up
ara

Sil Pasını Gönlünün

- Sil Pasını Gönlünün

Sil Pasını Gönlünün Konusu ve Özeti

Sil Pasını Gönlünün
Yaraşır Sana Sadakat kitabının da yazarı Kamil Doruk tarafından kaleme alınan Sil Pasını Gönlünün kitabı Anlatı, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Büyüyen Ay Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9786055166489 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sil Pasını Gönlünün isimli kitap 101 sayfadan oluşuyor. Sil Pasını Gönlünün kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Büyüyen Ay Yayınları
ISBN: 9786055166489
Sayfa: 101 sayfa Basım Tarihi: 2014
Hikayeleri ile tanıdığımız Kamil Doruk, bir sürpriz yapıp, şimdi de bir masal anlatıcısı olarak bizimle buluşuyor. Sil Pasını Gönlünün, insanın kendisinden doğacak kötülüklerden hem kendisini hem de başkalarını koruduğu, insanların an be an mücadele ve çabayla iyiliğe doğru ilerledikleri bir masal evreni. Düşle gerçeğin sınırında, bazen bir lütuf bazen da katı gerçeğin kendini dayattığı bu masal evreni, hakikatte yaşadığımız hayat gibi gerçek.

Kâmil Doruk buna masal diyerek ve masal havasında anlatarak sanki bize, gerçeğimizi bir de bu açıdan göstermek istiyor. Sil Pasını Gönlünün masalındaki her olay ve gerçekliği aşan metafizik müdahaleler adeta sundukları iyilik özüyle insanı olması gerekenle yüzleştiriyorlar. Yaşananlar, insanın başına gelen her türlü olay, masaldaki irreel unsurlardan sıyrılıp bir varoluş hikmeti, değerlerin ve erdemlerin uygulama alanı haline geliyor.

Masal bittiğinde sunduğu yekpare bir hayat algısı, her türlü olayın ve durumun ötesinde dost bir dünya, insanın insana dayanıp güvendiği, erdemlerin uygulandıkça an be an insanı yeniden inşa ettiği, ne olursa olsun iyiliğin galip geldiği bir varoluş tablosu ortaya koyuyor.
Mesut Serdar

Mesut Serdar

@mesutserdar

Hikayeci Kamil Doruk bir masal kitabı yazmış bu defa. Şehrazad'a atıfla şekillendirilen keyifli bir masal. Bir çırpıda okunuyor. Keyifli vakit geçirmek isteyenler için önerilir.
ataç ikon Sil Pasını Gönlünün
kitaba 9 verdi
0 beğen · 0 yorum

Sil Pasını Gönlünün - S41

"üzülme, kendini harab etme. bir çaresine bakarız" deyip mutfakdan ayrılan vezir, adamlarına, ikindi üzeri değişik renkli dört güzel balık getirip emîre sunan yoksul balıkçıyı bulup getirmelerini buyurdu.
Mesut Serdar tarafından eklenmiştir.
Mesut Serdar

Mesut Serdar

@mesutserdar

Perde olmayan şey var mı bu dünyada? benim bulunduğum şu su yüzeyi ve sana görünen yüzünün yansısı, bana bakan gözlerin, gözlerindeki yağ tabakası perde değil mi?
ataç ikon Sil Pasını Gönlünün
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Mesut Serdar

Mesut Serdar

@mesutserdar

..masal, deyince ilkin çocuklar hatıra düşer... çocuğun kazancı nedir?
dedi:
çocuk gerçekden, hayatdan kopuk, yarı kapalı zannedilir. gündelik gerçekliği kaale almadan, derim ki: çocuk hakikatin hayatına tamamen açıkdır. masal ile çocuğa, gündelik gerçekliğin perdelediği hakikat caddesindeki/yolculuğundaki trafik eğitimini verebiliriz. ya'ni, masal: işaret ve işaretçiler..zuhûratı.
ataç ikon Sil Pasını Gönlünün
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum