up
ara

Kızılgerdan

Kızılgerdan Konusu ve Özeti

Kızılgerdan
Nemesis kitabının da yazarı Jo Nesbo tarafından kaleme alınan Kızılgerdan kitabı Polisiye, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Koridor Yayıncılık yayınevinden 2010 yılında 9786054188383 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kızılgerdan isimli kitap 535 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Rabia Taş çevirmiştir. Kitap Okunası ve Tavsiye Edilesi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kızılgerdan kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Rabia Taş
Yayınevi: Koridor Yayıncılık
ISBN: 9786054188383
Sayfa: 535 sayfa Basım Tarihi: 2010
Cennetten gönderilmeyen melekler vardır. Ben onlardan biriyim. Adaleti sağlamaya geldim. Kimlerin yaşayacağını ve kimlerin öleceğini belirlemek için buradayım...

Şansı iyi gitmeyen Dedektif Hole zor zamanlar geçirmektedir. Sebep olduğu sansasyonel utancın ardından gözetim göreviyle tekrar eski işine döner. Bundan böyle yalnız çalışacaktır, tam istediği gibi. Ne var ki nadir rastlanan ve yalnızca suikastçıların kullandığı yüksek kalibre bir tüfeğin ülkeye yasadışı bir yolla girmesiyle işler bir anda değişir.

Eski bir Nazi sempatizanı boğazı kesilmiş halde bulunduğunda, Harry bir bağlantı olabileceğinden şüphelenir. Araştırmaları ilerledikçe ve yeni cesetler ortaya çıktıkça katilin kendi adaletini sağlamaya çalışan şeytan ruhlu biri olduğu anlaşılır. Ama kim? Elli yıl önce yaşananlarla ne ilgisi var? Kesin olan: Acilen durdurulması gerektiği.

İskandinav ülkelerinde kaleme alınmış en iddialı cinayet romanlarından biri olan Kızılgerdan'da Jo Nesbø aşk, savaş ve ihaneti zerafetle işleyerek günlerce etkisinden kurtulamayacağınız bir gerilim sunuyor. Bu kitap ihanetin gerçek anlamını sorgulayacak kadar derinlikli ve korkusuz.
Rabia Taş

Rabia Taş

@rabiatas0

Kesinlikle okunması gereken ve karşılığını yeterince alamadığını düşündüğüm bir kitap. Jo Nesbo harika bir yazar ve bu kitabın kurgusu da diğer Jo Nesbo Kitapları gibi çok başarılı. Tarih, polisiye ve gizem dolu hikayeleri seviyorsanız tavsiye ederim.
ataç ikon Kızılgerdan
kitaba 10 verdi
0 yorum

Kızılgerdan - S41

Fotokopi makinesinin başında duran genç, kırmızı yanaklı kız başını kaldırdı ve Harry'e gülümsedi. Oysa Harry, bu gülümsemeye karşılık vermedi. Ofiste çalışan kızlardan biri olmalı diye düşündü. Parfümü tatlı ve ağırdı. Harry'i rahatsız etmişti. İkinci el saatine baktı.
Rabia Taş tarafından eklenmiştir.
246
KİTAP
Okunası ve Tavsiye Edilesi Kitaplar
Satırlarından kopamayacağınız, okumaktan kendinizi alamayacağınız, okuduktan sonra mutlaka bir arkadaşınıza tavsiye edeceğini...
9.1/10
8 oy
Sence kaç puan almalı?
0