up
ara

Makaleler 1 Bütün Eserleri 12

Makaleler 1 Bütün Eserleri 12 Konusu ve Özeti

Makaleler 1 Bütün Eserleri 12
Makaleler 1 Bütün Eserleri 12 kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: İrfan Yayıncılık
ISBN: 9753710658
Sayfa: 440 sayfa Basım Tarihi: 1999
Nihâl Atsız yaşasaydı bugün 87 yaşında olacaktı.
Yaşasaydı...
Son zamanlarda sık sık düşünüyorum, acaba yaşasaydı bu olanlara ne derdi? Bütün ömrü boyunca uzak diyarlardaki tutsak Türklerin birgün özgürlüklerine kavuşacaklarını hayâl etmişti. Bu hayâlin mutlaka gerçekleşeceğine inanıyor, ancak epeyi ileri bir târihte olacağını tahmîn ediyordu. Ayrıca bunun çok kanlı biçimde olacağını ve sonunda, bütün Türklerin tek bir bayrak altında toplanacağını öngörüyordu. Yâni Turancıydı.
Netîcede Atsız, hatâları, sevapları, kinleri, sevgileri, polemikleri, bilimsel araştırmaları ve edebî çalışmalarıyla bir devre -tek başına değilse bile- kendi çapında damgasını basmış olan birkaç imzâdan biridir.
Yağmur Atsız
Köln, 6 Şubat 1992
Sezgi

Sezgi

@sezgii

Atsız'ın makaleleri çok keyifli, çok kolay okunur tarzdadır. Müthiş Türkçe'sinin ve edebi karakterinin yanında bir de mizahi anlatımı eklenince makaleler 2-3 saatte biter ^^ Benden söylemesi :D
0 yorum

Makaleler 1 Bütün Eserleri 12 - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Misafir

Misafir

@misafir000

Vaktiyle komünistlikten mahkum olmuş bir yazarın öne sürdüğü gibi İnönü hiçbir zaman "İkinci Adam" olamamıştır. İkinci Adam, Anadolu'ya Atatürk'ten daha önce geçip kolordusunun kumandasını ele alan ve Atatürk'ün İstanbul Hükümetince tutuklanmasını önleyip Ermenistan'ı zaptederek ele geçirdiği çok sayıda silahla büyük taaruzun başarısını sağlayan Kâzım Karabekir Paşa'dır. "Şeyh uçmaz, onu müridleri uçurur" meselinde olduğu gibi İnönü'yü bu kadar şişirip tecrübeli kaptanlığa çıkaranlar onun yakınları, dostları, bu arada da damadıdır.
ataç ikon Makaleler 1 Bütün Eserleri 12
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum