up
ara

Eğitimimizin Sahte İlkesi Ya Da Hümanizm ve Realizm

Eğitimimizin Sahte İlkesi Ya Da Hümanizm ve Realizm Konusu ve Özeti

Eğitimimizin Sahte İlkesi Ya Da Hümanizm ve Realizm
Eğitimimizin Sahte İlkesi Ya Da Hümanizm ve Realizm kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Fenomen Yayıncılık
ISBN: 9786054370535
Sayfa: 40 sayfa
Max Stirner, anarşist, egoist, ve nihilist olarak anılan bir düşünürdür. "Das unwahre Prinzip unserer Erziehung" adıyla basılan bu Almanca eser, 1842 yılı Nisan ayının 10-19 arasında "Rheinische Zeitung"un dördüncü sayısında ek olarak yayınlanmıştır. "The False Principle of Our Education" başlığıyla İngilizceye Robert H. Beebe tarafından çevrilmiştir. "Eğitimimizin Sahte İlkesi" başlığıyla da biz Türkçe'ye çevirdik. Kitabın çevirisinde hem İngilizce çeviri hem de Almanca aslı göz önünde bulundurulmuştur. Stirner'in eğitimin temel işlevine ve sorunsallarına yönelik kaleme aldığı bu eser düşünürün kısa çalışmalarından en değerli ve en önemli olanıdır. Bu kısa çalışmayla Stirner, sosyal meselelerin kutsallaştırılan eğitim meselesiyle yakından ilgili olduğunu ve bunun kurumsal bir yapı olan okulla da şekillendirildiğini ifade etmektedir. Eğitim felsefesi açısından, eğitimin mahiyetine ilişkin yapılacak olan değerlendirmelere bu çalışmanın katkı sunacağı kanaatindeyiz. Toplumsal sorunlar adına konuşmanın zor olduğu bir dönemde, sorunların maniple edilip gizlendiği bir çağda, çeşitli siyasi, dini, ahlaki ve felsefi referanslardan dolayı sorunlara dokunmanın ateşle oynamak olduğu bir süreçte, Stirner sorunları çözme adına değil, sorunları görme ve onların kökenlerini irdeleme adına gayret göstermiş bir düşünürdür.

Eğitimimizin Sahte İlkesi Ya Da Hümanizm ve Realizm - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Rıza U.

Rıza U.

@rzauludogan

Hakikatin kendisi insanın kendini açığa çıkarmasından başka bir şey içermez ve kendisini keşfi, yabancı olan her şeyden özgürleşmesi, bütün otoritelerden nihai soyutlanış ya da kurtuluş, yeniden kazanılan doğallık buraya aittir.
ataç ikon Eğitimimizin Sahte İlkesi Ya Da Hümanizm...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum