up
ara

The Wonder of Childhood

The Wonder of Childhood Konusu ve Özeti

The Wonder of Childhood
The Wonder of Childhood kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Nesil Yayınları
ISBN: 9786051312002
Sayfa: 224 sayfa Basım Tarihi: 1970
At the essence of every child is "the wonder of childhood" in which the adulthood of the child is embedded.This wonder is known as a driving inner guide and it fights to shape the child's personality and character step by step with a humble patience.There are problems in child upbringing since the adult tries to shape a constrained personality without considering the precise inner mechanism in which "the wonder of childhood" is embedded. In this book, you will find how to guide children without damaging their personality, character and ego.In other words, you will come to understand the pedagogy of being yourself and by how this pedagogy yielded dynamic individuals such as Rumi, Dalai Lama and Abraham Lincoln based on their "wonder of childhood."
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

Evet ağır ağır ilerlese de nihayet kitabı bitirdim. Böyle diyorum çünkü; çok önemli konuları içermesine rağmen yazar sürekli aynı kelime ve cümleleri tekrarlayarak okuyucuyu gerçekten sıkıyor. Büyük bir sabırla okumak gerekiyor. Tabi ki boş bir kitap değil. Çocukluk döneminin ilk dört yaşının çok önemli olduğunu hatta gelecekteki hayatının , karakterinin ve kişiliğinin ana temellerinin bu dönemde tamamlandığını öğreniyoruz. Bir de erken çocukluk döneminde ki bir çocuğa asla hayır, sen yapamazsın, babana söylerim, bizim zamanımızda şöyleydi filan gibi yaklaşımlarla asla yaklaşmıyoruz. Peki ne yapıyoruz ?... ?...?
0 yorum

The Wonder of Childhood - S41

'' Hocam ben bir rüya gördüm...''
''Nedir evlat anlat hadi ? ''
'' Rüyamda saniki Allah-u Teala bana hitap etti ve dedi ki: '' Ey Osman , madem sen benim Kur'anım'ma saygı gösterdin, ben de sana seni, senin evladını ve bağlılarını dünyada aziz, kerim ve muhterem kılacak ve kıyamete kadar devam edecek ulu bir devlet verdim ! ' dedi.''
Hocası Osman'ı yaşlı gözlerle dinledi fakat sustu..
İçinde bir heyecan coştukça coştu....
NEJLA GÜNEŞ MUCIK tarafından eklenmiştir.