up
ara

Ah Be Sevgilim

Ah Be Sevgilim Konusu ve Özeti

Ah Be Sevgilim
Benzemez Kimse Sana kitabının da yazarı Seda Özay tarafından kaleme alınan Ah Be Sevgilim kitabı Roman (Yerli), Aşk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Postiga yayınevinden 2013 yılında 9786054799596 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ah Be Sevgilim isimli kitap 176 sayfadan oluşuyor. Ah Be Sevgilim kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Postiga
ISBN: 9786054799596
Sayfa: 176 sayfa Basım Tarihi: 2013
Günahını kabul ediyorum bu aşkın.
Benimle ol, bedeli neyse benim olsun.
Ah Be Sevgilim
"Ve insan hep kaybettiğini özlüyor."

"İçimden sen geçiyorsun. Geçip gidiyorsun, bitmiyorsun. Bitiyorsun, gitmiyorsun..." gibi cümleleri binlerce okur tarafından çeşitli platformlarda sürekli tekrarlanan, Benzemez Kimse Sana ve Bir Daha Yüzümü Görmeyeceksin'in yazarı Seda Özay'dan!

Aşkın sadece bir şarkı olması lazımdır belki… birbirini seven iki kalbe ihtiyaç duyması saçmadır belki de kim bilir. Aşk, hayatın tam ortasına nasıl yerleşir sırrı çözülemedi. Ama Seda Özay, âşık kalplerin gizlice fısıldadığı ve çekinmeyip çığlık çığlığa bağırdığı cümleleriyle aşkın tam ortasında!

Bir kadının, yazgısını yansıtan şarkıların yankısıyla hazırladığı sarhoş içkilerin hayatla alayı. Kendine çıkan kestirme yolları her koşulda bulabilen Jülide Hanım… Geçmişinin değiştiremeyeceği kadar geride kaldığını anlayıp geleceğinin peşine düşerek yeniden hayat kurma heyecanıyla ilk adım çabalamaları gibi içini coşturan Gaye… Ve kendi ruhundan kopup Araf'ta sallandığının farkında bile olmayan, bu yüzden de ayağına gelen şansı teperek kendini sonsuz karanlıkta ezilmeye mahkûm eden Verda…

Üç kadının kesişen ve birbirini değiştiren hayatları, her birine farklı bir yüzünü göstermiş olan aşk.

Okuduğunuz her satır, hayatınızın bir anına değecek ve artık siz de bir Seda Özay okuru olacaksınız.
Hayal Perest

Hayal Perest

@hayal

* * * 5 ÜZERİNDEN 3,5 PUAN * * *
Ah Be Sevgilim, Seda Özay'ın okuduğum ikinci kitabı. Ve her kitabın da çıtayı bir tık daha yükselttiğini keşfettim. İlk "Benzemez Kimse Sana" kitabını okumuştum. Ah Be Sevgilim'i daha çok sevdiğimi söyleyebilirim.

Yazarın böyle şiirler bir kalemi var. Kelimeleri kullanışı.. Nasıl desem sanki böyle dans ettiriyormuş gibi. Dili de oldukça akıcı. Tabi ben sınav haftasında olduğum için bu kısacık kitabı ün günde bitirebildim. Okuma hızımı da düşünürsek acınası haldeyim. :D Ama sizin okuma hızınız ortalamanın üstündeyse bir, iki saatte bitirebileceğinizi düşünüyorum.

Kitap bir karakter bakış açısıyla bir de ilahi bakış açısıyla yazılmıştı. Ve bu durum beni rahatsız etti açıkçası. Bölünmeme, dikkatimin dağılmasına sebep oldu. Sadece ilahi bakış açısıyla yazılsaydı daha güzel olurdu diye düşünüyorum.

Kitabın içerisindeki mektuplar "Adamın Teki" tarafından Dora'ya yazılmış. Başlarda Dora'nın ve Adamın Teki'nin kim olduğunu anlayamasam da ve kitabı kafa karışıklığı ile okusam da son bölümleri okurken tabiri caizse ağzım açık kaldı. Beni oldukça şaşırttı. Kısa ve özdü. Aynı zamanda şiirsel bir anlatımı vardı. Bazı şeyler havada kalmış gibi geldi bana ama güzeldi yine de..
ataç ikon Ah Be Sevgilim
kitaba 4 verdi
0 beğen · 0 yorum

Ah Be Sevgilim - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle