up
ara

Küçük Şeyler 1 - Mutluluğun Anahtar

Küçük Şeyler 1 - Mutluluğun Anahtar Konusu ve Özeti

Küçük Şeyler 1 - Mutluluğun Anahtar
Mektup kitabının da yazarı Üstün Dökmen tarafından kaleme alınan Küçük Şeyler 1 - Mutluluğun Anahtar kitabı Kişisel Gelişim, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sistem Yayıncılık yayınevinden 2003 yılında 9789753223522 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Küçük Şeyler 1 - Mutluluğun Anahtar isimli kitap 192 sayfadan oluşuyor. Küçük Şeyler 1 - Mutluluğun Anahtar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Sistem Yayıncılık
ISBN: 9789753223522
Sayfa: 192 sayfa Basım Tarihi: 2003
Bir süredir televizyonda devam eden Küçük Şeyler adlı program bu kitabın oluşumuna ilham verdi. Üstün Dökmen Küçük Şeyler kitabında temel konulara, özellikle toplumun ihtiyacı olduğunu düşündüğü ve seminerlerinde izleyenlerin etkilendiklerini gözlemlediği konulara değiniyor. Programda ele alınan bazı konuların genişletilmesi ve yeni konuların eklenmesiyle oluşan kitabın çerçevesi insan ilişkileri, iletişim hataları, yaşama sevinci, çocuklarla iletişim, eşlerle iletişim, rollerimiz, kadın-erkek eşitliği...
Küçük Şeyler, etrafımızdaki pozitif şeyleri görüp hayatımızdaki zorlukları, tuzakları yok saymayan, aksine tüm detaylarıyla -Küçük Şeyler'le- bir kez daha gözler önüne seren, verdiği ipuçlarıyla yaklaşım ve davranışlarımıza ışık tutan bir eser.
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez - Bursa

Küçük Şeyler Serisi...
Küçük şeyler serisi başlı başına yorumlanacak bir seri bence. Sn. Üstün Dökmen TV programına da ismini verdiği "Küçük Şeyler" in konuları toplumsal olarak hepimizin ihtiyacı olan konular...
Konular örneklerle anlatılmış.Küçük olduğunu düşünerek farkına varamadığımız şeylerin farkına varmamızı sağlıyor kitap. Adeta insanı uyandırıyor birçok konuda.
Sn. Dökmen'in Küçük Şeyler serisi bence başucu serisi. Sürekli başucunuzda olmalı ve arada karıştırmalısınız.
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Büyüyen küçük adımlar
Üstün Dökmen küçük şeylerle büyük mutluluklara ulaşmanın ipuçlarını veriyor.Kendi hayatından kesitler sunarak gerçeğe olan inancımızı kuvvetlendiriyor.Göremediğimiz detaylar bizzat gözlerimizin önünde.Ara verilmeden okunacak bir kitap.Mutluluk büyük dağlara adım atmak değil, küçük dağlardan güzellikler çıkarabilmektir.Mutsuz zamanınızda okuyun özellikle.Farkındalığınız daha sağlam işleyecektir..!
0 yorum
Kitap Dostuyum

Kitap Dostuyum

@kitapdostuyum - Ankara

Benim gibi televizyon izlemeyi sevmeyenler için küçük şeylerin aslında büyük şeyler olduğunu anlatan bir kitap. Üstün Dökmen'in kaleminden
her kesime hitap edebilen bir solukta okuyabileceğiniz güzel bir seri olmuş. Kafanızı dinlemek istediğinizde alın elinize ve okuyun. Bazen kitabı kapatıp düşündüğünüzü de fark edeceksiniz. İyi okumalar
0 yorum
Korkmaz.

Korkmaz.

@kgk - Ankara

Küçük şeylerin ne kadar önemli olduğunu ve küçük şeylere ne kadar takıldığımızı anlatıyor.Aslında büyük şeylerin oluşumunda ki yapı taşları küçük şeyler değil midir?
0 yorum
Hülya

Hülya

@hulyapl7

Herkesin bir ders kitabı misali tekrar tekrar okuyabileceği,öğretici bir kitap
0 yorum

Küçük Şeyler 1 - Mutluluğun Anahtar - S41

Siz muhteşem bir evrende yaşayan ve onu beyninde taşıyabilen bir varlıksınız.
Mustafa Kemal'in Askeri tarafından eklenmiştir.
Afra

Afra

@afra217 - Giresun

Sokakta herhangi birilerini durdurup "İnsanlara saygılı mısınız?" diye sorarsanız, hemen hepsi "Evet" der. Ama bu evetçilerin birisi amirdir, hata yapan elemanını azarlar; birisi öğretmendir, ödevini yapmayan öğrenciye bağırır; diğeri hekimdir, köylüye "sen" der, şehirliye "siz"; bir diğeri polistir, hırsıza hakaret eder. Her ne kadar insana saygılı olduklarını iddia etseler de, bu amir, bu öğretmen, bu hekim, bu polis insana saygılı değildir. Çünkü: Kişiyi ve hatalı davranışını ayırmak zorundasınız. Hatalı davranışını eleştirebilirsiniz, hatta hatalı davranışından ötürü bir yaptırım (müeyyide) uygulayabilirsiniz; fakat kişiyi topyekûn eleştirmeye hakkınız yoktur. Kişiyi topyekûn eleştirmek insana saygısızlıktır, insan onurunu umursamazlıktır.
Bir profesörün onuru bir çöpçünün onuruna eşittir; bir kapıcının onuru, bir genel müdürün onuruna, hekimin onuru hastanın, hasta bakıcının onuruna eşittir ve bir müfettişin onuru, bir hırsızın onuruna eşittir. İster bir varsayım deyin, ister bir dogma, tüm insanların onurları eşittir bu dünyada. İnsanların bilgileri, yetkileri, statüleri, güçleri farklı farklı olabilir; ancak onurları eşittir. Hiçbir insan, renginden, cinsiyetinden, inançlarından veya hatalı bir davranışından ötürü aşağılanmamalıdır.
ataç ikon Küçük Şeyler 1 - Mutluluğun Anahtar
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

-Büyük şeylere küçük adımlarla ulaşılır. Ve insan, bedenine ve dünyaya hapsedilmiştir; taştan bir hücrede gibidir. Çevresindeki pek çok küçük şeyi fark ettikten sonra özgürlüğüne kavuşabilir. Bir gün yıldızlara ulaşabilmek için, bugün yeryüzündeki her şeyi değerlendirmeniz gerekir. Azlık çokluğun özüdür. Ve bir de şu: Evren, bir bütündür, tektir. Belki bu yüzden evrende birbiriyle tamamen ilişkisiz iki şey yoktur. İlişkileri görebildiğinizde, evren kalbini açar size.

-Karamsarlığın biyolojik birtakım nedenleri bulunabilir; ama karamsarlık,
yaşama olumsuz bakış tarzı, bir açıdan çevreden öğrenilebilen bir şeydir, iyimserlik, yaşama olumlu bakış tarzı da, bir ölçüde öğrenilebilen bir şeydir. Birey, kendini fazla zorlamadan, kısmen de olsa yaşama olumlu gözlerle bakacak şekilde kendini eğitebilir. İnsanın RAM'i, sabit-diski buna müsaittir.

-Şöyle demiş Çinli:
Tanrım, bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirme gücü ver.
Değiştiremeyeceğim şeyleri kabullenmemi sağla,
İkisini ayırt edebilmem için de akıl ver.

-Kendimiz ile sahip olduklarımız arasında ayrım yapmakta güçlük çekeriz. Oysa her insan, sahip olduğu eşyaların, unvanların, rollerin dışında, yiyip içen, konuşup düşünen, seyredip dinleyen bir ben'e sahiptir, içimizdeki
bu sapsade ben'e sahip çıktığımızda, o güne kadar tatmadığımız bir mutluluğu yakalayabiliriz.Belki o zaman Aborijinler, bizim de gerçek insan olduğumuzu söylerler.

-"Marifet iltifata tâbidir" sözü, bir insanda bir beceri geliştirmek istediğimizde, o insana iltifat etmek gerektiğini belirtiyor. Bu söz, psikolojideki edimsel (operant) şartlama yaklaşımını adeta özetlemektedir.


-Çocuğa rehberlik etmeden, onu istediğimiz kalıba sokmamız pek mümkün değildir.
0 yorum
Afra

Afra

@afra217 - Giresun

Şöyle demiş Çinli:
Tanrım, bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirme gücü ver.
Değiştiremeyeceğim şeyleri kabullenmemi sağla,
İkisini ayırt edebilmem için de akıl ver.
ataç ikon Küçük Şeyler 1 - Mutluluğun Anahtar
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Afra

Afra

@afra217 - Giresun

Kendimiz ile sahip olduklarımız arasında ayrım yapmakta güçlük çekeriz. Oysa her insan, sahip olduğu eşyaların, unvanların, rollerin dışında, yiyip içen, konuşup düşünen, seyredip dinleyen bir ben'e sahiptir, içimizdeki bu sapsade ben'e sahip çıktığımızda, o güne kadar tatmadığımız bir mutluluğu yakalayabiliriz.
ataç ikon Küçük Şeyler 1 - Mutluluğun Anahtar
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
hk

hk

@haticeee - Ankara

Okulda aferin, evlilikte iltifatın her türlüsü, işyerinde para-övgü, sokakta teşekkür, insanların gelişmelerine, mutlu olmalarına yol açar.
ataç ikon Küçük Şeyler 1 - Mutluluğun Anahtar
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Gamze Şenyüz Karyağar

Gamze Şenyüz Karyağar

@gamzesenyuzkaryagar

 paylaşım fotoğrafı
En sevdiğim kitaplardan biridir öğretici gerçek hayatta uygulayabileceğiniz bir kitap okumama yön veren bir kitap
ataç ikon Küçük Şeyler 1 - Mutluluğun Anahtar
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum