up
ara

Gizemli Ceset

Gizemli Ceset Konusu ve Özeti

Gizemli Ceset
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Varg Gyllander tarafından kaleme alınan Gizemli Ceset kitabı Roman (Çeviri), Korku türünde okuyucusu ile buluşuyor. Orkinos Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786054884018 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gizemli Ceset isimli kitap 432 sayfadan oluşuyor. Gizemli Ceset kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Orkinos Yayınları
ISBN: 9786054884018
Sayfa: 432 sayfa
"Yalnızca tek bir amacı vardı: Özgür olmak."İnsan ne kadar saklayabilir, önüne bir perde çekerek ne kadar gizleyebilir gerçeği? Yıllarca saklanan büyük bir sır… Toprağın bereketiyle önümüze serilen bir ceset… Linda Holtz'un Vikinglere ait kazı bölgesinde bulduğu bir ceset kazının gidişatını değiştirir ve bizi yıllarca saklanan büyük bir sırrın arkasındaki gerçeğe şahit yapar. Korkunun, karanlığın, acının ve büyük bir sırrın şahidi…"Kolları da bacakları kadar ağırdı. Bir kolunu kaldırmaya çalıştı, ama başaramadı. Bunu yapacak gücü yoktu. Kaslarının kaldırabileceğinden daha ağırdı kolu. Tuhaf, diye düşündü. Kolum nasıl bu kadar ağır olabilir? Daha hafif olan başını birazcık çevirebildi. Bakışları köşeye doğru yöneldi. Kız hâlâ oradaydı. Omuzlarının üzerinde bir battaniye vardı. Yerde oturmuş, büyük bir istekle önündeki bir kâsenin içinden elleriyle yemek yiyordu. Kendisi en son ne zaman yemek yemişti? Hatırlamıyordu. Aç olup olmadığını da hissedemiyordu. Ağzının içine biraz büyük gelen dili tırtıklı dişlerinin üzerinde gezindi. Hiçbir tat hissetmedi. Kuru ağzının içinde tükürük biriktirmeye çalıştı, ama hiç tükürük yoktu."
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

Gizemli Ceset
Kitabın kapağı ve adı ne kadar hoş olsa da ne yazık ki konu anlatımı son derece sıkıcı ve kopuk bir anlatıma sahip. Oysa ki hikayenin konusu çok güzel antik bir kazı sırasında bulunan gizemli kemikler ve bu kemiklerin sahibinin aranmasını anlatıyor. Ancak roman oldukça bol betimleme ve konular arası belirsiz geçişler yapılarak anlatılmış, karakterlerin her birinin iç dünyası ayrı ayrı tasvir edilmiş, hayatlarına genişçe yer verilmiş.. Bu da romanı kısacası boğdu. Açıkçası hiç de okunası bir kitap değil.
ataç ikon Gizemli Ceset
kitaba 4 verdi
1 beğen · 0 yorum

Gizemli Ceset - S41

- Doğal olarak yüzde yüz emin olamıyorum ama... Hayır. Bu sembol ilk olarak ellili yılların sonunda belirdi.
BeyhaN tarafından eklenmiştir.