up
ara

Çanakkale Geçilmez - Bir Destanın Öyküsü

Çanakkale Geçilmez - Bir Destanın Öyküsü Konusu ve Özeti

Çanakkale Geçilmez - Bir Destanın Öyküsü
27 Mayıs'tan Yassıada Mahkemelerine MenderesResmi Tarihi Değiştirecek Gerçekler kitabının da yazarı Recep Şükrü Apuhan tarafından kaleme alınan Çanakkale Geçilmez - Bir Destanın Öyküsü kitabı Askeri Tarih, Siyasi Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 2005 yılında 9799752631402 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Çanakkale Geçilmez - Bir Destanın Öyküsü isimli kitap 224 sayfadan oluşuyor. Çanakkale Geçilmez - Bir Destanın Öyküsü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Timaş Yayınları
ISBN: 9799752631402
Sayfa: 224 sayfa Basım Tarihi: 2005
Harita ve fotoğraflarla desteklenen Çanakale Geçilmez, titiz bir çalışmanın ürünü. Kitapta, "Bu vatan ya senindir ya da hiç kimsenin!" şiarıyla kazanılan Çanakkale Savaşı'nın sebepleri, sonuçları, düşman kuvvetlerin sahip olduğu muazzam silah gücü, savaşta yaşanan duygulu anlar, Anadolu insanının cesareti, fedakârlığı, vatan sevgisi ve sabrı tüm canlılığı ile satırlara yansıtılıyor. Mehmetçiğin eşsiz kahramanlığını ve fedakârlığını ortaya koyan Çanakale Geçilmez, tarihini araştırmayı sevenler, ecdadının fedakârlıklarını, o engin merhametini merak edenler ve atalarına vefa borcunu bir parça da olsa ödemek isteyenler için vazgeçilmez bir eser. Var Olma Mücadelesini Yansıtan Birkaç SatırÇanakale Geçilmez, arkadaşı Emin'e "Yaz gelecek, kış gelecek, yağmur yağacak, çiçekler açacak, ot bitecek, çalı bitecek üstümüzde. Her gün biraz daha toprağa karışacağız. Nasıl dövüştüğümüzü anlat, anlat atanın, obanın başını eğdirmediğimizi" diyen isimsiz kahramanların, ölüme gidilen, ölümden dönülen yerler olan siperlerin hikâyesi...Çanakale Geçilmez, "Çekiyorum tetiği... Çekiyorum... Çekiyorum... Tüfek patlamıyor, ateş etmiyor... Tüfek bozuldu herhalde dedim, bak hele dedim yanımdaki arkadaşıma, benim tüfek bozulmuş... Bir baktı benden yana. Senin parmak gitmiş... dedi" diyerek yaptığı o büyük fedakarlığı, mahcup bir şekilde anlatan Ezineli Halil'in hikâyesi...
karausta

karausta

@gazibuyuktas

Çanakkale savaşının başlamasına sebep olan hadiselerden itibaren kronolojik olarak harb safahatının anlatıldığı bir eser. El altında bulunmasında fayda var.
0 yorum

Çanakkale Geçilmez - Bir Destanın Öyküsü - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle