up
ara

Kriz

Kriz Konusu ve Özeti

Kriz
Kritik kitabının da yazarı Robin Cook tarafından kaleme alınan Kriz kitabı Psikolojik Gerilim, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 1985 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kriz isimli kitap 398 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Hasan Karabulut çevirmiştir. Kriz kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Hasan Karabulut
Yayınevi: Altın Kitaplar
ISBN:
Sayfa: 398 sayfa Basım Tarihi: 1985
Robin Cook - Kriz
Gamze Türk

Gamze Türk

@gamzeturk

Efsane. Muazzam bir kurgu, muazzam bir yazar ve muazzam bir kitap. Bu denli güzel bir roman olduğunu bilseydim kütüphanede bir dakika bile bekletmez okurdum.

Kitap 1985 yılı 1.basım bir gerilim romandır. Yazarın asıl mesleği doktorluk olmakla beraber romanlarının hemen hemen hepsini tıp alanında gerilim şeklinde kaleme almıştır.
Genelde bu tarz kitaplara çok çabuk adapte olamayıp çabuk sıkılan ben kitabın kurgusu sayesinde elime alır almaz içine hapsoldum diye bilirim. Adam tam bir frankenstein. Kitabın başlama tarzı bile sizi mükemmel bir maceraya sürükleyeceğinin habercisi.
Kitabın dili sağdeydi aslında, tıbbi terimlere fazlaca yer verilmiştir fakat sayfa altlarına eklenen notcuklar sayesinde akıcılığından hiç birşey kaybetmemişti.

Kitap hakkında bilgi vermek gerekirse ;
12 Temmuz 1974 Fetus üzerine olan araştırmalar yasaklandı. New York Times gazetesi özel haberi.
Geçmişten gelen bir avuç canavar ve bunların henüz doğmamış olan kurbanları Fetus'lar. Tabi bir de şehirdeki bütün doktorlar. Adam bir tıp fakültesi öğrencidir. Bir gün eşinin hamile olduğunu öğrenir ve okulu şartlardan dolayı bırakmak zorunda kalır. Bu şartlar onu Arolen ilaç fabrikasında dolgun bir maaş ve iyi bir yaşam koşuluyla çalışmaya iter. Fakat Adam'ın bilmediği bir şey vardır ki şehirdeki doktorlar kimsenin anlam vermediği bir şekilde robotlaştırılmıştır. Ve bu adam ve bebeği için çok büyük bir sorun teşkil etmektedir. Beyinleri yıkanan bir grup doktor ve fetus'un hayatları Adam'ın ellerinde. Ya başarısız olursa...

Kitabın sonu gene beni tatmin etmedi sanki devamı varmış gibi alakasız bir yerde kesilmişti. Adam'ın bir avuç canavara karşı tek başına verdiği mücadeleyi ve bu muazzam kurguyu vakit kaybetmeden okuyun derim.
ataç ikon Kriz
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum

Kriz - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle