne yeniden başlamak ve daha iyi bir hayata ağır adımlarla ilerlemektir.
ataç ikon Yandaş
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
hk

hk

@haticeee

Bu dünyada cesur olmanın bir sürü yolu var. Bazen cesaret, kendi hayatını senden çok daha büyük bir şey ya da başka biri için feda etmektir. Bazen de daha büyük bir amaç uğruna bildiğin her şeyden, bir zamanlar sevdiğin herkesten vazgeçmektir.

Ama bazen farklıdır.

Cesaret bazen acıya dayanabilmek için dişlerini sıkmak, her güne yeniden başlamak ve daha iyi bir hayata ağır adımlarla ilerlemektir.

İşte şimdi ben de böylesi bir cesarete sarılmalıyım.
ataç ikon Yandaş
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
4 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Küçüklükten beri bildiğim bir şey var: Hayat hepimizi, her birimizi kırıyor. Hiçbirimiz hasardan kaçamıyoruz.
Ama şuanda öğrendiğim bir şey daha var: İyileşebiliriz. Birbirimizi iyileştirebiliriz...
ataç ikon Yandaş
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Dilruba Arıkan

Dilruba Arıkan

@dilrubaarikan

- "Neden kendimizi hep insanlarla çevrili buluyoruz" diye soruyorum.

-"Bilmiyorum" diyor. "Belki aptal olduğumuzdandır."
ataç ikon Yandaş
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
36
KİTAP
Birbirinden İlginç Distopik Toplumları Anlatan En İyi Distopya Kitapları
Gelecek zamanla ilgili ürkütücü senaryolar okumak istiyorsan en iyi dispotik kitaplar listemiz tam sana göre. Bildiğin başka ...
507
KİTAP
Seri Kitaplar
Birden fazla kitaptan oluşan ve uzun sürmeleri nedeniyle okurken adeta hayatımızın bir parçası olan seri kitaplar listelenmiş...
399
KİTAP
Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar
Okurları gerçek dünyadan koparıp bambaşka diyarlara götüren, hayal gücünün sınırsızlığını kanıtlar nitelikteki en iyi fantast...
124
KİTAP
En İyi Bilim Kurgu kitapları
Alternatif zaman dilimleri, uzay, zamanda yolculuk, yapay zeka, ışınlanma ve aklın alamayacağı daha pek çok ileri teknoloji u...
338
KİTAP
Filmi de Çekilen Kitaplar
Edebiyat dünyasından sinema dünyasına taşınan unutulmaz eserler bu listede! Film uyarlamaları mevcut olan tüm kitapları bu li...