up
ara

Guguk Kuşu

Guguk Kuşu Konusu ve Özeti

Guguk Kuşu
Kötülük Kariyeri kitabının da yazarı Robert Galbraith tarafından kaleme alınan Guguk Kuşu kitabı Roman (Çeviri), Polisiye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 0 yılında 9786053433620 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Guguk Kuşu isimli kitap 544 sayfadan oluşuyor. Kitap Zaman kaybı olan kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Guguk Kuşu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786053433620
Sayfa: 544 sayfa
Karla kaplı bir gecede, ışıltılı hayatıyla magazin haberlerinin gündeminden düşmeyen güzeller güzeli manken Lula Landry evinin balkonundan düşüp hayatını kaybeder. Tüm deliller intiharı işaret ederken Lula'nın ağabeyi John, cinayet şüphesiyle Özel Dedektif Cormoran Strike'ın kapısını çalar.Eski bir asker olan ve hem fiziksel hem de psikolojik olarak büyük yaralar alan Cormoran Strike bir dönüm noktasındadır. Lula'nın ölümünün ardındaki gerçeği araştırmak, bir yandan sorunlarıyla boğuşurken tamamen dibe batmaması için bir umut olur. Fakat şüpheler ve ipuçları bir araya gelmeye başladığında Strike bu gizemin, içinden çıkılmaz bir labirente dönüşeceğinin farkına varır… Guguk Kuşu Mayfair'in sakin sokaklarını, Doğu Yakası'nın barlarını ve Soho'nun canlılığını yansıtan bir atmosferde, Londra'nın derinliklerindeki gizemi ortaya çıkartıyor. Cormoran Strike karakterini tüm dünyaya duyuran bu kitap, Robert Galbraith mahlasını kullanan J.K. Rowling tarafından yazıldı. "Zihninizi ele geçirecek bir dedektiflik hikâyesi!" -Observer-"Dedektif Cormoran Strike ve asistanı Robin kesinlikle cennetten çıkma bir ekip!" -Saga Magazine-"Guguk Kuşu, dedektif romanlarına ilk kez âşık olduğum anı bana tekrar yaşatıyor." -Val McDermid-"Robert Galbraith'in çıkış romanı, başkarakteri Cormoran Strike gibi belalı ve haşin." -Mike Cooper-"Uç noktada yaşanan büyüleyici hayatların peşine düşen çekici bir dedektif ile zeki asistanının maceraları büyük bir şölen sunuyor!"-Slate-"Kitabı elimden bıraktığımda bir an önce okumaya geri dönmek istiyorum. Karakterler sanki canlanıp karşımızda dikileceklermiş gibi bir his yaratıyorlar." -Peter James-(Tanıtım Bültninden)
alperen karslıoğlu

alperen karslıoğlu

@alperenkarslioglu - Kilis

Psikolojik Sherlok Holmes (dikkat biraz spoiler içerir) :)
Kitabımız bir polisiye kitabı olup ünlü Harry Potter sersinin yazarından gelmesi beklentiyi yükseltiyor. Bu türde çok özgün kitap olması yazarın ve Özel Dedektif Cormoran Strike'ın işi zorlaştırıyor ve kısmen de olsa beklentilerin altında kalıyor. Kitap ayrıntılı detaya indiğinden olaylar yavaşlıyor ve kitabı yarıda bırakmaya itiyor ama yazarın üslubu bunu bir nebze olsun durduruyor. Arafta kalıyorsun bırakayım mı yoksa devam edeyim mi diye ama yazarın üslubuna kapılırsan kitabı kısa sürede bitirirsin. Kitabın özgünlüğü ise Özel Dedektif Cormoran Strike'ın olayları çözme yöntemi klasik Sherlok Holmes den farkı psikolojiden yola çıkması. Bilimselliği biraz daha geri plana atması. Katili bulma konusunda ise buldurmasa da birkaç seçeneğe indiriyor. Polisiye sevenlerin okuyup haz alabileceği bir kitap. İYİ OKUMALAR.
ataç ikon Guguk Kuşu
kitaba 8 verdi
0 yorum
Lades

Lades

@lades

Guguk Kuşu
Bulunması gerekenler. Sürülmesi gereken izler ve benzeri bir çok olay kitabı okurken sizi tahmin etmeye itiyor. Bu kitap sizi çok etkilemeyecektir. Şimdiden bunları söyleyeyim. Bir çok şeye tahmin ederek ulaşabiliyorsunuz bu kitapta. Şöhretin zirvesinde olan bir kahramanımız var bu kitapta. Balkondan düşerek hayatını kaybediyor. Lula'nın ölümü intihar mı yoksa bir cinayet mi? Bunu hep beraber çözmeye hazırız. Ama yine de bu tarz gizemli kitapları seviyorsanız Guguk Kuşu'nu şimdilik erteleyebilirsiniz. Bir de böyle kitaplarda yazarın dili çok önemli oluyor bence. Anlatım tarzı sizi olay yerine götürmüyorsa uzun uzun anlatmaya gerek yoktur. Kitabın devam kitabı çıktımı bilmiyorum. Okuyacağımı da sanmıyorum.
ataç ikon Guguk Kuşu
kitaba 4 verdi
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Tam bir hayalkırıklığı. JK Rowling, mahlas kullanarak çok doğru bir karar vermiş. Çünkü kitabın üzerinde ''JK ROWLING'' yazsa herkes sırf ''JK ROWLING'' olduğu için kitabı alırdı. Ki bende öyle oldu. Kitaba başlayacak olanlar kesinlikle bir 'Harry Potter' beklentisiyle başlamamalı. Sonra uğrayacağınız tek duygu: hayalkırıklığı. Kitapta bir akıcılık yok. Dedektif romanı yazmış-çalışmış. Kitapta olağandışı, vaktinizi harcamaya değecek bir ayrıntı yok.
ataç ikon Guguk Kuşu
kitaba puan vermedi
0 yorum
hazel duru

hazel duru

@hazelduru

GUGUK KUŞU
Ünlü yazar J. K.ROWLİNG' in Robert GALBRAITH mahlasıyla yazdığı ilk kitabı. Bu güne kadar okuduğum en güzel kurgu diyebilirim. Bitirdiğimde kitap budur demiştim. Ne anlatımı ne de karakterleri sıradan değil, dolayısıyla okurken sizi içinde yaşatıyor. Ayrıca baş karakter olan dedektifin maceralarının bir seri halinde devam edeceğini düşünüyorum. Keyifli okumalar...
ataç ikon Guguk Kuşu
kitaba 10 verdi
0 yorum
nihan avcioglu

nihan avcioglu

@nihanavcioglu

Kitap tam bir polisiye idi . Olağan üstü bir konusu ve aksiyon dolu sahneleri yoktu ama sonuca doğru okunmaya değer olduğunu kanıtladı. ... Kitapta hevesle beklediğim gelişmeler ise cinayetin çözümünden çok, Robin ile Cormoran' nın ilişkileri oldu. İş, arkadaşlık ilişkileri yani.. Güzel bir ekip oldular sonuçta... Böylece kitap her anlamda güzel bitti benim için. :)
ataç ikon Guguk Kuşu
kitaba 8 verdi
0 yorum

Guguk Kuşu - S41

Lula Landry dört yaşındayken Sir Alec ve Leydi Yvette Bristow tarafından evlat edinilmiş. Lula Bristow olarak büyümüş ama mankenliğe başladığında annesinin kızlık soyadını almış. John adında avukat bir ağabeyi var. Dışarıda bekleyen kadın. Bay Bristow'un kız arkadaşı. Şirket sekreterlerinden. Lula ve John'un annelerinin dedeleri tarafında kurulan Landry. May. Patterson hukuk firmasında çalışıyorlar. John Bristow'un şirketin internet sayfasındaki fotoğrafı karşınızdaki adama uyuyor.
nihan avcioglu tarafından eklenmiştir.
BookDiaryx

BookDiaryx

@dapdext

Gözlerin kapalıysa seninle ilgili herhangi bir şeyi anlamazlar.
ataç ikon Guguk Kuşu
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
195
KİTAP
Zaman kaybı olan kitaplar
Bitse de kurtulsam dediğiniz, okuduktan sonra kendinize bir şey katmadığını düşündüğünüz, zamanımı keşke başka bir kitaba ver...
746
KİTAP
Okuduğum En Güzel Kitap
Okuduğumuz en güzel kitapları bu listede topluyoruz! Sen de en beğendiğin ve herkese tavsiye etmek istediğin kitapları listey...