up
ara

Mach One'dan Mektuplar

Mach One'dan Mektuplar Konusu ve Özeti

Mach One'dan Mektuplar
Yanık Saraylar kitabının da yazarı Sevim Burak tarafından kaleme alınan Mach One'dan Mektuplar kitabı Mektup, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Palto Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9786058527577 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Mach One'dan Mektuplar isimli kitap 256 sayfadan oluşuyor. Mach One'dan Mektuplar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Palto Yayınevi
ISBN: 9786058527577
Sayfa: 256 sayfa
"Bu mektup örneklerinde büyük bir küskünlük duyumsanıyor, çocuksu heyecanların tersine. Umduklarını bulamamış olmanın tedirginliği, dahası korku, yok edilmek, yazıda çizide soykırıma uğramak korkusu, dehşet verici bir endişe. Sayıklamayı andırır sözler, Venedik Taciri'nde Schallock'un isyankâr çığlığını çağrıştırıyor nedense: Sevim Burak da gözlerini, ellerini yok sayanlardan öç alabileceğini söylüyor. Kağıt üzerinde, çarçabuk yazılmış olmalı, iç dökercesine. Gerisini okumadığım mektuplar, söylentilere bakılırsa, suçlamalar, sövgüler, ithamlarla yüklüymüş. Yayınlanmaması daha doğruymuş... Böyle düşünmüyorum. Çünkü bu mektuplarda Sevim Burak'ın kimler için neler söylemiş olduğunu okumayacağım. Yalnızca sözcükler, gizemli, puslu, erinçsiz sözcükler gönlümü çeliyor. Sürüp gitmiş karabasan, biz okurlara, kendi azap kapılarımız için bir kılavuz olamaz mı?"
Misafir

Misafir

@misafir000

Rahmetli Sevim Burak,
Hayatta her insanın farkında olarak veya olmayarak yerine getirdiği görevleri var. Bu siteden bir üyenin görevi de benimle sizi tanıştırmakmış.Yoksa ben sizi hayattayken şikayet ettiğiniz gibi Peyami Safa ile anacaktım. Sizin haberiniz olmadan-ama hayattayken de istediğinizi düşünüyoruz- yayınlanan bu kitabın altına çok çok çok uzun yazmak isterdim ama yine sizin hayattayken şikayet ettiğiniz gibi bir kadınım, çocuklarım, sorumluluklarım var.Evimin yeterince temiz olduğuna inanmış,çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılamış, kafamdaki düşünceleri silmişken size çok uzun yazacağım inşaallah.Yanık Saraylar ve Afrika Dansı'nı tekrar, diğer eserlerinizi ilk defa okuyup,tekrar size döneceğim.
O kadar mektubunuzu okudum ne tür müzik dinlediğiniz konusunda pek fikrim oluşmadı.Sadece Elfe ile Leyla Gencer'i Aya İrini Kilisesi'nde dinlediğinizi ve eskileri sevdiğinizi biliyorum. Münir Nurettin de opera gırtlağına sahiptir ve bu seslendirişi de çok güzeldir.Size gönderiyorum.Dualarımı da eksik etmiyorum. http://www.youtube.com/watch?v=XXqP7TIv-TA
ataç ikon Mach One'dan Mektuplar
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum

Mach One'dan Mektuplar - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle