up
ara

Kum Koleksiyonu

- Collezione di sabbia

Kum Koleksiyonu Konusu ve Özeti

Kum Koleksiyonu
Savaşa Giriş kitabının da yazarı Italo Calvino tarafından kaleme alınan Kum Koleksiyonu kitabı Deneme, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 2008 yılında 9789750814891 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kum Koleksiyonu isimli kitap 216 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Kemal Atakay çevirmiştir. Kum Koleksiyonu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Kemal Atakay
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları
ISBN: 9789750814891
Sayfa: 216 sayfa Basım Tarihi: 2008
"... Şu var ki, benim paylaşmadığım, tam da bu idealdir. Duvarlardaki söz, ister üst kesimden olsun, ister alt kesimden, herhangi birisinin iradesinin dayattığı, onu görmemezlik ya da algılamazlık edemeyecek bütün öteki kişilerin gözüne gözüne soktuğu bir sözdür. Şehir her zaman iletiler aktarımıdır, her zaman söylemdir, ama bu söylemi insanın yorumlamak, düşüncelere ve sözlere çevirmek durumunda olması başka şeydir, bu sözlerin kaçış yolu olmaksızın ona dayatılması başka şey. İster otoriteyi yücelten yazıt, ister saygınlığı yıkıcı hakaret, hep insanın kişisel olarak seçmediği bir anda üzerine çöküveren sözcükler söz konusudur ve bu, saldırıdır, keyfiliktir, şiddettir."

Kum Koleksiyonu - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Jagermeister Chrysalis

Jagermeister Chrysalis

@jagermeisterchrysalis

Kişinin günlerinin dakika dakika, düşünce düşünce koleksiyona indirgenmesi; bir tanecikler toz bulutu halinde ufalanmış yaşam: bir kez daha, kum.
ataç ikon Kum Koleksiyonu
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum