up
ara

Babam ve Ben

Babam ve Ben Konusu ve Özeti

Babam ve Ben
Yıkıntı Çiçekleri kitabının da yazarı Patrick Modiano tarafından kaleme alınan Babam ve Ben kitabı Çocuk, Hikaye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Tudem Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9789944698580 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Babam ve Ben isimli kitap 96 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sibel Çekmen çevirmiştir. Babam ve Ben kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Sibel Çekmen
Yayınevi: Tudem Yayınları
ISBN: 9789944698580
Sayfa: 96 sayfa Basım Tarihi: 2013
"Modiano, Fransa'nın en önemli yazarlarından biri. Her eseri 'çoksatar' olmaya aday."
-Jean Charbonneau, Agnionline-

"New Yorker'ın illüstratörü Sempé, hassas çocukluk günlerimizi sinematografik renklerle süslerken yine çok başarılı."
-Publishers Weekly-

Bol ödüllü Fransız yazar Patrick Modiano ve "Pıtırcık" serisinin dünyaca ünlü çizeri Jean-Jacques Sempé, Paris'in nostaljik sokaklarından New York'un gökdelenlerle dolu geniş caddelerine uzanan sıcacık bir öyküde buluşturuyor bizi: Babam ve Ben.

Biraz yaramazlık, renkli hayaller ve bolca dans... Dünyaya bir çift gözlüğün ardından bakan kahramanımız Catherine, bu özelliğinden ötürü kendini bir hayli ayrıcalıklı hissediyor. O iki ayrı dünyayı keşfetmenin mucizesini yaşayan şanslı kişilerden. Gözlüklerini taktığında algıladığı gerçek dünya ile çıkardığında gördüğü tatlı, bulanık ve pürüzsüz dünya onu uçsuz bucaksız hayallere sürüklüyor. Üstüne üstlük bir rüyadaymışçasına dans ettiği bu hayal dünyasını babasıyla paylaşmak, Catherine'i her şeyden, hatta ileride annesi kadar iyi bir dansçı olma arzusundan bile daha çok mutlu ediyor.

Amerika'da yaşayan annesinden uzaktaki küçük bir kız çocuğunun "kahraman" babasıyla Paris'te geçirdiği çocukluk günleri, kimi zaman komik kimi zaman duygu yüklü anılara dönüşüyor...

Gerçek dünya bir parça sıkıcı mı? Catherine'in peşine takıl, sen de dünyaya başka bir gözle bak.
Mustafa Kemal'in Askeri

Mustafa Kemal'in Askeri

@mustafakemalinaskeri

Çok güzel bir öykü.Öykü bir kız çocuğunun gözünden anlatıldığı için çocuklara hediye edilebilecek bir kitap.Çok beğendim.
ataç ikon Babam ve Ben
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Çok güzel çok sıcak bir kitap. Çocuk kitabı kıvamında yazılmış kesinlikle yetişkinlerin okuması gereken kitap.
ataç ikon Babam ve Ben
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum

Babam ve Ben - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle