up
ara

James Bond - Ahtapot

- James Bond - Octopussy

James Bond - Ahtapot Konusu ve Özeti

James Bond - Ahtapot
Ani Tehlike - James Bond (Royal Kumarhanesi) kitabının da yazarı Ian Fleming tarafından kaleme alınan James Bond - Ahtapot kitabı Polisiye, Macera türünde okuyucusu ile buluşuyor. Tay Yayınları yayınevinden 0 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan James Bond - Ahtapot isimli kitap 0 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Yaprak Burcu çevirmiştir. James Bond - Ahtapot kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Yaprak Burcu
Yayınevi: Tay Yayınları
ISBN:
Sayfa: 0 sayfa
Kraliyet Deniz Kuvvetleri emeklilerinden Binbaşı Dexter artık bir zamanların o cesur veve zeki deniz subayı değildi. Gençken çok yakışıklıydı, mesleğinin son devresinde kadınlarla büyük, fırtınalı aşklar yaşamıştı.

Şimdi 54 yaşındaydı. Saçları hafif dökülmüş, üstüste iki kalp krizi geçirmişti. Fakat özenle seçilmiş elbiselerini giydiği zaman bütün kusurları yok oluyor, varisle kabarmış damarları gözükmüyor, pantolon kemerinin iç tarafındaki bir kuşak belinin yağlarını yok ediyordu. O haliyle onu çok şık ve zarif bir erkek gibi görüyorlardı. Doktoru günde elli gram viski ile on sigaradan fazlasını yasaklamış olduğu halde, fosur fosur sigara içen ve her gece yatağa sarhoş girmekte direten Dexter Smythe'nin nasıl olup da formunu koruduğu arkadaşları için gerçekten bir sırdı.

Gerçekte meselenin özü şuydu: Dexter Smythe, artık ölümü arzuladığı bir sınıra gelmişti. Bu ruhsal durumun pek çok nedeni vardı ve hiçbiri de fazla karışık değildi.
Uzel

Uzel

@uzel

Kitapta 2 tane macera (2 ayrı öykü) var: Ahtapot ve Meçhul Hedef.
İkisi de klasik Bond hikayesi. İçinde mutlaka kadınların olduğu polisiye maceralar yani.
Filmlerinin kitaplarından daha iyi olduğunu düşünüyorum James Bond'ların.
Yine de zihin dinlendirmek için okunabilecek kısa maceralar bunlar.
ataç ikon James Bond - Ahtapot
kitaba 4 verdi
0 yorum

James Bond - Ahtapot - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Uzel

Uzel

@uzel

Dünyanın her tarafında altına sabit fiyat koymuş olan Bretton Woods Anlaşması dünya devletlerince imzalanmıştı, ama buna rağmen Tanca ile Macao'nun çok değişik nedenlerle Bretton Woods Anlaşması'nın dışında, altın üzerine serbestçe iş yapan iki merkez olduğu da çok geçmeden anlaşılmıştı. Bu iki limanda, 22 ayar bir ons altına en azından 100 dolar almak mümkündü. Oysa dünyanın diğer bölgelerinde altının sabit bir fiyatı vardı ve bu da ancak onsu 35 dolardan ibaretti.
ataç ikon James Bond - Ahtapot
kitaba 4 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Ahmet KARAMAN

Ahmet KARAMAN

@ahmetkaraman - Denizli

“Burası Doğu’nun ve Batı’nın menteşesi gibidir.Rusya’yla sıcak denizler arasındaki tek ülke.Onların da tabii Karadeniz’i var ama Boğaziçi’ni ve Çanakkale’nin yılmaz bekçisi Türkler’i geçmeleri mümkün değil.Aman Tanrım aksi bir gardiyan gibi koruyorlar boğaz girişlerini”
ataç ikon James Bond - Ahtapot
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum