up
ara

İncir Kuşları Kitap İncelemeleri

nlgnycydncr

nlgnycydncr

@dunyasnilzehes

Incir Kuşları ,Cefakar Boşnak Kadınlarına Ithafen yazılan Sinan Akyüz kaleminden okudugum bir kitap.90 lı yılların başında Bosna_Hersek te yaşanan katliamı tüm gerçekliğiyle ortaya koyan anlatımlar ki kitap tamamile gerçek olaylardan oluşmuştur.Okurken tugleriniz diken diken olacak ,kizginliginiz artacak ve savaşta bir kadın olmanın zorluklarını tamamiyle hissedeceksiniz yazilnlarda.

Incir Kuşları büyük bir vahşetin kitabı.Avrupa ülkelerinin görmezden gelip taraf tuttuğu,Birleşmiş Milletlerin dünya barışını, guvenligini korumak ,ekonomik kalkinma ve sosyal esitligi saglamak gibi görevlerini yapmadığının , seyirci kaldiginin altını çizerek anlatıldığı bir eser.

Okurken aglamadim , bu olaylara uzulmedigimden değil yalnız yazarın bu duygu aktarımında bana göre bir eksiklik vardi bilemiyorum.😕😕😕😕Kızdım sadece hem de çok.Savaşlar günümüzde hala yaşanmakta,katliamlar hala olmakta neden?Niçin?
ataç ikon İncir Kuşları
8.5 (572 oy)
2 yorum
Batuuu (@batuuu)
ben bu kitabı okuduktan sonra sevdalinkayi okumuştum sonra karşılaştırma yapayim derken bu kitabın daha cok hosuma gittigini farketmistim. sevdalinkada sona doğru su stefan ile ilgili detayli bölüm cok fuzuli olmuştu .sanki kitabın icine baska bir kitap koymuşlar gibi olmuştu.
11.01.19 beğen 1 cevap
nlgnycydncr (@dunyasnilzehes)
Valla sevdalinka ile kıyas edemeyeceğim Ben bu kitabi Ben çok sevmiştim Sevdalinka adli kitabi belki siz arka arkaya okudugunuzdan beğenmemiş olabilirsiniz 😊😊 @batuuu
12.01.19 beğen cevap