up
ara

Yunus Emre'den Yüreğinizi Isıtan Sözler ve Hikayeler

Yunus Emre'den Yüreğinizi Isıtan Sözler ve Hikayeler Konusu ve Özeti

Yunus Emre'den Yüreğinizi Isıtan Sözler ve Hikayeler
Yunus Emre'den Yüreğinizi Isıtan Sözler ve Hikayeler kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Yakamoz Yayınları
ISBN: 9786053847380
Sayfa: 352 sayfa
"Arar idim Allahıbuldum ise ne oldu.Ağlar idim dün-ü güngüldüm ise ne oldu.Erenler dergahındadeste kızıl gül idim.Açıldım ele geldimsoldum ise ne oldu."Yunus EmreYunus, bir aşk ve sevgi adamı olarak Anadolu'da doğar, umutsuzlara umut verir, Anadolu'nun gönlü ve dili olur. Mevlasını her yerde, her zaman çağıran Yunus, gençlik yıllarında büyük mutasavvıf Mevlâna Celâlettin'in sohbet meclislerine katılır; "Mevlâna, Hüdavendigâr bize nazar kılalı, onun görklü bakışı gönlümüz aynasıdır," beyitiyle himmet bakışının gönlüne ayna olduğunu söyler.
Cihan Yıldız

Cihan Yıldız

@cihanyildiz

Yunus Emre'nin hayatının anlatıldığı, sözlerinin derlendiği ve o dönemlerde yaşayan Mevlana, Hacı Bektaş Veli vs. kişilerin de hayatlarından alıntılar içeren hoş bir kitap. Öyle birinci sayfadan başlanıp, sıralı okunmasına gerek yok. Rastgele bir sayfa açıp kısa ve güzel bir hikaye ya da hoş bir dizeyle karşılaşmak mümkün.
0 yorum

Yunus Emre'den Yüreğinizi Isıtan Sözler ve Hikayeler - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Kim Bilir

Kim Bilir

@em

"Sözü bilen kişinin, yüzünü ak ede bir söz.
Sözü pişirip diyenin, işini sağ ede bir söz."
0 yorum