up
ara

Yaralı

Yaralı Konusu ve Özeti

Yaralı
Ölü Bir Kentin Morg Alfabesi kitabının da yazarı Kahraman Tazeoğlu tarafından kaleme alınan Yaralı kitabı Roman (Yerli), Aşk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Destek Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786054994908 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yaralı isimli kitap 320 sayfadan oluşuyor. Kitap Aşk mı? Biz Aşkı Kitaplarda Sevdik listesinde de yeralmaktadır. Yaralı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Destek Yayınları
ISBN: 9786054994908
Sayfa: 320 sayfa Basım Tarihi: 2013
Artık hatırlanmaya değecek kadar bile kalmadın. Seni unutmak hakkım! Unutkan biri değilimdir ama sen bende hatırlanacak hiçbir şey bırakmadın. Benim unutulmuşum olmak bile güzeldir, bil. Aşk mı? Aramızda kaldı; içimizde değil… Yanlış aşkta doğru aranmaz. Ama yine de oku istiyorum. Cümlelerimde gizlenmiş duygudan ne anladığını benim nasıl yazdığım değil, senin nasıl okuduğun belirler.

"Kör müydü gözlerin, nasıl göremedin" diye sordular senden sonra. Kör değildim. Ve hayatımda en çok iki kere parlamıştı gözlerim. Birincisi seni ilk gördüğüm, ikincisi giderken ardından baktığım gün. İlkinde aşkın ışığından, ikincisinde gözyaşlarımdan… O iki anın arasındaysa hep kapalıydı gözlerim. Aşkına inandığımdan.
Misafir

Misafir

@misafir000

kitap çok güzel okumanızı tavsiye ederim kitabı okurken bana yazılmış gibi hissettim kitabı okurken arkadaşım yanıma gelip kitap hakkında bilgi almak istemişti bende heyecanlı heyecanlı anlatmışım içinde oğlan kıza olan aşkını itiraf ettiği bölümü anlatırken çok heyecanlanmışım ki bana neden bu kadar heyecanlanıyorsun sana itiraf ediliyor sanki dedi bir de kitabı okurken yanımdaki arkadaşım beni gözlemlemiş bazı ağladığımı görmüş bazı bölümlerde güldüğümü kitabı bitirdim kapağını kapadığımda yüzümde bir gülümseme vardı arkadaşım kitabı nasıl güzel okuyorsun öyle heyecanlı heyecanlı ağladın güldün bir de kitabı bitirdikten sonra bile gülüyorsun dedi bende bu kitap bana yazılmış sanki ben yaşadım gibi geldi olayları dedim o da belli zaten öyle kaptırmışsın ki burada ne konuştuğumu bile duymadın dedi bence bu kitabı okuyun kimsenin lafına bakmayan kötü yorumlayanlara bakmayın çünkü sizinle onların düşünceleri bir olmayabilir onlar beğenmez belki siz beğeneceksinizdir okuyun kötü yorumlara aldırmayın derim :)
ataç ikon Yaralı
kitaba 8 verdi
5 beğen · 0 yorum
Üzgün Palyaço

Üzgün Palyaço

@uzgunpalyaco

kitap çok güzel okumanızı tavsiye ederim kitabı okurken bana yazılmış gibi hissettim kitabı okurken arkadaşım yanıma gelip kitap hakkında bilgi almak istemişti bende heyecanlı heyecanlı anlatmışım içinde oğlan kıza olan aşkını itiraf ettiği bölümü anlatırken çok heyecanlanmışım ki bana neden bu kadar heyecanlanıyorsun sana itiraf ediliyor sanki dedi bir de kitabı okurken yanımdaki arkadaşım beni gözlemlemiş bazın ağladığımı görmüş bazın güldüğümü kitabı bitirdim kapağını kapadığımda yüzümde bir gülümseme vardı arkadaşım kitabı nasıl güzel okuyorsun öyle heyecanlı heyecanlı ağladın güldün bir de kitabı bitirdikten sonra bile gülüyorsun dedi bende bu kitap bana yazılmış sanki ben yaşadım gibi geldi olayları dedim o da belli zaten öyle kaptırmışsın ki burada ne konuştuğumu bile duymadın dedi bence bu kitabı okuyun kimsenin lafına bakmayan kötü yorumlayanlara bakmayın çünkü sizinle onların düşünceleri bir olmayabilir onlar beğenmez belki siz beğeneceksinizdir okuyun kötü yorumlara aldırmayın derim :)
ataç ikon Yaralı
kitaba 10 verdi
8 beğen · 2 yorum
SE MA (@sema22)
ne kadar içten anlatmışsınız maşallah ben sizin yazdıklarını heycanla okudum inanın.
02.01.15 beğen cevap
Üzgün Palyaço (@uzgunpalyaco)
teşekkür ederim ben bütün kitapları böyle heyecanlı içtenlikle okuyup herkese böylede anlatıyorum :)
02.01.15 beğen cevap
Asiye ARSLANTAŞ

Asiye ARSLANTAŞ

@kizilkafa

OKUMAYİN!!
Ben kendime ettim bu eziyeti siz etmeyin. Kitapta anlatılan olayları peşpeşe toplasanız 20sayfa tutar. Geriye kalan 300 sayfa da aynı kelimeleri aynı abartilarla aynı seyler boş boş yazılmış anlayacağınız. Kitabın kısa özeti;
Yaram kanıyor. Handeyi unutamıyorum. Bu ikinci deneyişim. Olmuyor. Peçeteyi çöpe atamıyorum. Bazı yaralar sardıkça kanar. O da kanıyor. Handeyi sevmiyorum. Lavini seviyorum. Handeyi seviyorum. Lavini seviyorum.
Saçma saçma herkesin agdali edebi konuşmaları yok mu deli ediyor beni. Karakterler belki 50 60 sayfada bir konuşuyor oda 10 12 sayfa sürüyor böyle saçma bir şey olamaz gerçekten. Asla gerçekçi değil. Kitaptaki 7 yaşında ki çocuk bile alangirli, edebi(!), anlaşılması zor şekilde konuşuyor. Modern edebiyatimizin böyle ellere teslim edilmesi hiç güzel değil gerçekten.

Kitabı bana halam hediye ettiği için okumak zorunda kaldım açıkçası. Ama lütfen siz OKUMAYİN.
ataç ikon Yaralı
kitaba 1 verdi
9 beğen · 0 yorum
Poyraz Esintisi

Poyraz Esintisi

@poyrazesintisi

Etkileyici bir aşk romanı. Okurken adeta sahneleri size yaşattırıyor. Kitabı bırakmak istemiyorsunuz. Herkesin gönlünde yaralı bir bölge vardır mutlaka! İşte yazar sizin o yaralı bölgenizi keşfediyor, birazcık kanatıyor ve tuzlukla tuzlamaya başlıyor...
Eleştiri getirebileceğim yanları da var elbette! Romanın son bitiş kurgusu güzel bağlanamamış maalesef! Anne ve babasının aşk hikayesini nakleden romanın küçük kahramanı Erdem, sanki 25-30 yıl önceki bir aşk hikayesinden bahsediyormuş izlenimi veriyor! Oysa hikaye içerisinde de sıkça dile getirilen, bugün sosyal medyanın en popüleri, hikaye kahramanlarının arasındaki temel iletişim aracı "Facebook"dan bahsedilmiş! Toplam 11 yıllık bir mazisi olan bu sitenin ülkemizdeki popülaritesi son 6-7 yıldır var!
ataç ikon Yaralı
kitaba 8 verdi
3 beğen · 0 yorum
Betül Nazlı

Betül Nazlı

@bitulaphy

UTANIYORUM !!
Bu kitabı arkadaşımın tavsiyesi üzerine okudum ve bu içinde bulunduğum aktivite dolayısıyla kendimden çok utanıyorum. Benim zeka seviyem bu kitabı okuyanlarla bir değil ki neden ben bu kitabı okuyayım diye sordum kendime. Zaten sonrasında bu kitabı tavsiye eden o arkadaşımla da ilişkimi kestim.
Kitaba gelecek olursak berbat bir yazarın berbat bir mahsülü. Arkadaş demiş ki ben zaten kitap yazamıyorum şunun da sonuna Harry Potter'dan bir sahne ekleyerek fantastik roman yaptım mııı mmmmm ehh işte oldu demiş. OKUMAYIN OKUTTURMAYIN OKUYANLARI DIŞLAYIN !!
Allahım beni affet :( Gerçekten üzgünüm kendime senden emanet aldığım bu bedene ve bu zihne bunu yaptığım için çok üzgünüm.
ataç ikon Yaralı
kitaba 1 verdi
5 beğen · 1 yorum
Asiye ARSLANTAŞ (@kizilkafa)
Allah'ım sonunda benle aynı düşünen birisini buldum (kalpkalpkalpkalp)
07.04.18 beğen cevap

Yaralı - S41

Ayça, intihar deneyiminin bende çok şeyi değiştirmesi gerektiğini, artık hayatımdaki hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını söylüyordu. En büyük dileği yeni bir başlangıç yapmamdı. Bunun böyle olması gerektiğini bende biliyordum ama tekrar hayata katılmaya güç yetiremiyordum. Hayatın girdabındaki yalancı huzura aldanıyordum her seferinde. Hayatın doğru ve yanlışları arasında kalan gri toprakların da olduğunu bilmek istiyordum. Beklediğimden fazla değil, beklediğimden farklıydı hayat.
özkan çoban tarafından eklenmiştir.
Fümeli

Fümeli

@fumeli

Ağlasan da ağlamasan da uğruna ağladığın insan değişmez; çünkü senden akan gözyaşı onda hiçbir şeyi temizlemez.
ataç ikon Yaralı
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
9 beğen · 0 yorum
Mehmet Külahçı

Mehmet Külahçı

@mehmetkulahci

Gelişin bu hayattan gidişimi uzatır.
ataç ikon Yaralı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
8 beğen · 0 yorum
Gizem Ünlü

Gizem Ünlü

@gizemunlu

Hangi anıyı silerek başlar insan unutmaya? En acı olanı mı yoksa unutması en kolay olanı mı?
ataç ikon Yaralı
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
6 beğen · 0 yorum
SE MA

SE MA

@sema22

Kiminin çöle döner yüreği, kimi içinde bir yanardağ saklar.
ataç ikon Yaralı
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
6 beğen · 0 yorum
Büşranur Koç

Büşranur Koç

@busranurkoc

İçimde patlayan yanardağ , onları da yakıyordu. Beni kimseyle yan yana getirmiyordu.Kabullenmem gereken buydu
ataç ikon Yaralı
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
11
KİTAP
Aşk mı? Biz Aşkı Kitaplarda Sevdik
Bazen gerçekçi bazense gerçek olamayacak kadar büyülü... Aşkı sevdiren en güzel aşk kitapları bu listede....
1129
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar
Herkesin mutlaka okuması gereken, kitaplığında bulunması gereken kitaplar listelenmektedir. Sen de mutlaka okunması gerektiği...
231
KİTAP
Tüm Zamanların En Çok Okunan En İyi Aşk Kitapları
Bazen gülümseten, bazen ağlatan, bazense imrendiren duygu yüklü aşk hikayeleri, tüm zamanların en iyi aşk kitapları listesind...
11
KİTAP
Kavuşma Temalı Romanlar
Ayrı kalmış, özlem yaşayan insanların kavuşmalarını konu alan romanlar bu listede. Aşk, özlem, romantizm ve duygusallık bu ki...
51
KİTAP
Kitapyurdu Çok Satan Kitaplar
Kitapyurdu'nun edebiyat kategorisinde çok satan kitaplar listesine göre hazırlanmıştır....