up
ara

Dünya Nimeti

Dünya Nimeti Konusu ve Özeti

Dünya Nimeti
Rosa kitabının da yazarı Knut Hamsun tarafından kaleme alınan Dünya Nimeti kitabı Roman (Çeviri), Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Antik Kitap yayınevinden 1970 yılında 9786055656089 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dünya Nimeti isimli kitap 416 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Behçet Necatigil çevirmiştir. Dünya Nimeti kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Behçet Necatigil
Yayınevi: Antik Kitap
ISBN: 9786055656089
Sayfa: 416 sayfa Basım Tarihi: 1970
Dünya Nimeti, 1917'de çıktı. Issız toprakları canlandırmak için insan gücünün verdiği imtihanları, tabiat kuvvetleriyle çetin savaşları hikâye eden bu roman, katı ve boş topraklara düşen alın terlerinin önce kıt kanaat, giderek cömertleşen hasadını, bu başarıdaki büyük hazzı dile getirir. Bu kitapta Hamsun, XX. yüzyıl insanının destanını yazmış, önüne bir model almadan, başaran insanın büyüklüğünü gözler önüne sermiştir. İçtenlik, sadelik, güzelliktir bu kitabın sanatsız sanatı.Roman, cahil bir göçmen olan İsak'ın basit, cahil karısı İnger'le birlikte, çorak ve haşin toprakları sabırla nasıl bereketli, yeşil bir yurt parçası haline getirdiğini anlatır.-Behçet Necatigil-
Misafir

Misafir

@misafir000

"dünya savaşı olurken, milletler, ordular, yüzyıllardan miras bunca emeği kırıp parçalarken; yapıcının, çiftçinin, göçmenin yaratmaktan duyduğu hazla dolu kitabın çıktı. liderlerin, milletlerin yakıp yıkarak, kesip biçerek yeni topraklar, ülkeler peşinde kızıştıkları bir sırada, sen basit bir adamı, eline bir balta, bir de saban vererek kutsal bir savaşa yolladın; evvelce hiçbir kalemin tasvir etmediği bir savaştı bu; toprakla savaş! senin bu kitabın, dünya kuruldu kurulalı insanoğlunun gönlüne ferahlık veren tek şeyin; zahmetli yorgunluklar, sabırlı çalışmalar olduğunu; insanoğlunun ancak böyle çalışmalarla vücudunu zindeliğe, hayatını mutluluğa, ismini saygıya ve hatırasını ölümsüzlüğe ulaştıracağını ispat etti."

Keyifli okumalar.
ataç ikon Dünya Nimeti
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
inşikak

inşikak

@insikak

Knut Hamsun Açlık kitabıyla penceresini açtı önce. Dünya Nimetini onun kadar net hatırlamıyorum ancak Hamsun bütün kitaplarıyla kalplere hitap eden bir yazar.
Vakit kaybı olmayacak bir eser okumak istiyorsanız Dünya Nimeti fırsattır.
ataç ikon Dünya Nimeti
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
derya

derya

@diaria

bir zamanlar sadece temel ihtiyaçlarımızı karşılamak için çabalıyorduk yaşamak bundan ibaretti. İşte bu kitabı şuan bulunduğumuz zamanda okumak gerçekten bazı şeyleri görmemizi sağlıyor.
ataç ikon Dünya Nimeti
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

Dünya Nimeti - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle