up
ara

Fısıldayan Kaya (Virgin River, #3)

Fısıldayan Kaya (Virgin River, #3) Konusu ve Özeti

Fısıldayan Kaya (Virgin River, #3)
Aşk Yeniden (Virgin River, #1) kitabının da yazarı Robyn Carr tarafından kaleme alınan Fısıldayan Kaya (Virgin River, #3) kitabı Roman (Çeviri), Aşk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Epsilon Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789944828925 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Fısıldayan Kaya (Virgin River, #3) isimli kitap 431 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Emine Önkal çevirmiştir. Fısıldayan Kaya (Virgin River, #3) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Emine Önkal
Yayınevi: Epsilon Yayınevi
ISBN: 9789944828925
Sayfa: 431 sayfa Basım Tarihi: 1970
Birbirine sıkı sıkıya bağlı sakinleriyle Virgin River, kaybolmuş ruhlar için şimdiye kadar hep bir sığınak oldu. Ve yeni gelenler için her zaman yer var…

ABD Deniz Donanması'nda görev yapmış olan, Los Angeles Polis Departmanı memuru Mike Valenzuela görev sırasında ciddi şekilde yaralanmış ama umut ve çareyi Virgin River'da bulmuştu. Kasabanın ilk polisi olmayı kabul ettiğinde, bu kasabanın kalıcı bir sakini olduğunun farkındaydı artık. İki kere boşanmış ve birçok kadının gönlünü çalmıştı fakat denizci arkadaşlarının yakaladığı gibi mutlu bir ilişkinin, kalbini sonsuza dek ısıtacak özel bir kadının hasretini çekiyordu.

Çılgın bir suçlunun saldırısına maruz kalan Brie ölümün eşiğinden dönmüş, hayatı onun için tam bir kâbus olmuştu. Ne kadar cesur ve sert de olsa peşini bırakmayan korkularla yaşamaya mahkûmdu adeta.

Brie ağabeyini ziyaret için Virgin River'a geldiğinde hem Mike hem de onun için hayat sonsuza dek değişti. Mike sevdiği kadının acı dolu hatıralarını silmek için ölümü bile göze alacaktı.

"Robyn Carr, tutku ve merak duygusunun harmanlandığı harika aşk romanları yazıyor."
-New York Times çok satan yazarı Clive Cussler-
"Bu kitabı deyim yerinde ise iple çekiyordum.Okumaya başladığımda serinin ilk iki kitabındaki Peder Preacher''e terfi etmişti ve vaiz anlamına geldiği de belirtilmiş idi. Yani bu kadar mı yayınladığınız kitaba yabancısınız?!!!
Aynı şey başımıza Karen Marie Moning''de de gelmişti. Çoğu kelimeler anlam mana değiştimişti. Bu kelime yüzünden üzgünüm ama hikayeye girmekte çok zorlandım.
Asıl sürpriz ise kitabın sonunda kadın kahramanımız Brie oldu Brenda... İnanamadım bu kadar özensiz çeviri ve editteki hatalara rağmen benden 4 yıldız alması mucize olmalı..Çünkü hikaye çok güzeldi. Kitabın başlarındaki durağanlığa rağmen çok sevimli sıcak bir romandı..
Bu sefer ki kahramanlarımız polis memuru Mike Valenzuela ile Brie Sheridan idi.. Brie çok sevdiği kocası Brad ile yeni boşanmış onu en yakın arkadaşına kaptırmıştı..
Erkeklerin bir pislik olduğunu düşünüyordu.Büyük bir ihanete uğramıştı. Mike ise çok başarılı olduğu polislik mesleğinde 13 yaşında bir suçlunun tuzağı sonucu ölümcül şekilde yaralanmıştır. Kendini Virgin River''e atarak tekrar sağlığına kavuşmanın hayatına devam etmenin yollarını ararken, Jack''in ordudan da yakın arkadaşıdır.
Brie ona yüz vermemiştir. Peder ve Paige''e gelince yeni evli çiftimizin mükemmele yakın evlilikleri vardı. Ama Paige Peder''den bir çocuğu olsun istiyordu. İşte bu sürede komik olaylar da başından geçmişti Peder''in. Mel ise genç kızlara sarhoş edip kendinden geçirerek tecavüz eden birilerinin peşinde idi. Bu yüzden Mike''den yardım ister.
Kasabaya Hope sayesinde gelen Mel gibi Mike''da bir nevi polislik yapmaya başlamış bu tecavüz olaylarını araştırmaya başlamıştı. Başka yeni kahramanımız Paul ve Vanessa''nın hikayesi Vaneesa''nın oğlan kardeşi Tommy ve aşık olduğu genç kız Brenda. Karakterleri yazar çok güzel kurgulamıştı çok güzel sımsıcak bir hikaye idi.

Bir de özellikle editte gerekli özen olabilseydi muhteşem bir kitap olacaktı. Umalım serinin diğer kitaplarında o özeni bulalım ve 20 kusur kitaplık bu seriyi senede bir kitaplarını yayınlarsanız sanırım bu seriyi bitirmeye ömrümüz yetmeyecektir..

Ne diyebilirim ki güzel bir seri tavsiye ederim..İkinci şansların serisi..Aile,ikinci şans,aşk,dostluk,dram,macera temalarını seviyorsanız kaçırmayın bu seriyi...

Virgin River Serisi
1.Virgin River Aşk Yeniden
2. Dağ Kulübesi
3. Fısıldayan Kaya "
http://hulyami.blogspot.com.tr/2014/07/fsldayan-kaya-robyn-carr.html
0 beğen · 0 yorum
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948

TAM BİR SIKINTI
Romanı bitirene kadar öldüm öldüm dirildim diyebilirim. Yazarın kaleminden mi, yoksa yoğun aşk türü içermesinden mi bilemedim ama, bu yazarın kitabına ısınamadım. Yine Dağ kulübesi bir nebze de olsa orta şekerdi. Bu roman idare ederin de aşağısında ne yazık ki. Bir daha bu yazara ait kitap almayacağım garantisini bile verebilirim. Roman da sürekli birileri ilişki yaşıyor, hamile kalıyor. Klasik aşk romanları beni her zaman için kasar zaten. Canlılık yoktu yazar, birkaç tane karakter belirlemiş bunlar adeta robot misali aynı olayların üstünde gelip gelip gidiyorlar. Başladığım kitabı yarım bırakmayı sevseydim, bu romanı hiç kuşkusuz yarım bırakırdım.
2 beğen · 0 yorum
Tuğba Koç

Tuğba Koç

@tugbakoc

Serinin son çıkan kitabı yine sıcacık hikaye ile devam ediyor. Karakterleri o kadar iyi yazmış ki virgin river'e yerleşesi geliyor insanın:)
0 beğen · 0 yorum

Fısıldayan Kaya (Virgin River, #3) - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle