up
ara

Einstein Bulmacası Seti - 2 Kitap Takım

Einstein Bulmacası Seti - 2 Kitap Takım Konusu ve Özeti

Einstein Bulmacası Seti - 2 Kitap Takım
Einstein Bulmacası Seti - 2 Kitap Takım kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Murat Sağlam
Yayınevi: Domingo Yayınevi
ISBN: 2789786003945
Sayfa: 288 sayfa
Setin İçindeki Kitaplar;

Einstein Bulmacası
Einstein meşhur bulmacasını çocukken tasarlamıştı. Beş komşu ve bir balık hakkındaki bu hain problem öyle akıllıcaydı ki Einstein bu soruyu her elli kişiden yalnızca birinin çözebileceğini öne sürmüştü. Ama bu sadece başlangıç...

Bu kitapta, şimdiye dek tasarlanmış en şaşırtıcı zihin açıcılarla karşılaşacaksınız. Üç kapıdan birini seçerken, sürpriz partinin hangi gün olacağına dair tahmin yürütürken ya da bilgisayarınıza düşen ve bir şekilde hep doğru çıkan maç tahmini e-postalarının güvenilirliğini hesaplarken gri hücreleriniz fazla mesai yapacak. Çözümü bulmanız halinde ne kadar gururlansanız hakkınız. Ama aksi durumda lütfen sorumlu okurluğu elden bırakmayın; çözememenin verdiği sinirle fırlatılan kitap yaralayıcı olabilir.

Einstein Bulmacası 2
Ünlü Einstein Bulmacası için bu sadece başlangıç demiştik. Artık bu akıl oyununu bir üst seviyeye taşımanın vakti geldi. Şu ana kadar 15 baskı yapan EINSTEIN BULMACASI'nın devamı olan bu kitaptaki mantık bulmacaları ve felsefi zekâ oyunları sizi fena halde şaşırtmak, algılarınıza meydan okumak ve dünyaya başka türlü bakmaya zorlamak üzere tasarlandı.

Alttaki uyarıyı Einstein Bulmacası 1 için de yapmıştık. Kitap altmış bin adedin üstünde sattı ve şu ana kadar bildirilen bir zayiat yok. Ama biz yine de uyarımızı yineleyelim: Lütfen sorumlu okurluğu elden bırakmayın; çözememenin verdiği sinirle fırlatılan kitap yaralayıcı olabilir.

Einstein Bulmacası Seti - 2 Kitap Takım - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
petunya

petunya

@cerenyildiz43

Farz edin televizyonunuzu açıyorsunuz ve bakıyorsunuz görüntü yok. Kanalı değiştiriyorsunuz,ama bir değişiklik olmuyor. Tüm büyük kanalları kontrol ediyorsunuz ama bir sonuç alamıyorsunuz.Televizyonunuzda ya da kablolu yayında bir sorun olduğu sonucuna varıyorsunuz.Tüm kanalların aynı anda yayını kesmiş olabileceklerini aklınıza getirmiyorsunuz ve bu tür bir düşünceye kapılmak rasyonel bir davranış gibi gözüküyor.Oysa bu da bir olasılıktır.Hem 14 milyonda bir şansı olan bir biletin piyangoyu kazanmasından daha olasıdır herhalde
ataç ikon Einstein Bulmacası Seti - 2 Kitap Takım
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
petunya

petunya

@cerenyildiz43

Bir paradoksla karşılaşmak ne güzeldir. İlerleme kaydedebileceğimize dair bir umuda kapılırız.
ataç ikon Einstein Bulmacası Seti - 2 Kitap Takım
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum