up
ara

Modern Psikoloji

Modern Psikoloji Konusu ve Özeti

Modern Psikoloji
Çocuk Eğitimi kitabının da yazarı Alfred Adler tarafından kaleme alınan Modern Psikoloji kitabı Psikoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yason Yayıncılık yayınevinden 0 yılında 9786053243625 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Modern Psikoloji isimli kitap 352 sayfadan oluşuyor. Modern Psikoloji kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Yason Yayıncılık
ISBN: 9786053243625
Sayfa: 352 sayfa
Alfred Adler (d. 7 Şubat 1870 - ö. 28 Mayıs 1937) Bireysel Psikoloji ekolünün kurucusu, Avusturyalı psikiyatrist. Derinlik psikolojisinin üç büyük kurucusundan biridir. (diğerleri: Freud, Jung). Avusturya Penzing`de doğdu ve Viyana`da büyüdü. Viyana Üniversitesi Tıp Okulunda doktorluk eğitimi aldı ve 1895`te mezun oldu. Pratisyen hekim olarak çalıştığı ilk doktorluk yıllarından başlayarak hastayı çevresiyle ilişkileri içerisinde ele almak gerektiğini vurguladı ve bireyle ilgili sorunlara yönelik insancıl, bütünselci ve organik bir yaklaşım geliştirdi. Bedensel düzensizliklerle ilişkili olarak psikoloji ile ilgilenmeye başladı. 1902`de Sigmund Freud ile tanıştı, öğrencisi oldu ve birlikte Adler`in başkanlığında Viyana Psikanaliz Topluluğu`nu kurdular. Bir süre sonra Freud ile fikir ayrılıkları ortaya çıktı. Adler`in Organların Yetersizliği kitabından sonra tamamen uzlaşılmaz bir hale geldi ve 1911`de, Adler, izleyicileriyle beraber Freud`u açıkca eleştirerek bireysel psikolojiyi geliştirmeye başladı.
Bsk

Bsk

@basakkozan

Kitapta bahsedilen konular doğru tespitler ama Adler'in Freud'a karşı tepkisi fazlasıyla ortada. Bu kitabı okuduktan sonra veya öncesinde Freud yönünden de olaylara bakmak lazım. Genel anlamda psikolojinin çocukluk çağındaki önemini, nasıl etkilendiğini anlatıyor. Yazım hataları da olmasaydı...
ataç ikon Modern Psikoloji
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum

Modern Psikoloji - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle