up
ara

Günah Prensi

Notorious -5 -

Günah Prensi Konusu ve Özeti

Günah Prensi
Şehvetin Esiri kitabının da yazarı Nicole Jordan tarafından kaleme alınan Günah Prensi kitabı Roman (Çeviri), Aşk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Epsilon Yayınevi yayınevinden 2014 yılında 9789944828772 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Günah Prensi isimli kitap 408 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Nil Bosna çevirmiştir. Günah Prensi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Nil Bosna
Yayınevi: Epsilon Yayınevi
ISBN: 9789944828772
Sayfa: 408 sayfa Basım Tarihi: 2014
Londra'nın yeni ilgi odağı, Mücevher olarak da tanınan aktris Julienne Laurent'ın ne kadar tersini kanıtlamaya çalışsa da, karşısındayken kalbine söz geçiremeyeceği tek bir kişi vardı: Günah Prensi, Dare Wolverton.Hayatında âşık olduğu tek adama ihanet etmek zorunda kalan Julienne, Dare'le gençliklerinde yaşadıkları o aşk dolu günleri unutmak istiyordu. Ancak Dare herkesin önünde, Julienne'i metresi olarak kazanacağını iddia edince işler değişti. Artık Julienne'in yeni bir hedefi vardı: Günah Prensi'ne diz çöktürmek.Dare ise yıllar önce Julienne'le tattığı ihanetin acısını gömmek için kendini zevk üzerine inşa edilmiş bir hayata adamıştı. Ancak daha tehlikeli bir ihanet Kraliyet'i tehdit ettiğinde, bu ölümcül vatan hainini bulmak için eski sevgilisiyle beraber çalışmak zorunda kalacaktı.Dare ve Julienne en büyük günahın gerçek aşka sırt çevirmek olduğunu öğreneceklerdi."Çekici, heyecan verici ve tutkulu."-New York Times çok satan yazarı - Stephanie Laurens-
Orjinal Adı: The Prince of Pleasure
Edisyon Adı: Günah Prensi
Yazar : Nicole Jordan
Goodreads Puanı :5/3,91
Puanım :5/4,5


Bir serinin daha sonuna geldik. Bu serinin yayın süresi çok uzun zaman tutsa da Nicole Jordan'ın kalemini ayrı bir severim.
Notorious Serisinin son kitabı olan Günah Prensini severek okudum. Yazarın aşk ve erotizmi harmanlayarak yazdığı bu kitabı da çok sevdim.Bu kitabın teması ihanet üzerine kurgulu idi.Umarım yazarın diğer kitaplarını da yayın evi bir an önce yayına hazırlar. Zira ben bu yazara yayın evinin haksızlık yaptığını düşünüyorum.


Günümüzde yayınlanan çoğu Erotik romans serisini sollayacak bir yazar Nicole Jordan. Ama yayın evi mesela pek de beğenilmeyen Maya Banks'ın Ateş serisinde çok ısrar edecek kadar Nicole Jordan'da ısrar etseydi daha isabetli bir karar vermiş olurdu.

Çünkü erotizmi en uçlarda yaşattıran bu yazar aşkı kesinlikle es geçmeden adeta yaşattırıyor.
Serinin ilk kitabı Ahlaksız Teklif ile başlayan bu seri Günah Prensi ile sona ermiş bulunuyor ve ben nedense serinin ilk kitabını en sevdiğim Notorious Serisi olarak kenara ayırıyorum. Hoş bu kitap serinin sansürlü tek kitabı olsa da benim için yeri ayrı oldu.


Gelelim Günah Prensi'ne;


Bu seri Napolyon zamanında geçiyor. Napolyon'un iktidardan düşme zamanlarında. Notorious Serisinin tümünde casusluk temasının olduğunu söylemeliyim..Romandaki kahramanımız serinin ilk kitabında geçen Kont Clune diğer yeni adı ile Günah Prensi Marki Dare Wolverton..Serinin en beğendiğim erkek karekteri Damien Sinclair yani Lord Sin ile Vanessa yüzünden düello yapan Kont Clune. Kadın kahramanımız ise Napolyon zamanında İngiltere'ye kaçmak zorunda kalan asilzade Fransız Julienne Laurent..Şu an aktristlik yapıyor ama yedi yıl öncesinde annesi ile birlikte bir şapka dükkanı işleterek hayatını kazanırken kader onları bambaşka kulvarlara sokuyor. Dare ile aralarında bir gönül ilişkisi oluyor fakat Dare'in dedesi bu ilişkiyi asla onaylamıyor. Onaylamak ne demek bu ilişkiyi baltalamak için Julienne'yi vatan hainliği suçlaması ile iftira atacak kadar ileri gidiyor.
Hatta daha da ileri gidiyor bunu kitaptan öğrenin diyorum. Vee bizim aşıklar gizlice yaptıkları nişanı çok kötü bir şekilde bozduktan sonra yolları yedi yıl sonra tekrar kesişiyor..


Artık Dare sosyetenin Günah Prensi olmuş tensel zevkler ile ahlaksızlıklar ile adı anılır olmuş bir zamparadır. Büyükbabası ölmüş umurunda olmayan ünvan ona geçmiştir.
Julienne ise şöhret merdivenlerini hızla tırmanan bir aktris olmuştur. Dare'den ayrıldıktan sonra başına gelenler ve annesini kaybetmeye başkalarının hayatını canlandırarak dayanmıştır. Şimdi para kazanma zamanıdır. Hayatına devam ederken tekrar karşılaştığı Dare ile aralarında bir nevi savaş başlar.Dare ile Julienne arasında bir iddia oluşur.Birbirlerine diz çöktürmek Dare onu herkesin önünde metresi olarak kazanacağını ilan eder. Julienne'de bunu asla olamayacağını..

Fakat bu iddia sonradan serinin diğer kitabından tanıdığımız Lucian Wycliff'in ricası ile uluslararsı bir haini yakalamak için birlikte çalışmaya dönüşecektir...Serinin diğer kahramanlarından Damien Sinclair ve Vanessa Lucian Wycliff ve eşi Brynn'da vardı. Onları romanın sonlarına doğru görmek güzel oldu..

Kısaca konusundan bahsettiğim bu romanı severek okudum ama kitap da bariz imla hataları çeviriden olup olmadığını bilemesemde son kontrolü yapılmamış gibi duruyordu. Fakat kitabı okurken hikaye aktı gitti nasıl bitirdiğimi anlamadım.


Bu yazarı daha sık okumak istediğimi belirtmek istiyorum. Bence Sylvia Day'den de eotizmi aşk ile daha iyi işliyor Nicole Jordan umarım bu isteğimizi dikkate alır yayın evi..
Aşk,Historical,Erotizm'den hoşlanıyorsanız bu kitap tam da size göre..Tavsiyemdir..

Notorious Serisi:
1. Seduction ( 2000 )Ahlaksız Teklif
2. Passion ( 2000 ) Tutku Mevsimi
3. Desire ( 2001 ) Arzunun Kıyısında
4. Ecstasy ( 2002 ) Şehvetin Esiri
5. The Prince of Pleasure ( 2003 ) Günah Prensi

http://hulyami.blogspot.com.tr/2014/06/gunah-prensi-nicole-jordan.html
ataç ikon Günah Prensi
kitaba puan vermedi
0 yorum

Günah Prensi - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle