up
ara

İlk Aşk Kitap İncelemeleri

FanatikCimBomlu

FanatikCimBomlu

@azaleakyc

19 BAŞARISIZ DENEMEDEN SONRA diyor..
Bence bu da başarısız oldu.
Beğenenlere bir şey demiyorum saygı duyarım, ama ben hiç beğenmedim. Bu yüzden diğer kitaplarını okusam mı bilemedim ama Aynı Yıldızın Altında kitabını merak ediyorum.
ataç ikon İlk Aşk
kitaba 3 verdi
0 yorum
yasinerkmn

yasinerkmn

@yasinerkmn

heyecan yok
Karakterlerin özellikleri ve genel olarak kitabın kurgusu ilgi çekiyor fakat hikaye çok monoton gidiyor ve diğer sayfada ne yazdığına dair hiç merak uyandırmıyor.Bitsin diye okunmuş bir kitap.
ataç ikon İlk Aşk
kitaba 6 verdi
0 yorum
Cansu Doğan

Cansu Doğan

@cansudogan7146

Sonunda bitti . Yazarın satır aralarındaki zeka parıltıları da olmasa bitmezdi . Beklentiyi yüksek tutmuş olabilirim ama bu kadar da vasat beklemiyordum .
ataç ikon İlk Aşk
kitaba puan vermedi
0 yorum
inci öztürk

inci öztürk

@inciozturk

ilk John Green kitabı
Bu yazarı çok duydum, okuma fırsatı bulamamıştım ya da okumayı geciktirmemde popülarite etken oldu diyelim itiraf etmek gerekirse:) okuduğum ilk John Green kitabıydı. neyse bu kitabı kısa sürede bitirdim ve gerçekten çok eğlendim okurken çok güldüm:)) Colin ana karakterlerinden biri yakın arkadaşı Hasan ile bir maceraya yelken açıyor. Colin üstün zekalı entelektüel dünyada iz bırakmayı yaşama amacı halinee dönüştürmüş biri Hasan ise hayatta bir amacı olmayan alabildiğine rahat bir tip bu ikisi muhteşem ikili olmuşbence okuyun derim sayfalar nasıl ilerlemiş siz de benim gibi şaşıracaksınız:)) dipnotları da atlamayın sakın okurken:)
ataç ikon İlk Aşk
kitaba 5 verdi
0 yorum
Nalan

Nalan

@satirlararasindakaybolanbiri

Yazarın diğer kitaplarına bakıp beklentilerinizi yüksek tutarsanız hayal kırıklığı yaşamanız kaçınılmaz olur.
ataç ikon İlk Aşk
kitaba 8 verdi
0 yorum
Dilruba Arıkan

Dilruba Arıkan

@dilrubaarikan

John Green'in okuduğum üçüncü kitabı. John Green'in tarzını zaten sevmiyordum, bu kitapta hiçbir olumlu etki oluşturmadı bende. Özellikle Colin karakterini hiç sevmedim ki zaten kitabın en sevmediğim yönü karakterleriydi. Kitap bittiğinde de etkisi altında falan kalmadım hatta bittiği için çok sevindim.
ataç ikon İlk Aşk
kitaba 2 verdi
0 yorum
Ceylan Bektaş

Ceylan Bektaş

@ceylanbektas

İsminden olsa gerek bu beklentim.. Kitabın 177. sayfasına geldim hala daha bir hareketlilik bekliyorum. Birşeyleri anlatırken atlama yapması, sürekli bi ispat çabası.. Çok fazla zorlama bi anlatım gibi geldi bana..Şuan başka kitap okumaya başlamak için sabırsızlanıyorum, ama bu kitabı okumakdan çok sıkıldım.. Yarım bırakmak istemiyorum bir kitabı... Kısacası kendi fikrim, hiç akıcı bir kitap değil.
ataç ikon İlk Aşk
kitaba 2 verdi
0 yorum
Açelya Batur

Açelya Batur

@acelyabatur

John Green beyin sıradışı bi yazar olduğunu kanıtlamak için ıkınıp sıkınıp ortaya çıkardığı bir kitap olmuş bence. Yazarın diğer kitaplarına göre ortalamanın altında. Okurken sıkıldım,bunaldım,şiştim. Dili akıcı ama kitap akmıyor. Okurken heyecan aradım ama sayfayı her çevirdiğimde daha da sıkıldım. Her okurun farklı bir zevki vardır tabii olarak lakin bu kitap zevkin ötesinde bir şeylerin ispatı için yazılmış hissi uyandırdı.
ataç ikon İlk Aşk
kitaba 2 verdi
0 yorum
Yasmin Şahin

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Olmamış...
İlk kitabını bir solukta okumuş bitirmiş biri olarak, bu kitap için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim maalesef :( bir türlü akmıyor ve bir türlü bitiremedim. Kitap yarım bırakmayı sevmeyen biri olarak hızlı hızlı okumaya çalışacağım artık ama olmuyor hala bir kenarda duruyor kitap.

Oysa kapağı, tasarımı, ciltli oluşu ne kadar güzel. Sanırım 3. kitabını da bu yüzden almayı düşünmüyorum. Yazık.
ataç ikon İlk Aşk
kitaba 6 verdi
0 yorum
Gamze Şahin

Gamze Şahin

@gamzesahin

Kitap bir filme uyarlansa ben o filme giderim.Kitabı beğendim belki hikayede anlatılan gençlerle aynı dönemde olduğumdan dolayıdır bilemiyorum.Kitabı okurken sadece teoremleri okurken sıkıldım.Belki de matematik kavramanı hala çözemediğimdendir.John Gree'nin okuduğum ikinci kitabı Aynı Yıldızlar Altında yı okuyup filmini izlemiştim.O kitabı da sevdim.John Green kitaplarında karakterlerin kafa yapılarını seviyorum.Farklı bakış açıları olmalarını,hikayeyi falan.
ataç ikon İlk Aşk
kitaba 10 verdi
0 yorum
Dilara

Dilara

@dilara23

Aslında neredeyse bir yıldır okumak istediğim ama almaya cesaret edemediğim sonunda kuzenimden okuduğum bir kitaptı. Evet, birkaç olumsuz yorumlar duymuştum. Ama bu kitabı kendim okuyup bitirdikten sonra şunu anladım: Herkesin kitabı yorumlama ve keyif alma şekli farklı. Çünkü ben okurken çok keyif aldığımı söylemeliyim. Kurgusu için her zamanki John Green diyorum :) Yine inanılmaz bir deha olarak zekasını konuşturmuş. Kitabı okurken sırıttığım, kimse yokken kahkaha attığım ve sonunu olmasa da birkaç olayın gerçekleşeceğini tahmin ettiğim yerler oldu. Matematik kısmına gelince, ilk yaptığı grafiğe anlamak için tam 10 dakika bakıp en azından bir şekilde bir şeye benzetmeye çalıştım. Ama dediğim gibi sadece çalıştım. Ondan sonraki her grafiği ya da onlar her neyse onları da inceledim ama pek ne anlama geldiklerini bilmeyerek. Zaten benim için önemli olan buradan birinin dediği gibi, John Green'in olayı anlatması değil, olayı anlattığı şekli yani kullandığı mizacı, kelimeleri. O yüzden bu kitabı iyi ki okumuşum diyorum.
ataç ikon İlk Aşk
kitaba 8 verdi
0 yorum
miray ertem

miray ertem

@mirayertem

John Green'in diğer kitaplarına göre daha başarısız kalmış bir kitap bence.
Akıcı fakat etkileyici değil.
ataç ikon İlk Aşk
kitaba 4 verdi
0 yorum
Corpus

Corpus

@corpus

Okuduğum en iyi JG kitabı olarak kitaplığımda yerini almış bulunuyor İlk Aşk. Yazarın diğer kitaplarını okurken bir şeyler eksik gelmişti, fena halde. TFIOS ve PT elbette sevdiğim kitaplar arasında ama bu kitap daha farklı hissettiriyor. Evet, tamam, olmuştur diyebiliyorum düşündüğümde. Şu böyle ya da o şöyle olamaz mıydı diye düşünmüyorum. Ve şimdi Colin'i düşünerek gülümsemek de ayrı bir güzel... Okuma eylemi insanı gerçekten mutlu ediyor. :)
ataç ikon İlk Aşk
kitaba 8 verdi
1 yorum
Ceyda Aktaş (@ceydaaktas)
John green'in diğer Kitaplarına göre biraz sönük kalsada beğendim. Dili herzaman ki gibi akıcı ve yeni bilgilerle doluydu :)
26.04.15 beğen cevap
Rumeysa S

Rumeysa S

@rumeysas

Son Aşk
Okurken sırıtmama engel olamadığım ve matematik içeren kısımları atlamadan okuduğumu belirtmek istediğim, düşündürücü ve sıcak bir romandı. Favori karakterim ise Hasan'dı. Ne diyebilirim ki? Yine John Green. Yine harika bir roman :) xxx
ataç ikon İlk Aşk
kitaba 8 verdi
0 yorum
Korkmaz.

Korkmaz.

@kgk

Vasat bi kitap diyebilirim.Sadece dili çok akıcıydı yazara pek yakıştıramadım, çerezliktir.Konusu farklı bi kitaptı.
ataç ikon İlk Aşk
kitaba 4 verdi
0 yorum
/ 3