up
ara

Elif Gibi Sevmek 2 Aşk-ı Tevekkül

Elif Gibi Sevmek 2 Aşk-ı Tevekkül Konusu ve Özeti

Elif Gibi Sevmek 2 Aşk-ı Tevekkül
Elif Gibi Sevmek 2 Aşk-ı Tevekkül kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Yakamoz Yayınları
ISBN: 9786053847748
Sayfa: 216 sayfa Basım Tarihi: 2013
Seviyorum dersin, Ya kısmetin olur ya, imtihanın Aşk-ı Tevekkül

Nasıl bir rüya gerçekle iç içe, gerçekle muhabbet eder gibi yaşanır ki?
İnsan sevmeye rüyalarında da devam eder mi?
Rüyada da olsa vuslata şükreder miydiniz?
Bu ayrılık dünyasında, bir ayrılığa sımsıkı sarılıp, yaşayabilir miydiniz?
Bir ayrılık kazılsa, içine atlayıp örter miydiniz üzerinizi?

Yağmurun bulutlardan, yaprakların ağaçlardan,kamışların sazlıklardan, gündüzlerin gecelerden ayrıldığı bu dünyada, Elif; ayrılık imtihanlarının birer perde, Hakikatin ise Rabb'e bir yol olduğunu öğretmişti...

Hikmet Anıl Öztekin’i herkes Elif Gibi Sevmek kitabı ile tanıdı ve çok sevdi. Dini öğeler ile şiiri mükemmel harmanlamış ve kitapseverlerin büyük beğenisi kazanmıştı. Uzun süre çok satanlar listesinin en tepesinde olan kitap, beklentileri de arttırmış ve herkes Hikmet Anıl Öztekin’in yeni kitabını beklemeye başlamıştı. Ünlü isim hayranlarını fazla bekletmiyor ve Elif Gibi Sevmek 2 Aşk-ı Tevekkül kitabı ile okurlarına yine mükemmel bir kitap sunuyor.

Hikmet Anıl Öztekin ilk kitapta Arapça’daki Elif harfinden ve onun karakterinden yola çıkarak okurlarına mükemmel bir aşk benzetmesi sunmuştu. Elif gibi dik ve yıkılmaz olan bir aşk. Elif Gibi Sevmek 2 kitabında da yazar kaldığı yerden devam ediyor ve yine okurlarına aşka dair çok farklı hisler ve duygular sunuyor.
burcucat

burcucat

@burcucat

Elif Gibi Sevmek 2
Sevmenin,aşkın,hasretin,vuslatın tanımını Elif gibi sevmek kitabında bulabilirsiniz.İlk başlarda anlamını bilmediğim kelimelerle karşılaştım.Şair burada ne demek istiyor diye sözlük karıştırdım denilebilir.Bu yanını çok sevdim.Anlamını bilmediğim o kadar güzel kelimeler varmış ki iyi ki okudum bu kitabı dedirtti.Şair aşkı ne güzel anlatıyor.Aşkların basitleştirildiği ,dünyanın karmaşasında sevmenin ne olduğunu unuttuğumuz bir düzen içerisinde olduğumuzu hatırlatıyor.Bu kitapla sevmenin,aşkın ne olduğunu şair Elif'e olan aşkıyla bildiriyor.Ki en büyük aşkın Allah'a olan aşk olduğunu tasavvufi bir dille anlatıyor.Aşk-ı tevekkül etmek isteyenler için güzel bir eser.
0 yorum
Miray Ergen

Miray Ergen

@mirayyy

İlk kitabın yaratmış olduğu büyük hayranlık sonucu bu kitaba başlamadan önce büyük beklentilerim vardı.Yazarın ilk kitabını bir solukta okudum diyebilirim.Son dönemde büyük ve çabuk beğeni kazanan bir yazar haline geldi.Birinci kitaptan ziyade ikinci kitapta düz yazı metinler biraz daha fazla.Elife duyulan aşk daha çok dile getirilmiş.Yazar bu kitabında artık elifi okuyucuya anlatmaya başladı.Bence ELİF GİBİ SEVMEK 2 beklentiyi karşılayamadı.Birinci kitap yanında sönük kaldı.Okuması zevkli fakat ilk kitapta hissettiğim hayranlığı bu kitapta hissedemedim.Ama yinede mahrum kalınmamalı :))
0 yorum
Elif

Elif

@elifce

Öncelikle kitabın gül kokusu benim dikkatimi çok dağıttı. İkinci olarak yazar bu kitabın ilk 50 sayfasında düz yazı kullanmış,şiirden daha başarılı olduğu kesin. Ben şiir diyemedim yazdıklarına, içinden gelenleri yazarsın ve kimse görsün istemezsin ya bazen, işte Hikmet Anıl Öztekin herkes görsün istemiş. Bu kitaplara benim özetim budur. Bir an önce bitsin istedim. 2 yıldız verme sebebim Elif'e olan aşkını sürekli anlatırken sadece cismani aşktan bahsetmeyip Allah'a ulaşmaktan, aşkı tevekkülden bahsetmesiydi. Yine de yavan geldi, tavsiye etmiyorum.
0 yorum
SE MA

SE MA

@sema22

Gerçekten bütün arkadaşlarıma tavsiye derim.insanın içine işliyor ruhunda hissediyorsun. Bir rüya gerçekle iç içe, gerçekle muhabbet eder gibi yaşıyorsun.sevmeyi aşkı öyle güzel anlatıyor ki rüyalarda da devam ediyorsun.olsa da olmasa da şükrediyorsun.ortada bir ayrılık var fakat bu ayrılığa bile sımsıkı sarılıyor.İşin aslı Elifi seviyor Fakat Elifin bir imtihan olduğununda farkında.Hakikatin ise Rabb'e bir yol olduğunu öğretmiştir.Ve hep Allah tan istememizi işlemiştir kitap...
0 yorum
irem nur

irem nur

@iremnur0

şiir kitaplarını çok severim ve hemen hemen tüm büyük yazarları okudum ve 'elif gibi sevmek' içindeki şiirlerle kalbimin derinliklerine işleyen bir kitap oldu. herkese tavsiye ederim. tasavvufa yatkın olanlar içindeki anlamları daha derin anlayabiliyor ama baştan aşağı da tasavvuf değil ve ilk sayfasından son sayfasına kadar bir aşk hikayesi dinler gibi oluyorsunuz.
0 yorum

Elif Gibi Sevmek 2 Aşk-ı Tevekkül - S41

Elif'im , hafizem , gönül bahçemin tek çiçeği ,sana yazamadıysam da , seni yazıyordum artık.
Cansu Torun tarafından eklenmiştir.
Nar-ı Aşk

Nar-ı Aşk

@nariask

Zaman işte... Yâr olunca yetmez, olmayınca da geçmez.
ataç ikon Elif Gibi Sevmek 2 Aşk-ı Tevekkül
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Elif

Elif

@elifce

İnsanlar yediklerinin kalorisi kadar haram helalini hesaplamıyor. Nefes alınıyor ya, yaşamak sayılıyor. Dualarında aramadığın yarin koca şehrin sokaklarında karşına çıkmasını beklemeyeceksin.
Ezanına gitmediğin Hakk'ın gönlüne sevda düşürmesini beklemeyeceksin.
0 yorum
Kübra Puğar

Kübra Puğar

@kubrapugar

Rabbim...
Acizliğim sadece senin katında.
Soluma da onu yazan sensin, uzağıma da.
Takdir senin.
0 yorum
Cansu Doğan

Cansu Doğan

@cansudogan7146

Desen ki şehir girdi aramıza , yakardım İstanbul'u söndüremezdi Marmara .
0 yorum
Cansu Doğan

Cansu Doğan

@cansudogan7146

Belki de bir insanın başına gelebilecek en güzel şey , sevdiğinin diline dua olmaktır.
0 yorum
11
KİTAP
Aşk mı? Biz Aşkı Kitaplarda Sevdik
Bazen gerçekçi bazense gerçek olamayacak kadar büyülü... Aşkı sevdiren en güzel aşk kitapları bu listede....
127
KİTAP
Başucu Kitaplarım
Hayatımızda yer edinmiş, zaman zaman sayfalarını yeniden karıştırdığımız ve okumaya doyamadığımız başucu kitaplarımızı bu lis...
429
KİTAP
Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar
Bittiğine üzüldüğümüz, hayatımızda derin izler bırakan unutamayacağımız kitapları paylaşıyoruz....
392
KİTAP
Bir Nefeste Okunan Kitaplar
Elinden düşüremeyeceğin, bir solukta okuyacağın en sürükleyici kitapları bu listede bulabilirsin. Sen de en sürükleyici buldu...
264
KİTAP
Hazinem Dediğim Kitaplar
Kitap hazineleri ortaya çıksın! Hazine değerindeki kitaplarımızı bu listede paylaşıyoruz. Sen de en değer verdiğin ve herkesi...
PİP!

PİP!

@nusretk

 paylaşım fotoğrafı
Aşk-ı Tevekkül
Nasıl bir rüya gerçekle iç içe, gerçekle muhabbet eder gibi yaşanır ki?
İnsan sevmeye rüyalarında da devam eder mi?

Seviyorum dersin, ya kismetin olur ya imtihanın.

Öyle güzeldin işte;
gece baksan sabah olur,
sabah baksan güneş doğardı..
-Hikmet Anıl Öztekin
ataç ikon Elif Gibi Sevmek 2 Aşk-ı Tevekkül
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
8 yorum
Ruh Hassası (@ruhhassasi)
Ohoo sen fotoğrafı çekene kadar tabağın yarısı bitmiş, kahvenin yarısı içilmiş... Sabırsız şey seni.
06.04.18 beğen 6 cevap