up
ara

Aşkın 7 Hali - Bişnev!

Aşkın 7 Hali - Bişnev! Konusu ve Özeti

Aşkın 7 Hali - Bişnev!
Aşkın 7 Hali - Bişnev! kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Kapı Yayınları
ISBN: 9786055107567
Sayfa: 336 sayfa Basım Tarihi: 2013
Aşkın Gözyaşları Serisiyle Milyonlarca Okura Ulaşan Sinan Yağmur'dan İlk Defa Günümüzde Geçen Bir Hikayeyle Yaralı Yüreklere Tasavvuf Terapisi Niteliğinde Bir Aşk Romanı!

Aşkın 7 Hali: Beşerî aşk, masalsı aşk, Platonik aşk, divane aşk, dosta aşk, Peygamber aşkı, ilahi aşk…

Tasavvuf tarihinin en can alıcı olayları hakkında yazdığı romanlarla milyonlara ulaşan Sinan Yağmur, ilk defa bugünde geçen bir hikâyeyle okurun karşısına çıkıyor.

Kendisini intihara sürükleyen bir ihanetin pençesinde kıvranan bir kadın: Aylin Hayatında ilk defa vicdan azabı kavramıyla tanışacak bir zevk düşkünü: Cengiz Hayatını temellerinden sarsan bir iftiranın kurbanı: Hace

Sinan Yağmur, bu üç kahramanın Konya'da kesişecek hayatlarını aşkın 7 farklı hali üzerinde katman katman örüyor. Sahabe'den Safvan bin Muattal ile Hz. Ayşe, Mevlana ve Şems, Leyla ile Mecnun, Ferhat ile Şirin ümitlerini kaybetmiş üç karakterin imdatlarına yetişip onları aşk terapisine alıyor.

Aşkın 7 Hali - Bişnev, olgun bir kalemin diliyle, iç huzuru arayanlara ve yaralı yüreklere derman ve başucu kitabı olacak, yıllar boyu unutulmayacak bir roman.

Tasavvuf ve aşkı bir araya getirmekte usta olan ünlü yazar Sinan Yağmur okurlarının karşısına yine mükemmel bir aşk ve tasavvuf kitabı olan Aşkın 7 Hali Bişnev ile çıkıyor.

Sinan Yağmur yeni kitabında aşkın 7 halini üç kahraman üzerinden anlatıyor. Aşkın 7 halini Beşeri Aşk, Masalsı Aşk, Platonik Aşk, Divane Aşk, Dsta Aşk, Peygamber Aşkı ve İlahi Aşk oluşturuyor.

Kitaptaki üç kahraman ise yaşadığı ihanetler sonrası intihara kadar sürüklenen Aylin, zevk düşkünü olan ve bir gün vicdan azabı ile tanışan Cengiz ve sonra olarak bir iftiranın kurbanı olan Hace. Üçünün hayat hikayesi Konya’da kesişiyor ve aşkı farklı şekillerde tanıyorlar.

Sinan Yağmur’un Aşkın 7 Hali Bişnev okurlarına bir anlamda aşk terapisi sunuyor da diyebiliriz. Kahramanların aşklarını okudukça kendinizden bir şeyler bulup aşkı yeniden tanımaya başlıyorsunuz.
Elif

Elif

@elifce

Sinan Yağmur kitaplarında ayrı bi huzur buluyorum ben, huzur beklentisiyle okuyup karşılığını alıyorum her defasında. Beşeri aşktan ilahi aşka doğru adım adım ilerliyorsunuz kitapta. Beşeri aşk sebebiyle bumerangın dönme noktasına, yerin şu dünyadaki olabilecek en alt noktasına, karanlığın en körüne ulaşmış iki insan ile başlıyor hikaye. Sonra matruşka misali hikaye içinden hikaye çıkıyor ve yolculuk Kabe'de, en güzel noktada sonlanıyor. Aşk deyince elbette ilk akla gelenlerden olan Leyla ile Mecnun'dan Mevlana ve Şems'e kadar bilindik hikayeler samimi bir şekilde serpiştirilmiş. Fakat beni en çok çeken yeni öğrendiğim Sahabe'den Safvan bin Muattal'in hikayesi oldu. İftirayla sınanan bir sahabenin öyküsü. Ayrıca Konya, Amasya ve Adıyaman'a gitmemiş biri olarak içimde heves uyandırdı. Bittikten sonra üzerimde kalan şu dinginlik için bile iyi ki okudum diyebilirim, tavsiyemdir herkese.
5 yorum
Okuyucu (@okuyucu524)
Kitap elinizde var mı
28.08.18 beğen cevap
Okuyucu (@okuyucu524)
Sizden bi iyilik isteyebilir miyim
28.08.18 beğen cevap
fera (@binevifree)
Ben de sizinle aynı fikirdeyim bisnev de efsane bi kitap herkes okumalı
28.08.18 beğen cevap
flr_yşl (@yslflr)
Sinan Yağmur'u hiçbir zaman samimi bulamadım. Kitaplarınıda...
28.08.18 beğen cevap
Hasan ÖZDEMİR (@hsnzdmr60)
Aşk, ney misali hangi perdeyi üflersen ayrı bir lisan, ayrı bir tat.. O 'na gidilicek yolda. Yedi Ney temsil ediyor onda da 7 perde var.
28.08.18 beğen cevap
Mâverâ

Mâverâ

@mavera

Gayet güzel bir kitap, yazarına olan hayranlığımsa bu kitabıyla daha da arttı. Üslubu başarılı, aşkı gerçek manada yaşamak isteyenlere ders niteliğinde bir yapıt. Ne diyeceğimi bilemiyorum cidden müthiş, benim içimdekilerin kağıda yansımış hali adeta. Aşkın basamaklarını sabırla çıkmak ve manevi huzura erişmek isterseniz bu kitap tam size göre.. Aşk şimdiki içi boşaltılmış ve sadece nefis sarhoşluğundan oluşan değil tüm bunlardan arınmış saf, temiz ve çıkarsız.. Aşk zannettiğiniz şey tutkudan başka bir şey değil ondan bu yanışınız. Gerçek sevgi yakmaz onarır ve sizi manevi huzura eriştirir. Sevdiğiniz kişiyi gönlünüzle sevin gözünüzle, nefsinizle değil. Gerçek aşkla karşılaşmanız duasıyla iyi okumalar.. ;) (Bana ait diye tekrar paylaştım)
8 yorum
erhan (@munzevi)
Bunu demeden edemeyeceğim; bu tür kitapların maneviyat anlattığını değil sattığını düşünüyorum ve sizin gibi insanların nasıl oluyor da bunları okuyup gayet güzel yorumlamanızı anlamıyorum.
10.10.17 beğen 2 cevap
adem ozturk (@ademozturk)
Kitabi burdan nasl okuyoz bulmadm yeni actm
28.08.18 beğen cevap
S.

S.

@siiravcisi

Insanların "Aşk nedir?" sorusuna cevabımdır bu kitap. Aşkın 7 halini en güzel şekilde anlatmak da zaten bir tek Sinan Yağmur hocam'a yakışırdı. Bu sene Belçikada bir kitap fuarında tanışmak nasip oldu kendisiyle. Imzalayıp hediye ettiği bu kitabı aynı gün okumaya başladım.

Kendisini intihara sürükleyen bir ihanetin pençesinde kıvranan Aylin, hayatında ilk defa vicdan azabı kavramıyla tanışacak olan Cengiz, hayatını temellerinden sarsan iftira kurbanı Safvan bin Muattal, beşeri aşk uğruna can veren Ferhat ile Şirin, beşeri aşktan İlahi aşka geçen Leyla ile Mecnun, ama en güzeli Mevlana ile Şems'in aşkla kavruluşları.. Onların aşkı.. aşk ki ne aşk.. Şems'in "BENİ BUL" demesiyle kendini bulan... kendine ayna bulan Mevlana...

- favorilerimden.
0 yorum
 ◦•● MƛƔЄƦƛ ●•◦

◦•● MƛƔЄƦƛ ●•◦.

@mervekaya

Gayet güzel bir kitap, yazarına olan hayranlığımsa bu kitabıyla daha da arttı. Üslubu başarılı, aşkı gerçek manada yaşamak isteyenlere ders niteliğinde bir yapıt. Ne diyeceğimi bilemiyorum cidden müthiş, benim içimdekilerin kağıda yansımış hali adeta. Aşkın basamaklarını sabırla çıkmak ve manevi huzura erişmek isterseniz bu kitap tam size göre.. Aşk şimdiki içi boşaltılmış ve sadece nefis sarhoşluğundan oluşan değil tüm bunlardan arınmış saf, temiz ve çıkarsız.. Aşk zannettiğiniz şey tutkudan başka bir şey değil ondan bu yanışınız. Gerçek sevgi yakmaz onarır ve sizi manevi huzura eriştirir. Sevdiğiniz kişiyi gönlünüzle sevin gözünüzle, nefsinizle değil. Gerçek aşkla karşılaşmanız duasıyla iyi okumalar.. ;)
0 yorum
Bircan Durmuş

Bircan Durmuş

@bircandurmus

Bitmesini hiç istemediğim bir kitaptı ,sayfalar arasında kaybolduğum okumak için her elime alışımda heyecanlandığım ama aynı heyecanla bitmemesi için sindire sindire okuduğum bir kitaptı.beni bu denli heyecanlandıran bir kitap olmamıştı. Sinan Yağmur'un okuduğum diğer kitapları hep biyografik olmasına rağmen diliyle ,konusuyla sarıp sarmalayan kitaplardı ancak bu kitapta aradığımı tam anlamıyla buldum.Daha önce hiç duymadığım nice olaylar ,hikayeler öğrendim hepsi etkileyici hepsi ibretlik nice hikaye ...gerçek aşkın aslında ilahi aşta olduğunu, aşkın her halinin O'ndan geldiğinin bilinciyle şükrederek yaşamak gerektiğini öğrendim... hocamın eline, kalemine,sözlerine ve yüreğine sağlık ...
0 yorum

Aşkın 7 Hali - Bişnev! - S41

"Hayat bir yankı vadisidir. Öfke kusarsan öfke,sevgi üflersen sevgiler gelir. Kalp ağzından çıkan neyse yüz ağzından kokan nefeste odur."
Yanlışın doğruya inatla savrulması gibi bir ruh hali içinde olan biriydi Cengiz. Attığı her adımda, söylediği her sözde, kayıtsız şartsız bir menfaat beklentisi olan, önüne çıkan herkesten faydalanmak için türlü türlü numaralar çevirmekten bir nebze olsun çekinmeyen, hastalıklı bir ruh halinin sadık esiriydi.
Türkan Sesli tarafından eklenmiştir.
Bircan Durmuş

Bircan Durmuş

@bircandurmus

Her gönül bir tek Sevgili'ye dönüktür aslında.
Lâkin kıblesi yanlıştır.
Bulduğunu sandığı şey aslında aradığı değildir.
Kimisi gül yüzlü bir Leyla'ya Meftun,
Kimisi ise bir ceylan bakışlıya Mecnun'dur.
Oysa her biri aslında Mevla tarafından sınanmıştır.
0 yorum
Misafir2

Misafir2

@misafir001

Dostunun yaptığı sıkıntı ve beladan kendi yapmışcasına yüzü kızaran kişiye dost denir.
0 yorum
 ◦•● MƛƔЄƦƛ ●•◦

◦•● MƛƔЄƦƛ ●•◦.

@mervekaya

Hayat bir yankı vadisidir.Öfke kusarsan öfke, sevgi üflersen sevgiler gelir. Kalp ağzından çıkan neyse yüz ağzından kokan nefes de odur.
0 yorum
Bircan Durmuş

Bircan Durmuş

@bircandurmus

"-Bundan sonra senin ismin Süleyman olsun"
-Süleyman mı neden Süleyman ?
"İçinde öyle iflah olmaz zenginlik ve güç hırsı var ki seni ancak Süleyman ismi dindirir.Sen Süleyman peygambere kalmayan dünyayı sana mı kalır sanıyorsun?Bu dünya ne Peygamber Süleyman'a kaldı ne Sultan Süleyman'a .Kala kala sana mı kalacaktı?Oysa bütün hayvanlar, gücün sırrı,krallığın hakimiyeti ve varlığın hikmeti verilmişti Süleyman Peygamber'e.Kulluğunu hiç bir zaman unutmadı, şımarmadı.Peygamberliğini layığı ile yaptı.Şimdi Süleyman Peygamber'in elinin altında bulunan güç ve imkânların milyarda biri günümüz insanlarında olsa yer yüzü azgınlık ve bozgunculuktan geçilmez."
0 yorum
 ◦•● MƛƔЄƦƛ ●•◦

◦•● MƛƔЄƦƛ ●•◦.

@mervekaya

İnsanlar hatalarına Allah'ı bahane etmeyi, eksikliklerine Allah'ı karıştırmayı çok severler. Güya kıt akıllarınca suçlarına Allah'ı ortak etmeyi isterler.
0 yorum
392
KİTAP
Bir Nefeste Okunan Kitaplar
Elinden düşüremeyeceğin, bir solukta okuyacağın en sürükleyici kitapları bu listede bulabilirsin. Sen de en sürükleyici buldu...
538
KİTAP
Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap
Neokur üyelerinin katkılarıyla ortaya çıkmış olan, ölmeden önce okunması gereken kitapların toplandığı listedir. Ölüm de ner...
FiloWay 🍒

FiloWay 🍒

@filoway

Geceye Yemin Olsun ki! paylaşım fotoğrafı
Geceye Yemin Olsun ki!
Bunca acıya nice ümit vardır gecenin koynunda...
Yeter ki!
Sessiz harflerin sırılsıklam duaya dönüşsün secdegâhında...
EK 1: Elbette aşka âşinâydım amma,
Senle aşka ağlamayı öğrendim... 30.04.19
0 yorum
FiloWay 🍒

FiloWay 🍒

@filoway

 paylaşım fotoğrafı
Aşk, hayatın gerçek kimyasıdır; çünkü o, basit metali altına dönüştürür. Her ilişki kendi tabiatında meyve verir. Bir kez daha her şeyi geride bırakarak bak gözlerime. Bir kez daha ellerin titresin gözümü gölgeleyen saçıma dokunur­ken. Bir kez daha beni düşün. Beni düşündüğünde bir kez daha gözlerin dolsun. Bir kez daha benim için üzül. Bir kez daha benim için yak gemileri...
Ben senden beter olayım o zaman. Anla ki acılarımızdan hayat bulsak...
Son bir kez...
EK 1: Beklemenin vakti takvimlerde kayıtlı değildir. Ben bunca sene Seni beklemişim... 29.04.19
EK 2: Aşkta ayrılık olmaz, gel gönülden konuşalım... 30.04.19
EK 3: Özlemek; niyet etmek ve Allah'tan tekrar nasip etmesini dilemektir... 31.05.19
0 yorum
FiloWay 🍒

FiloWay 🍒

@filoway

Seveceksin... paylaşım fotoğrafı
Aşkın olan her şey O'nundur.
Aşk ile yücelmeli insan. Aşkın olan Allah'ın Hakkını verebilmeli. Eğer Aşıksa kendi haddini de bilmeli. Sevdiğine varamamak yüzünden ızdırap içinde kalıyorsa varamamayı da sevmeli, varmak varlığı yok eder;
bunu iyi düşünmeli. Hiçlik bu sebepten önemli!
EK 1: Kimsenin okuyamadığı bir hikâyenin son cümlesi gibi­yim.
Hâlâ yarım, hâlâ yaralı ve hâlâ sol yanı eksik... 27.04.19
0 yorum