up
ara

Siyah Buz

Siyah Buz Konusu ve Özeti

Siyah Buz
Sessizlik - Hush Hush Serisi 3. Kitap kitabının da yazarı Becca Fitzpatrick tarafından kaleme alınan Siyah Buz kitabı Korku, Gerilim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 0 yılında 9786053434436 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Siyah Buz isimli kitap 384 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevinç Seyla Tezcan çevirmiştir. Kitap En Sürükleyici Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Siyah Buz kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Sevinç Seyla Tezcan
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786053434436
Sayfa: 384 sayfa
Âşık olmak hiç bu kadar tehlikeli olmamıştı… Beni ona bakarken yakalayınca hemen gözlerimi kaçırdım. Bakarken yakaladığına inanamıyordum. Ona karşı hissedebileceğim çekim fikrinden nefret ettim. Beni rehin almıştı. Beni isteğim dışında alıkoymuştu. Son iyilikleri bunu değiştiremezdi. Kendime onun gerçekte kim olduğunu hatırlatmalıydım. Ama gerçekte kimdi?

Hush Hush serisi ile tanıyıp hayran olduğumuz Becca Fitzpatrick yeni kitabı Siyah Buz ile okurlarını fazla bekletmiyor ve onlara gerilim dolu anlar yaşatmayı başarıyor.

Siyah Buz romanının ana kahramanı olan Britt Pheiffer’in yaşadığı gerilim dolu anları anlatan kitapta aynı zamanda farklı bir aşk hikayesi de bulunuyor.

Britt eski erkek arkadaşı Calvin ile yeniden görüşme fikri sonrası oldukça gerilir. Buna tam olarak hazır olup olmadığına emin değildir. Fakat beklenmedik şekilde ani gelişen kar fırtınası bir süreliğine de olsa onu düşüncelerinden uzaklaştırır. Birbirinden yakışıklı iki kişi ile dağda mahsur kalır fakat bu iki yeni arkadaşın sırları vardır ve Britt’i rehin alırlar. Britt onları bu dağdan kurtarmak zorundadır fakat diğer taraftan önceden işlenen cinayetlere dair ipuçları bulması durumunu daha da zorlaştırır. Eski sevgilisi ile bir araya gelmeye korkarken şimdi mümkün olduğu kadar uzun süre hayatta kalıp onun kendisini bulmasını ve kurtarmasını ummaktadır. Fakat bu tehlikeli yolculuk sırasında onu şaşırtan farklı gelişmeler de olur. Onu alıkoyanlardan biri olan Mason ona karşı çok kibar ve ilgilidir. Britt bir türlü gerçek düşmanın kim dostun kim olduğunu anlayamaz ve bu da onu karşı konulamaz tehlikeli bir aşka doğru itmektedir.

Becca Fitzpatrick, Siyah Beyaz kitabı ile yine okurları şaşırtmayı başarıyor. Bir taraftan tüyleri diken diken eden bir gerilim hikayesi sunarken bunun içine yine tehlikeli bir aşk sokarak okurları kitaba daha çok bağlamayı da başarıyor.
Asi'm

Asi'm

@asim

Bu kitapla resmen ters köşelere uçtuk..
Olayların oluşumu sıkıcı başlayıp sonrasında ne olduğunu anlamadan 360 derece ile dönen kitaplar candır benim nezdimde..

Kitap hakkında kötü kötü düşünürken, gözüm okunacak kitaplara kayarken hoop kitap bir 360 derece döndü ki aman diyim sıkı tutunun..

önce ilk şok ! ardından bir şok daha sonra ki bi tık daha yüksek bir şok ve finalde şok şok şok şok ..

Aferin Becca iyi tiparladın çok taktir ettim seni..

velhasıl başlarda sıkılsakta ilerleyen sayfalarda akıcılığıyla keyifle okunacak bir kitap bekliyor bizi..

Jude Van Sant diyor ki ; "Kan kandır ve hiçbir şey ona denk gelmez" ... Jude'mm bende sana sonsuz katılmakta desteğimle yanında varolmaktayım..

Not: kitap bazı sitelerde fantastik olarak geçiyor. Inanamayın aldanmayın ben gibi okurken nerde bunun fantastiği diye kara kara düşünmeyin. Ben ettim siz etmeyin..

Efenim Kitapsız bir günümüzün dahi geçmemesi dileğiyle efenim
Sevgilerle..

#kitapdelisi_asi #kitapkurdu #kitaprüyası #asimadmin #kitapkitap #kitapsevdalısı #yorumum #kitap #okuyorum #instabook #becca #fitzpatrick #siyah #buz #mason
ataç ikon Siyah Buz
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
Uzun.zamandir bu kitabi bekliyordum. Sonunda okumanin verdigi hararetle ve heycanla bir cirpida bitti ama : (
Bir kat kitap blogunda bu kitapla ilgili eksi seyler okumustum ve ben kitabi okuyup okumamakta kararsiz kalmistim. Ama daha sonra Becca’nin yazim anlayim dilini sevsigim icin kendime sans vermek istedim ve iyikide bence verdim cunki hikaye cokda guzeldi. Becca fantastik.disindada kitap yazacagini hemde #Gerilim #Ask #Macera tadinda oldugunu en azindan benim icin gosterdi.
Ben ki ingilizce ozurluyumdur bu kadinin adini unutmuyum ciddi anlamda hafizamda yer.edinmis ve kitaplarini cok seviyorum. Bir yanim Seri olmadigi icin.sevinc icinde bir yanim seri olmadigi.icin husran icinde. Bekle artik Becca yeni bir kitap yazsin sonra tr’ye gelsin cevrilain basilsinda satisa. Sunulsun. Of offff !!! Hikayede gecen karakterleri ben.cidden cok sevdim kurgusunu olayin dongusunu mekani … Benim icin olmustu. (S.248)

Jude kafasini salladi.”Yine mi dil egzersizi? Dun gece yeterince yaptigini saniyordum.”
“Cehenneme kadar yolun var!” “Özür dilerim, aşkım, ama oraya çoktan geldik.”
…… Ah cidden sevdim ya : )
ataç ikon Siyah Buz
kitaba 10 verdi
0 beğen · 4 yorum
.. (@feather11kitap)
siyah buzu okumadım ama becca nın yeni serisi diye biliyorum.
18.12.14 beğen cevap
Merve Elanur Yılmaz (@karou)
Hayır hayır Başak seri değil kitap. Tek kitap
18.12.14 beğen cevap
.. (@feather11kitap)
İnternette becca nın yeni serisi siyah buz diye okuduğum için öyle biliyorum.
19.12.14 beğen cevap
Merve Elanur Yılmaz (@karou)
bilmiyorum ama okuduğum kadarıyla seri değildir ama belki birbirinden bağımsız yazılan bir kitap serisi olabilir fakat hayır pegasusda seri olmadıgını belirtmişti.
19.12.14 beğen cevap
İremm

İremm

@iremm

-spoiler içerir-

Becca'nın yazım tarzını seviyorum. Konusunu bilmeden kitabı aldım ve okudum. Yapılan yorumları da okumadığım için sıfır beklenti sıfır ön yargı ile başladım. Kitap güzel başlayıp akıcı bir şekilde devam etti. Merak uyandıran bir konusu vardı. Son bölüme kadar kitabı gerçekten çok sevdim. Tek oturuşta da bitirdim zaten. Fakat o sonu pek sevdiğimi söyleyemem. Fısıltı serisinde Vee için yaptığı zorlama mutlu son gibiydi. Son bölümden önceki sahneyi farklı bir şekilde devam ettirseydi daha güzel olabilirdi. Yinede mutlu bittiği için çokta üzüldüğümü söyleyemem. Kitaba puanım 4.
ataç ikon Siyah Buz
kitaba 8 verdi
2 beğen · 0 yorum
Gülsüm

Gülsüm

@gulsumgg

-masa da olur
Müthiş bir beklentiyle aldım ama maalesef tam anlamıyla beklentimi karşılamadı. Yazım dili çok basitti, olaylar çok yüzeysel gelişti. Edebilik aramıyorum ben olayın gidişatına bakarım derseniz okunur. Kurgu kötü değildi aksine çok da şaşırttı beni. Ama benim gibi kurguyla beraber güzel bir anlatım şekli de arayan biriyseniz 2 gün içerisinde sırf meraktan okuyup bitireceğiniz çerez kıvamında bir kitap olur. Çok büyük bir haz almayı beklemeyin. Yine de okunabilir ama, dediğim gibi kurgu fena değildi.
ataç ikon Siyah Buz
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
angelsbooks

angelsbooks

@babyangel

Hush Hush serisinden dolayı beklentim epey yüksekti ama yazar çıtasını düşürmüş. Hikaye kötü demiyorum ama beni tatmin etmedi. Sıradan geldi çok. Yazar gizem yaratmak istemiş ama olaylar başladığında bir tahmin yürütüyorsunuz ve tahmin de aynen tutuyor ne yazık ki. Ayrıca kapak fantastik bir roman okuyacağımı düşündürmüştü bana. Ama gelin görün ki günümüzde geçen biraz aksiyon, bol bol kar ve soğuk barındıran normal bir roman olmuş.
ataç ikon Siyah Buz
kitaba 6 verdi
3 beğen · 0 yorum

Siyah Buz - S41

"Şunlar sana da yağmur bulutu gibi geldi mi?" Korbie kuzey yönünde ağaçların üstünden görünen koyu renkli bulut öbeklerini işaret ediyordu. "Nasıl mümkün olabilir ki? Yola çıkmadan hava durumunu kontrol ettim. Yağmur Idaho'ya yağacaktı, Wyoming'e değil."
angelsbooks tarafından eklenmiştir.
Özge

Özge

@ozgestdelphi

Eline baktım ama tutmadım. "Sana neden güveneyim?"
"Kendimi bir mülakatta gibi hissediyorum. Sizi neden işe alalım? Neden bu iş için en uygun kişi sizsiniz?"
ataç ikon Siyah Buz
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 beğen · 0 yorum
Selimealioglu

Selimealioglu

@selimealioglu

Ama insanın bir zamanlar sevdiği birinin ölümünü, şimdiki ve sonraki hayatı arasında gidip gelişini izlerken bunun iki katı acı verdiğinden hiç bahsedilmez. Bir yolu birlikte kat etmiş iki hayatı kafanızda yeniden canlandırdığınız için , acı ikiye katlanır .
ataç ikon Siyah Buz
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Ona ait bir şey istiyordum ve geri vermek gibi bir niyetim yoktu.. Zaten adil bir değiş tokuş değildi; ben ona kalbimi, hem de tamamını vermiştim.
ataç ikon Siyah Buz
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Sanırım tesadüfen rastlaşalım istiyordum. Kader bize bir şey söylemeye çalışıyormuş gibi...
ataç ikon Siyah Buz
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
mediha

mediha

@daily

Aldatma ihtiyacı duyarsam ilişkimde yolunda gitmeyen bir şey var demektir. Ve o şeyi halledemezsem, son noktayı koyarım.İnsanları incitme taraftarı değilim.
ataç ikon Siyah Buz
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
315
KİTAP
En Sürükleyici Kitaplar
Yemek yemek, uyumak gibi doğal ihtiyaçlarını unutmana sebep olacak en sürükleyici kitaplar bu listede! Sen de en sürükleyici ...