up
ara

Fülfül Büyüsü

Fülfül Büyüsü Konusu ve Özeti

Fülfül Büyüsü
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Ece İrem Dinç tarafından kaleme alınan Fülfül Büyüsü kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Maya Kitap yayınevinden 0 yılında 9786055675967 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Fülfül Büyüsü isimli kitap 240 sayfadan oluşuyor. Fülfül Büyüsü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Maya Kitap
ISBN: 9786055675967
Sayfa: 240 sayfa
Bu kitabı şık bir şapka gibi başınızda taşımak isteyeceksiniz.Ama ne yazık ki size çok daha fazlasını yapacak...-Murat Uyurkulak-Büyüler âleminin berzahına sığınmış kadınlar...Tanrı tarafından kabul görmeyen duaları kendi tarafına çekmeye çalışan bir deccal...Bakla tanelerinin cismine hapsolmuş Çingene ruhlar...Âşıkların yüreğinde yatan günahkârlar...Balatlı bir büyücü ve kendi ruhunu intihar etmiş şairlerin hatırasıyla besleyen bir adam...Aşk, kader, intihar ve büyü üzerine nakşedilmiş bir roman; Fülfül Büyüsü.Yazık ki kader çoktan yazılmış, her ikisinin de geçeceği yollar, uğrayacağı menzilgâhlar belirlenmiş ve olacak olan her şey, Tanrı'nın elinden çıkma bir perniyân üzerine özenle işlenmişti. Kader, kapanması mümkün olmayan bir yara gibi açıldıkça açılıyor, hayatsa bu yaraya iri taneli tuzlar basmaya devam ediyordu.Bu kaderi değiştirebilecek tek şey ise, bir tutam fülfül otuydu...

Fülfül Büyüsü - S41

Masalın tam bu noktasında annesinin gözlerinin içine bakarak, ağlamaklı bir sesle, "Hepsi bu kadar mı yani?" diye mırıldandı Mihran. Gözkapaklarının üzerinde bir ton yük varmışcasına kirpiklerini acı içinde birbirine vurdu. Uyku saati çoktan geçmişti ancak uykuya direnmekte kararlı görünüyordu. Azra Hanım, hüzünle ekşittiği yüzüne gülümseyerek baktı ve "Hayır" dedi. "Bu kadar değil dahası da var."
Jagermeister Chrysalis tarafından eklenmiştir.
Jagermeister Chrysalis

Jagermeister Chrysalis

@jagermeisterchrysalis

Adalet dediğimiz şey, özü itibariyle bir ağacı sulamaya benzer. Zulüm ise adaletin aksine, bir dikene su vermek gibidir. Ve diken büyüyüp de serpildiği vakit, damarlarında sakladığı zehri, evvela kendisine su veren ele tükürecek kadar da zeki ve kincidir.
ataç ikon Fülfül Büyüsü
kitaba 4 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
fethiye

fethiye

@fethiye

...hiç aşık olmamıştı. Masallardan tanıyordu aşkı. Oysa tanımak başkaydı, yaşamak başka... Kendi topraklarından kopup da başka bir ruhun memleketine uzanmaktı aşk.
ataç ikon Fülfül Büyüsü
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
fethiye

fethiye

@fethiye

...fal bakmak demek, başka bir insanın yüreğine dokunmak, onun ruhunun en kuytu köşelerine sızmak, en sanrılı topraklarında gezinmek, bir nevi mahremiyetine tecavüz etmek demekti. Nefsini görmek, zaaflarını bilmek kederiyle birleşmekti. Düpedüz insanı eskiten ve eksilten bir şeydi yani.
ataç ikon Fülfül Büyüsü
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
fethiye

fethiye

@fethiye

'Lütfen merakımı mazur görün ama ,' demişti, 'neden ölmek istediğinizi öğrenebilir miyim?'
Kadın, bir an bile tereddüt etmeden, 'Yaşamak canımı acıtıyor çünkü,' diye yanıtlamıştı Esma'yı. 'Her şeye sahibim. Sen her şeye sahip olmanın ne demek olduğunu bilir misin? Bundan daha korkunç bir şey yoktur şu hayatta. Yaşam dediğin şey, sahip olamadıklarından ibarettir. Hayaller kurarsın ve kurduğun hayallerin gerçeğe dönüşmesini beklerken de kendini bir şekilde yaşama bağlarsın. Ya kuracak hayalin yoksa! O zaman ne olur biliyor musun? Delice bir arzuyla ölmek istersin. Yeni bir hayata başlamak ve dahi o hayatta sahip olmadıkların uğruna paralanmak istersin. Çünkü güzel olan budur. Olması gereken budur anlıyor musun?
ataç ikon Fülfül Büyüsü
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
4/10
1 oy
Sence kaç puan almalı?
0