up
ara

Çıplak Ceset

Çıplak Ceset Konusu ve Özeti

Çıplak Ceset
Kramponlu Ceset
Bir Remzi Ünal Polisiyesi kitabının da yazarı Celil Oker tarafından kaleme alınan Çıplak Ceset kitabı Roman (Yerli), Polisiye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 0 yılında 9789752118614 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Çıplak Ceset isimli kitap 144 sayfadan oluşuyor. Çıplak Ceset kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Altın Kitaplar
ISBN: 9789752118614
Sayfa: 144 sayfa
Boğaziçi Üniversitesi'nde okuyan ve kayıplara karışan yeğenini bulması için bir kumaş tüccarı tarafından tutulan Dedektif Remzi Ünal için işler daha en başından sarpa sarmıştır. Bir işi aldıktan sonra pişman olmak belki onun karakterine pek uygun değildir ama içten içe karanlık bir alışverişte piyon olarak kullanıldığını düşünmektedir. Zaten ne tüccar tüccara benzemektedir ne de yeğen Boğaziçili bir öğrenciye. Ancak ne olursa olsun onun adı Remzi Ünal'dır ve aldığı her işi muhakkak bitireceğinden kimsenin şüphesi yoktur.Karşısında şimdi uyuşturucu baronları vardır, fuhuş sektörünün en rezil aracıları ve hatta porno dünyasının en dejenere yapımcıları... Fakat o gerçeğe ulaşmanın tek yolunun hiçbir şeyden korkmamak olduğunu kendine şiar edinmiştir. Ve bir gece, yıldızların bile dünyaya küstüğü zifiri bir gece, bir ölüm kalım savaşı başlar, galibinin ise elde edebileceği tek şey çıplak "gerçek"tir.Polisiye edebiyatın en büyük isimlerinden Celil Oker, Dedektif Remzi Ünal karakteriyle ilk kez tanıştığımız Çıplak Ceset'te dehasını bir kez daha gözler önüne seriyor.
Misafir

Misafir

@misafir000

ÇIPLAK CESET

Polisiye;Celil Oker;Altın Kitaplar;144 Sayfa

Mehtap Çoban arkadaşımızın neokur'daki 'paylaşım'ını gördüm;okudum:"Çıplak ceset.Altın Kitaplar. Yeni baskı. Harika bir kurgu. Çok iyi geldi.Detaylı incelememi de paylaşacağım. Tavsiye olunur!." diye yazmıştı.

Kitabın tanıtım yazısında:"1990 yılın Kaktüs Kahvesi'nin düzenlediği polisiye roman yarışması birincisi olan ve hızı, gerilim dozu ve kurgusuyla yerli polisiyenin en iyi örneklerinden biri sayılan Çıplak Ceset yabancı dillere de çevrildi." yazıyordu.

Vee,Celil Oker ismini öven Erol Üyepazarcı Ağabeyimizi hatırladım;diyordu ki:"Celil Oker: Dili çok kıvrak. Gayet başarılı. "

Ee,son günlerde sıkı bir polisiye okumak istiyordum doğrusu.Okunacaklar listemin başlarına aldım Celil Oker'in ÇIPLAK CESET başlıklı bu romanını.

Pazar,23 Kasım 2014
ataç ikon Çıplak Ceset
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

vasat kurgu.Öyle ahım şahım bir kitap değil.
ataç ikon Çıplak Ceset
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum

Çıplak Ceset - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle