up
ara

Hoşça Kal Demeden

Hoşça Kal Demeden Konusu ve Özeti

Hoşça Kal Demeden
Hoşça Kal Demeden kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: Derya Engin
Yayınevi: Martı Yayınları
ISBN: 9786053483403
Sayfa: 350 sayfa Basım Tarihi: 2013
Mükemmel hayat ve ondan daha mükemmel bİr suç hİkâyesİ…

Eski süper model ve başarılı iş kadını Laura Ayars ile Celtics takımının yıldız oyuncusu Dan Baskin hayatlarını birleştirecekleri imzayı atar atmaz trajedi kendini gösterir. Avustralya'da balayını geçirirlerken, David tuhaf bir not bırakıp yüzmeye gider ve bir daha da dönmez. Hayatının aşkını kaybetmiş, acılar içindeki Laura ise gerçeği ararken kendini yalanlar ağıyla örülü, yıllar öncesine dayanan bir düzenbazlığın içinde bulur.

"Gerilimi ve yoğun beklenti yaratan anlatımıyla baştan sona okuyucunun dikkat kesilmesini sağlayan, sürükleyici bir kitap."
-New York Daily News-

"Bu kitabı kesinlikle tavsiye ederim. Bu kadar derine işlenmiş bir komplonun ortaya çıkış biçimini görmek gerçekten de enteresan. Bunu yapmak ciddi bir yetenek gerektiriyor."
-Vintage Sorrow-

"Bir gerilim kitabına yakışır konu ve anlatımıyla, her sayfada daha fazlasını bilmek isteyeceksiniz. Harlan Coben, olayların nasıl çözüleceği konusunda okuyucunun merakını canlı tutuyor ve gerekli olan sürpriz unsurunu sürekli yaşatıyor."
-Epinions-

"Karakterler, oturmuş kişilikleriyle dikkat çekiyor, hikâye oldukça yaratıcı, betimlemeler ise kuvvetli… Harlan Coben'e aşina olanlar için bu kitap onun sade hikâye anlatıcılık yeteneğini bir kez daha gözler önüne seriyor."
-Caroline Trent-Gurbuz-
Hoşçakal Demeden- Harlan Coben

Orjinal Adı : Play Dead
Edisyon Adı : Hoşça Kal Demeden
Yazar: Harlan Coben
Goodreads Puanı : 5/3,69
Puanım :5/4,5

İlk defa bir Harlan Coben romanı okudum.Kitabın başında da şlk Harlan Coben kitabınız ise başka kitaba geçin diye de bir uyarı da var aslında. Yazar bu kitabı acemi olduğu dönemlerde yazdığını belirtmiş kitabın giriş sayfasında.Ben yine de kitabı almışken okumak istedim. Ben bu yazara bayıldım. Kurguyu çok beğendim.
En kısa zamanda yazarın diğerin kitaplarını edinip okuyacağım.Yazar aşk,cinayet,aile sırları,gerilim temalarında kurguladığı bu eserini arka kapaktaki açıklamasını inceledikten sonra okumaya karar verdim. Bence Tess Gerritsen kadar iyi bir yazar. Uslubu çok akıcı.

Çeviri ise harikaydı hiç bir şekilde kitapdan kopmadım. Sayfaları nasıl çevirip okuduğumu anlamadım.Kitabın sonunda katil kim tahmin edemedim. İnsanların hırsları uğruna,tutkuları uğruna neler yapabilecekleri ile ilgili güzel örnek olabilecek bir kitap idi.
Yazarın acemilik dönemindeki kitabı böyle ise diğer kitapları nasıldır onu merak ediyorum.


Kitabın konusuna gelince eski model olan Laura Ayars ile yıldız baskebolcu David Baskin'in hikayesi vardı. Bu ikili Laura'nın annesinin tüm karşı çıkmalarına rağmen evlenmek için gizlice Avusturalya'ya giderek orada evlenirler. Orada balayılarını geçirmeye başlarlar.İkisi de birbirlerini çok sevmekte ne olursa olsun kalan ömürlerini birlikte geçirmekte istemektedir.Fakat David bir gün tuhaf bir not bırakarak ortadan kaybolur ve bir daha dönmez. Tüm araştırmalardan David'in boğularak öldüğü sonucu çıkar.. Ama zaman ilerledikçe gerek ailesi gerek David ile ilgili sırlar yumağının içinde bulur kendisini.


Bu sırlar ile ilgili inanılmaz olaylar gelişmeye başlar.David'in ölümünü araştırdıkça bilmediği olaylar ile mücadele ederken en yakınındaki insanların ihaneti ile de yüz yüze gelecektir.
Çok da detay verip kitabın güzelliğini bozmak istemiyorum. Hala benim gibi Harlan Coben okumadısanız hemen başlamanızı tavsiye ederim.

http://hulyami.blogspot.com.tr/2014/08/hosca-kal-demeden-harlan-coben.html
ataç ikon Hoşça Kal Demeden
kitaba 10 verdi
1 yorum
doğa yüzgeç (@dogayuzgec)
bence sen diğer kitaplarınıda okumalısın.zor bulunuyor ama muhteşem bir yazar.ayrıca Myron Bolitar karakterinin serisinden başlamalısın.eminim ki Windsor Horne bayılacaksın ve ayrıca Myron Bolitar'da :)
01.05.15 beğen cevap
Ayşe

Ayşe

@aysecek

Bu aralar cin ali okusam çok güzel kitaptı ya, diyecek havada olduğum için dört puan verdim, sanırım. İkinci Harlan, kitabımdı. Orman'a göre temposu düşüktü; ama başka kitaplarla kıyaslarsak temposu düşük sayılır mı: hayır.
Harlan, okumak istiyorsanız Harlan'a göre bu kitabından başlamamalıymışsınız kitabın başında da okuyacağım ilk kitabınızsa başka alın diye bir uyarı var, çünkü yazarın yazdığı ilk kitabı. Bence ilk kitabı olmasına rağmen Orman'dan daha iyiydi(Orman'a sırf o aptal son, yüzünden üç puan vermiştim). Uyarıya takılmadan alıp okuyabilirsiniz.
...
http://pembeayrac.blogspot.com.tr/2014/08/hosca-kal-demeden-harlan-coben.html
ataç ikon Hoşça Kal Demeden
kitaba 8 verdi
0 yorum
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948

Bu sefer yazarın işleyişi farklıydı. Ama yine de performansı zirvede olan yazar, okurlarını büyük bir gizemin içine sürüklüyor. Katili bilmeniz imkansız hale geliyor. aaaa işte buldum dediğiniz anda yazarın kalemi size gülüyor ve fısıldıyor; hayır, yine yanıldın, romanın sonunu bekle yoksa bir daha yanılgı içinde olacaksın diye bağırıyor... Ama ben bu bağırtılara kulak asmadan katili tahmin etmeye çalıştım ve yenildim... Yazarın profesyonel kalemi her zamanki gibi beni gafil avladı. Bence her okur bu inanılmaz derecede etkileyici olan romanı okumalı, okutmalı...
ataç ikon Hoşça Kal Demeden
kitaba 9 verdi
0 yorum
Sevcan demirel

Sevcan demirel

@sevcandemirel41

Uzun zamandır okuduğum en harika kitap idi. Sayfalar su gibi akar iken, aksiyonun hiç bitmediği, adrenalin seviyesinin yüksek olduğu süper bir kitap. Hiçç bitmesin istedim
ataç ikon Hoşça Kal Demeden
kitaba 10 verdi
1 yorum
Gökdeniz mert (@pote)
Böyle kitaplar vardır sonunu Getirmek istemessiniz Bu kitaplar içinde kaybolmak Çok güzeldir soyutlar insanı
20.05.18 beğen cevap

Hoşça Kal Demeden - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Krizalit

Krizalit

@fatmaaa

"Aşk,insanların bu dünyada yalnız olmadıklarına kendilerini inandırmak için uydurdukları bir sözcük.Yalan yani."
ataç ikon Hoşça Kal Demeden
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 yorum
Ozdnn (@yenil)
01.02.17 beğen cevap
Ozdnn (@yenil)
:)
01.02.17 beğen cevap
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

"Aşk,insanların bu dünyada yalnız olmadıklarına kendilerini inandirmak için uydurdukları bir sözcük. Yalan yani."
ataç ikon Hoşça Kal Demeden
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
38
KİTAP
Maceraperestlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Macera Romanları
Macera tutkunlarının mutlaka okuması gereken, bol adrenalin içeren en sürükleyici ve en heyecanlı macera kitaplarını bu liste...
8.8/10
18 oy
Sence kaç puan almalı?
0