up
ara

Bütün Kadınlar Aptal Sen Hariç

Bütün Kadınlar Aptal Sen Hariç Konusu ve Özeti

Bütün Kadınlar Aptal Sen Hariç
Bütün Kadınlar Aptal Sen Hariç kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Kashna Kitap Ağacı
ISBN: 9789756197578
Sayfa: 384 sayfa
"Bütün Kadınlar Aptal Sen Hariç" isimli eseriyle Demirkıran bu sefer de kadınları ve kadına dair aklınıza gelebilecek neredeyse her şeyi; doğumundan genç kızlığına, evliliğinden anneliğine ve hatta hayatının sonuna kadar bütün evreleriyle mercek altına alıyor.Bu kitabıyla Dünyanın En Akıllı İnsanı, kadınların eksik yönlerini eleştirmekten daha çok bu zaaflarına çözümler üreterek onları olmaları gereken gerçek konumuna taşımayı hedefliyor.Bildiğiniz sıra dışı üslubuyla Erdal Demirkıran, bu kitabında oluşturduğu 'Hariç Kadın' figürünü örnek göstererek kadınları sıradan olanlardan ayırıp onları zirve seviyelere çıkmaya adeta mecbur bırakıyor.
Adem ŞEN

Adem ŞEN

@ultradem

Kitabı birlikte okumamız sebebiyle,SatyaGraha ile söyleşi tadında bir inceleme hazırladım umarım uzun diye okumamazlık etmezsiniz :)

Kitaptaki konuları ve bu konulara yazarın yaklaşımını nasıl buldun?
SatyaGraha:Konular özenle seçilmiş,düşünülmüş ciddi bir gözlem var ortada.Benim bile aklıma gelmeyen şeyleri yazmış.Bu bakımdan,bir erkeğin bir kadın hakkında bu kadar çok şey biliyor olması beni korkutmadı değil.Haklılığına gelirsek kitap yanılmıyorsam 350 sayfa civarında,iki üç sayfa dışında tamamen haklı buldum.Tespitler yerindeydi.Her ne kadar ben hariç kadın olsam da,dahil kadınların üzerine alınıp düzeltmeleri gereken pek çok eleştiri vardı

Peki yazarın üslubunu nasıl buldun?
SatyaGraha:Sohbet tadında yazılmış,her ne kadar serzenişleri üzerime alınmasam da okuyucuya yönelik konuşmuş."Sen" diye hitap ediyor.Bunun dışında üslubu çok sertti.Çok ağır yazmış,gerçekler ancak bu kadar acı olabilirdi.Hele kitabın sonunda o acının şiddeti o kadar arttı ki ağlayarak bitirdim.Hariç kadın olduğum halde bu kadar etkilendim.Allah dahil kadınların yardımcısı olsun(amin)

Peki.Bir kadının en büyük hayalinin beyaz gelinlik ve evlilik olduğunu söyleyip bu yaklaşımı eleştirmiş.Gerçekten bir kadının en büyük hayali bu mudur?
SatyaGraha:Budur:)Ben hariç kadının zirvesi olduğum halde bazen evlenmiş mutlu mesut çiftleri görünce "acaba" diyorum,"acaba bir gün olabilir mi?".Cevap gecikmiyor tabi "Hayır,olamaz" :)

Pekii.Hanımları ve sevgilileri ile anlaşamayan hatta boşanan insanların hayatta büyük işler başaran insanlar olduklarını örneklerle ortaya koymuş.Bu görüşe katılıyormusun?
SatyaGraha: Buna doğru dersem kitabın ilerleyen sayfalarında evli-mutlu-başarılı kadınlardan da bahsedilmiş.O yüzden genelleme yapılamaz diyorum bu soruya.

Şimdi gelelim sana Adem :) Sen nasıl buldun?Hep bildiğin şeyler miydi okudukların?
Adem ŞEN: Hayır,bilmediğim çok şey vardı.İlişkiler konusundaki görüşlerine tamamen katılıyorum.Kıskançlık ve aşırı trip atmanın ilişkiyi çekilmez kıldığı çok doğru.Bunun dışında kitabı bitirdiğimde "böyle bir kadın olsa harika olur" demekten kendimi alamadım.

Hariç kadın da senle aynı fikirde fakat bu istediği dört hatta beşinci planda ;)Peki kitabı okuyacak erkekler varsa onlar adına da sorayım.Erkeklerin de okuması gerekir mi sence?
Adem ŞEN:Hariç kadını merak eden her erkek okumalı bu kitabı.Ayrıca beyler çok gülünecek tespit var bu kitapta :)

Not:Arkadaşlar biz bu kitabın kadın,erkek,genç,yaşlı herkes tarafından okunması gerektiğini düşünüyoruz.Kitabın sonunda anne ve babalar için yazılmış kısım bizce kitabın en harika kısmıydı.Anneler,babalar,eşler ehemmiyetle okumalısınız.İyi okumalar :)
2 yorum
HD.K (@satyagraha)
Elimize, dilimize sağlık o halde :)
25.11.14 beğen cevap
Adem ŞEN (@ultradem)
:) Teşekkürler,yardımın ve güzel yorumların için :)
25.11.14 beğen cevap
Müzeyem Adem

Müzeyem Adem

@conquerorssultan

Bu güne kadar okuduğum kitaplardan çok farklı. En başta 3B denilen yeni bir teknikle yazılmış, farklı renkler kullanılmış altını çizmek ya da laf arasında söylemek için bazı şeyleri. Bende ilk defa karşılaştım böyle bir teknikle ve çok sevdim açıkçası.
Yazar adından da anlaşılabileceği gibi kitabında kadınlara adeta "sarmış", ama Hariç olanlara değil Aptal olanlara. Bir kadın olarak keşke bu adam haksız, böyle bir ayrım yapamaz diyebilseydim, ama ne yazık ki yazılanların hepsi doğru. Bu kitabı okuduğunuzda etrafınıza bir bakın, sizde üzülerek bunun farkına varacaksınız.
Benim değinmek istediğim başka bir şey daha var. Hadi kadın Aptal, peki ya erkek? Etrafınıza bir bakın, günümüzde Hariç kadından çok Aptal kadın görebilirsiniz erkeklerin yanında. Madem Aptal kadından dert yanıyorlar, niye ondan vazgeçemiyorlar?
Bu kitabı okusada, belki Aptal kadın kendini anlamaz, olduğu gibi devam eder hayatına ama okuyan erkekse, bir zahmet o aptalı/lları çıkarsın hayatından ki, bu kitabın da ona bir katkısı olsun, çünkü Aptal kadın çekilecek dert değil.
Özetle, ayrım yapmaksızın herkes bu kitaba bir göz atsın derim ;)
0 yorum
Ergün Çil

Ergün Çil

@erguncil

Aslında kitap kişisel gelişim kitabı gibi görünüyor ama dili gerçekten çok rahatsız edici. Bir erkek olarak beni bile epeyce rahatsız etti. Tamam, tespitleri ve görüşleri büyük ölçüde doğru olabilir ama bu kadar da ağır eleştiri ve hakarete varan orumlar da fazla kaçmış bence. Tüm psikolji ile ilgilenenler bilir ki "birini hakaret ederek ve aşağılayarak terbiye edemezsiniz." Bu şekilde kişi kendisini savunmaya kalkar ve özeleştiri yapmasını engellersiniz. Bunu kaldırabilecek kadar kendine güvenli ve öz saygısı yüksek olanlar var mıdır, tabii vardır. Ama zaten kitap da onlara değil diğerlerine hitap ediyor.
Bu yazarın okuduğum ilk kitabı bu. Belki de tarzı böyledir. Kalbi durana elektroşok vermek gibi, şok ederek, kendine getirme yöntemi mi acaba? Tanıyanlar belki yorum yapabilir. Neyse ilginç bir kitap ama kadınların çoğunun pek hoşlanacağı gibi değil bence. Ya da baştan kendini hariç kadın kabul ederek, "bana değil diğer kadınlara söylüyor" diyerek de okunabilir.
0 yorum
Kitap Dostuyum

Kitap Dostuyum

@kitapdostuyum

Lafı hiç eğip bükmeden fakat kırıp dökerek yazılmış bir kitap. Tespitler çok yerinde ve doğru. Yazarın amacı kadını küçük düşürüp hakaret etmek değil. Yazar kadının kendi kimliğini bulmasını istiyor. Kadının kadınlığını değil, kapasitesini kullanmasını istiyor. Ve kişiliğini değilde dişiliğini kullananlara ise "aptal" diyor. Okuduğum her satırda yazarı desteklediğimi belirmeden geçmek istemiyorum. Sadece bir erkek olarak değil, bir baba, bir eş, bir ağabey kimliğiyle kadının girdiği çıkmazlara, çektiği sıkıntılara değinmiş. Şunu anladım ki; kadının psikolojisini yazmak için psikolog olmaya gerek yokmuş. Erkeğin davranışlarını anlamak için de sosyolog olmaya gerek yokmuş. Kitap çok cesurca yazılmış. Bazı gerçekler yüzünüze şamar gibi inse de her kadın, her erkek okumalı diyorum. İyi okumalar..
0 yorum
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

Övüyor mu Yeriyor mu Belli Değil
Her türlü aptalın önde gideni yapıyor yazar kadınları. Kitabı okurken ilk başlarda yerinde tespitleri işle baya ilgimi çekmişti kitap. Ancak ilerledikçe yazar adeta gömüş tüm kadınları. Nasıl da sınırları zorlayarak inceden inceden bazen de aleni kadın okurlarına tabiri caizse resmen gerizekalı, işe yaramaz muamelesi yaptı yani. Tüm erkekler ne yapsa yeridir mesajı verirken kadın daime alttan almayı bilmeli , varlık amacına uygun davranmalı falan filan.. Tamam yazara bir çok konuda katılmakla ve okudukça valla doğru söylüyor dedim tabi ki. Ama hakaretler gerçekten fazla kaçtı bence. Bu kadarı gurur kırıcı yani.. Kadınlara egoist diyor ya sevgili yazarımız asıl egoistin önde gideni kendisi...
0 yorum

Bütün Kadınlar Aptal Sen Hariç - S41

Bak amacım kadını üzmek, rencide etmek, ona laf sokmak falan değil. Ben aksine kadından yanayım, bunu önceki kitaplarımda da net bir şekilde görebilirsin ama cidden aptalsın bunu kabul et. Mesela şimdi 'Sır tutabilir misin, sana bir şey anlatacağım?!' diye bir cümle kuracağım ama sen bunu asla başaramayacaksın.
Özer tarafından eklenmiştir.
Elif

Elif

@elifce

Bu dünyada iki kişiden harbiden bir halt olmaz: Biri kaslı vücuduyla öne çıkmaya çalışan erkek öteki de dudaklarını öne uzatarak şirinlik yapan kadın. Fiziksel zenginliğini zihinsel melekelerine tercih eden fikir fukaralarından hiçbir zaman hiçbir şey olmaz.
0 yorum
Adem ŞEN

Adem ŞEN

@ultradem

Kadın,dağları delene aşık olur ama eve su getiren ile evlenir
ataç ikon Bütün Kadınlar Aptal Sen Hariç
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Ergün Çil

Ergün Çil

@erguncil

Erkek fırsatçıdır: çocuğu olmayan evli çiftlerde sorun erkekteyse kadın bırakıp da gitmez kocasını ama tam tersiyse erkek dakika durmaz, çocuğu bahane ederek eline geçen bu ikinci kadın fırsatını asla kaçırmaz.
0 yorum
Ergün Çil

Ergün Çil

@erguncil

AŞIRI KISKANÇ KADIN; YAĞMUR DUASINA ŞEMSİYESİZ ÇIKAN KÖYLÜYE BENZER; YAĞMUR YAĞSA DA KAYBEDER, YAĞMASA DA.
0 yorum
Özer

Özer

@ozerdkb

Ne fareye kalır ne de bir file
Süleyman olsan da gene nafile
Ben falan filanım diyen gafile
Dudak büküp güldü geçti ömrümüz...
ataç ikon Bütün Kadınlar Aptal Sen Hariç
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
195
KİTAP
Zaman kaybı olan kitaplar
Bitse de kurtulsam dediğiniz, okuduktan sonra kendinize bir şey katmadığını düşündüğünüz, zamanımı keşke başka bir kitaba ver...