up
ara
‹ Yandaş

Yandaş Kitap İncelemeleri

DoloresAngela

DoloresAngela

@batuhangecer

bi seri bu kadar batırılabilirdi..iğrenç bi son gerçekten kimseye seriyi tavsiye etmiyorum paranızı çok daha güzel kitaplara harcayabilirsiniz,bir sürü bundan daha güzel distopya kitapları var..
ataç ikon Yandaş
kitaba 1 verdi
3 beğen · 2 yorum
Masivaa_ (@asenakrt)
Seriyi okumadım ama filmlerini izledim yandaş dışında. Onuda yakında izlerim. Bemce güzel bir seri
08.01.17 beğen cevap
DoloresAngela (@batuhangecer)
ilk kitabı çok yaratıcıydı evet ama son kitabı tam bi facia bence. leş gibi bi sonla bitiyor olayların tıkanıklığı da cabası hani hunger games'in parodisi gibi bitti,oysa böyle bi konudan çok daha yaratıcı şeyler çıkabilirdi kızıl kraliçe,kızıl yükseliş gibi.
08.01.17 beğen cevap
Tengrist

Tengrist

@tengrist

Filme çevrilen seriler arasında, filmin kitabından çok daha üstün olduğu nadir durumlardan biri sanırım Uyumsuz, Kuralsız ve Yandaş için geçerli...
ataç ikon Yandaş
kitaba 5 verdi
2 beğen · 0 yorum
HY

HY

@hilalyavuz23

Beni ağlatan ender kitaplardan birisi.
Severek okudum.
ataç ikon Yandaş
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Tuğçe

Tuğçe

@askkoleksiyoncusu

Kitap tamamen Uyumsuzdan apayrı bir konu izliyor. Yandaşta gençlerimizin yeni dünyayı yarattıklarını görüyoruz, son 100 sayfa falan kitabı okuyamadım o akıcılığı zor aldım, olaylar hep zıt taraflarla ve insanların birşey yapmayı deneyip çakışmalarıyla alâkalı. Tris'in öleceğini biliyordum ama hep ne zaman ne zaman diye sorup durdum. O kısım ve Tobias'ın duyguları baya salya sümük ağladım. Yinede kitaptan çok fazla etkilendiğimi söyleyemem bence daha iyisini olabilirdi. Yine de seriyi çok az soru işaretiyle kapatmış olduk. İyiydi filmini de merakla bekliyorum :)
ataç ikon Yandaş
kitaba 7 verdi
2 beğen · 0 yorum
Beyza Uysal

Beyza Uysal

@beyzauysall

Maalesef bitsin diye sayfa saydığım,eğer günde 100 sayfa okumaya kendimi zorlamasam şuan hala yarısında olacağım bir kitap oldu.Herkesin öve öve bitiremediği seriyi bende merak ve hevesle almıştım.İlk kitap Uyumsuz'u da çok sevmiştim.Ama Kuralsız ve Yandaş tam bir hayalkırıklığı oldu.Zaten konuya tam adapte olamadım.GHler, SGler,büroyu sevenler, büroyu sevmeyenler,hafıza serumu,ölüm serumu derken birde üstüne Tris'in kendini her daim öne atması ve Tobias'ın gereksiz tripleriyle iyice kitaptan soğudum diyebilirim.Okuduğum o 500 sayfada bi şeyler oldu ama şöyle elle tutulur beni heyecanlandıran hiçbir şey göremedim.Spoilerdan haberim vardı zaten.Sırf spoilerın nasıl gelişeceğini ve sonrasında neler olacağını merak ettiğim için sonuna kadar okudum.O da 2.hayalkırıklığıydı.Yazar o duyguyu hissettirmemiş.Ne ağladım,ne üzüldüm.Annesinin ruhunun geldiği bölüm beni hafiften duygulandırsa da yeterli olmadı.Daha fazla dram beklerdim.
ataç ikon Yandaş
kitaba 2 verdi
4 beğen · 0 yorum
Aslıhan Yaşar

Aslıhan Yaşar

@xoxoasli

Çok farklı bi seri olay akışı fazla değişti ama bugünde iyikide okumusum dediğim seri son kitabi da gayet güzel aktı ama birazda sonunu merak ettiğim için okudum ve sonu garipti ya ağlatan buruk bitiren kitap
ataç ikon Yandaş
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
hk

hk

@haticeee

Tobias ve Tris.
Duygularım karman çorman. Bazı yerlerde çok sıkılıp ''İlerlemiyor'' diye isyan etsem de bazı yerlerde yattığım yerden doğrulup ''Yok artık'' dedim. Bazı yerlerde içimdeki ''Hadi bu bir kaç sayfayı atlayalım'' sesini bastırmaya çalıştıysam da bazı yerlerde tutamadım kendimi ağladım. Kilit noktayı öğrenmemiz açısından serinin en önemli kitabı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca karakterleri (Peter, Christina, Caleb vs.) daha yakından tanıyoruz. Serinin diğer kitaplarını okuyanlara önerebileceğim, güzel bir kitap.
ataç ikon Yandaş
kitaba 10 verdi
4 beğen · 0 yorum
Mr.Nobody

Mr.Nobody

@mrnobody0

Seriyi internetten aldığım tavsiyeler doğrultusunda okumaya başladım, ilk kitaptan sonra bırakmak istedim ama yarım bırakmış olmamak için devam ettim.15-20 yaş arası okurlara daha fazla hitap eden bir seri.o yaşlardaysanız okuyun yoksa bulaşmayın derim.
Ayrıca bu sitedeki kitap incelemelerine gelince;Açık açık kitabın sonunda ne olacağını yazanlar var.İnsan bir "spoiler" ibaresi koyar.Hala kitabı okuyanlara birazcık saygı gösterin.
ataç ikon Yandaş
kitaba 6 verdi
0 beğen · 0 yorum
Gzn İsgrn

Gzn İsgrn

@gozenisgrn

Öncelikle kitabın sonunun beni diğer her şeyden daha çok şaşırttığını söyleyebilirim. Her satırı farklı yerlere alıp götürdü. Her sayfadan çekip çıkarmak istediğim birçok cümle var. Serinin diğer iki kitabı gibi ''Yandaş'' da benim için harikaydı.
ataç ikon Yandaş
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
buket akcan

buket akcan

@buketakcan

bende çoğu kişi gibi sonunu bilerek okudum kitabı. olan olduğunda-okuyanlar anlamıştır- üzülmedim. hatta yazarı bu konuda taktir ettim. zaten bu hikayeden peri masalı gibi mutlu bir son beklemiyordum.
ataç ikon Yandaş
kitaba 4 verdi
0 beğen · 0 yorum
Simay kabak

Simay kabak

@simaykabak97

Bence güzel bir bitirişti. Zaten 2 kitapta da cesurluk vurgu yapılmış. Eğer oraya Calen yerine gitmeseydi Tris olmazdı. Tanıdığımız Tris olamazdı. Asıl bencillik sizin mutlu sonla bitmesini istediğiniz hikayenin gerçeklerle harmanlanması. Eğer o odaya girip de ölmeseydi de serinin "Baş karakterler ölmez." kavramına katılmış olmasıya son bulurdu.
ataç ikon Yandaş
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Dilruba Arıkan

Dilruba Arıkan

@dilrubaarikan

Diğer kişilerin aksine ben Yandaş'ı Uyumsuz dan daha fazla beğendim ama yine de Kuralsız favorim. Sonu bence o kadar kötü değildi. Tris'in ölümündeki en üzüldüğüm nokta kesinlikle Tobias oldu. Yani Tobias'ın üzülmesine üzüldüm :D Dediğim gibi ben beğendim.
ataç ikon Yandaş
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Ayça Zeynep Altınel

Ayça Zeynep Altınel

@aycaaltinel

Sonu tam bir hayal kırıklığı oldu.Ben hiç böyle beklemiyordum "sen ölürsen ben de ölürüm " lafı tam bir saçmalıkmış serinin böyle bitmemesi gerekirdi.Tobias'ta Tris'le ölebilir veya sonunda evlenebilirlerdi.Bence yazar sonunu yeniden yazmalı, sonu hariç seriyi çok beğendim..
ataç ikon Yandaş
kitaba 4 verdi
0 beğen · 0 yorum
ezgi güzel

ezgi güzel

@ezgifm

kınıyorummm
kitabın sonunda tris ölemezdi mutlu sonla bitmeliydi ya da four ve tris birlikte aynı anda felan ölmeliydi bu kitabın sonu bu seriye layık değil kesinlikle kınıyorummmm
ataç ikon Yandaş
kitaba 4 verdi
1 beğen · 0 yorum
Ecem Kübra Kaya

Ecem Kübra Kaya

@ecemkubrakaya

hayal kırıklıgı
İgrenc bir son,bu seri böyle bir sonu haketmiyor,veronıca fazla bencilce davranmıs,hangi kafayla yazdıgınıda merak ediyorum dogrusu,igrenc,yüz karası ve utanc verici bir son olmus sahsen.Tris ölüyorsa bir zahmet Four'uda öldürseydin o zaman daha güzel bir son olurdu kesinlikle!Kimse böyle bir sonu haketmedı veronica,four'un bir sözü vardı tris'e 'Sen ölürsen bende ölürüm' nerde bu sözden eser! KINIYORUZ VERONİCA!
ataç ikon Yandaş
kitaba 6 verdi
0 beğen · 0 yorum
/ 3