up
ara

Bana İkimizi Anlat

Bana İkimizi Anlat Konusu ve Özeti

Bana İkimizi Anlat
Soğuk Kahve kitabının da yazarı Ahmet Batman tarafından kaleme alınan Bana İkimizi Anlat kitabı Deneme (Yerli) , Aşk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Destek Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786059913188 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bana İkimizi Anlat isimli kitap 184 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Bana İkimizi Anlat kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Destek Yayınları
ISBN: 9786059913188
Sayfa: 184 sayfa Basım Tarihi: 2013
"Soğuk Kahve" ve "Sabah Uykum" yazarından "Yaşanması mümkünken yaşanmayan her aşk gün gelir bizden bunun hesabını sorar."

Adamlık, bir kadını bir ömür sevmekten geçer. Kadınlık da kendini bir ömür sevecek adamın değerini bilmektir. Kimin için yaratıldığını bilmiyorsun elbette ama bu hikâyenin başrolü sensin. Aşkı senin, acısı senin. Kimse içinde kopan fırtınaları anlamaz, anlamak zorunda da değil zaten. İnsanlar hep konuşur çünkü hayat senin, tasası onlarındır.

Her şeye rağmen bilmediğim bir hikâyenin başrolünü oynuyorum. Sonu nereye gider belli değil, seveceğim kaç şarkı kaldı bilmiyorum. Herkes gibi, her şeyden habersiz yaşıyorum. Ne zaman karşıma çıkarsın, hangi şarkıda ilk dansımızı ederiz hiçbir fikrim yok. Ayrıntılara takılmaya gerek yok belki de... Hikâyeme katıldığın gün sarılır konuşuruz bunları.

Okurlar Ahmet Batman’ı ardı ardına yazdığı Soğuk Kahve ve Sabah Uykum kitapları ile tanıdılar ve çok sevdiler. Ardı ardına gelen iki güzel kitap yazarın geniş bir okur kitlesine sahip olmasına yetti. Kitaplarında yazdığı sözler bir anda sosyal medyada en fazla paylaşılanlar arasında yer aldı ve sevgililerin hediye kitap denince akla gelen ilk kitaplar olmayı başardı. Ahmet Batman sevenlerini ve okurlarını yine fazla bekletmiyor ve Bana İkimizi Anlat kitabı ile yaşanmayan aşkları konu ediniyor.

Ahmet Batman Bana İkimizi Anlat kitabı ile okurlarına yine deneme türünde bir kitap sunuyor. Yaşanmayan aşklar üzerine, daha doğrusu yaşanamayan aşklar üzerine giden ünlü yazar, okurlarına yine mükemmel cümleler, kısa kısa yazılar, derin sitemler, akla kazınan söylemler, insanı paylaşmaya iten mesajlar sunuyor.
Sitting Panda

Sitting Panda

@sittingpanda

Yorum yapmadan önce kendim hakkında bir bilgi vereyim, ona göre okuyun.Hiç bir zaman aşk romanlarının, aşka dair deneme yazılarının hayranı olmadım. Aşk romanlarında anlatılan aşkın gerçek aşktan uzak olduğunu düşündüm biraz, ya da sadece aşk üzerine kurulu hayat bana biraz gerçeklikten uzak geliyor, bilemiyorum. Aşkın, farklı bir konu anlatırken hikayenin karakterlerinin aşk hayatlarına da değinilerek anlatılmasını hep daha çekici bulmuşumdur. Bu yüzden Ahmet Batman'ın Bana İkimizi Anlat kitabının çok da ilgimi çekmediğini üzülerek belirtiyorum. (Yazara saygım var o ayrı! Ciddi başarı elde etmek her yazara nasip olmaz.) Belki 17-18 yaşlarındaki aklım bir karış havada halimde olsam sevebilirdim, ama o da belki...Yazarın fazla ağdalı bir anlatımı var. Konuyu anlatırken bu tür anlatım dilini ara ara kullansa belki beni bu kadar rahatsız etmezdi ama kahveye şeker katılması bile o kadar abartılı bir dille anlatılmış ki, bir süre sonra fenalık geçirebiliyorsunuz. Aşk büyülüdür, adamı şair eder doğrudur ama gündelik işlerin anlatımında bu kadar romantizmin dibine vurulmasının da pek gereği yoktur. Belki sadece Rüzgar'ın blogu için yazdığı yazıların anlatıldığı kısımlarda bu ağdalı dil kullanılsa idi, daha doğru olurdu diye düşünüyorum. Kitapta beni rahatsız eden bir diğer konu, yazarın Rüzgar'ın sevdiğine olan aşkı ile annesine olan sevgisini çok iç içe sokmaya çalışması olmuş. İkisi birbirinden çok farklı duygular, ikisinin de yeri bambaşka. Sen bana aşık olmazsan olma benim hayatımda mükemmel kadın annem var düşüncesine girmek hem yersiz, hem de anlamsız. Anneye olan sevgi bu şekilde işlenmemeliydi bence. Ben pek beğenmedim.
ataç ikon Bana İkimizi Anlat
kitaba 4 verdi
6 beğen · 0 yorum
La edri

La edri

@yunusdipalan

Hayat içinde bazen aşk denizinde kayboluyor insan.Hiç beklemediği anda hiç ummadığı sıfatla.Aşk işte tanımsız tarifsiz herkese göre bambaşka.Farklı suretlerde farklı biçimlerde.Hiç kimsenin adlandıramadığı hiç kimsenin pişman olmadığı.Aşk işte..Bazısına güneşten kavrulduğunda bir yudum su olur.Bazısına milyonların içinde mecaz olabilmeyi tattırır.Ahmet Batman farklı bir pencereden ışık tuttu bugün aşka.Günümüzün karmaşasında unutulmaya yüz tutmuş yanlarımızı vurdu belkide yüzüme.Dünyaca ünlü bir yapıt değildi belki dillere destan olacak.Ama hep evimizin bir köşesinde saklanmış bizden bir parça gibi tanıdık bir o kadar sıcaktı bize.Şimdi ne olacak dediğim kendimi yerine koyabildiğim bir kitaptı.Çoğu zaman anlatamayıp sustuklarımız öyle bir köşede en derinde sakladıklarımızı hatırlatan yüzümüze vuran bir taraf gibi.Hatırlattıkları adına bile teşekkürü hak ediyor.Teşekkürler Ahmet Batman...
ataç ikon Bana İkimizi Anlat
kitaba 8 verdi
5 beğen · 0 yorum
Dilan Alagöz

Dilan Alagöz

@dilanalagoz

Uzun zamandır bu kadar akıcı ve sürükleyici bir aşk kitabı okumamıştım. Herkes kendi yarasına bir merhem ya da bir tuz bulabilir bu kitapta. Hikayenin ilk başlarında ağlarken, son demlerine doğru gülümsemeler kapladı yüzümü. Kimi zaman hüzünledirip, kimi zaman sevindirdi bu aşk hikayesi beni. Aşk tam da öyle bir şey değil miydi zaten. Hem üzülür hem sevinirsin, ama her iki duyguyu da dibine kadar yaşarsın. Bu kitapta kendime en yakın bulduğum cümleler şunlar oldu: " Hayat bizden bir mucize bekliyor ve sen mucizelere inanmalısın, çünkü olduğun yerden olduğun gibi izlesen bile bu hayatı, eğer isterse sana o mucizeyi yaşatıyor.En güzel yerlerde, en doğru insanlarla yollarımızın kesişmesi ve her zaman en iyisinin değil, en hayırlısının olması dileğiyle..." Yüreğine ve kalemine sağlık be adam :)
ataç ikon Bana İkimizi Anlat
kitaba 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
Maloptukusta

Maloptukusta

@maloptukusta

Ahmet Batman vb. Yazarlar Derneği
Kağıt israfından başka hiçbir şeye hizmet etmeyen, adına zorunlu olarak kitap denen, biçimi dışında, hiçbir şeyi bu tanımlamayı hak etmeyen bir nesne durumunda olan bu kitap beş para etmez, Türk Edebiyatı'nın yüz karası eserlerden sadece biridir. Yazarın diğer kitaplarını da aynı kefeye koyarsak yanlış olmaz. Kahraman Tazeoğlu ile neredeyse aynı kafa yapısına sahip olan bu yazarlara özenen daha az tanınan acemi, çöpçatan ve kendini yazar diye tanımlayan kişileri saymıyorum bile. Toplumun yeni ergenleri için yazılmış bu kitaplar yüzünden çoğu genç arkadaşlar Dünya Klasiklerinden bi:haber durumdalar.

O kadar sığ kitaplar ki. O kadar boş, kadar gereksiz, o kadar niteliksizler ki. Türkiye'nin en çok satılan kitaplarından olmasına şaşmamalı bunların.

herkes için olan kitaplar pis kokar !
ataç ikon Bana İkimizi Anlat
kitaba 1 verdi
9 beğen · 1 yorum
Safiye Erdoğan (@safiyeerdogan)
kesinlikle size katılıyorum.çok doğru yazmışsınız
29.03.16 beğen cevap
Ayşe Yılmaz

Ayşe Yılmaz

@ayseyilmaz

Sevmeyi Bilen Adamlar
Sevmeyi bilen adamlar her daim huzurun limanıdır, buna inanır bunu söylerim. Bir adam ne kadar 'güzel' sevebilir, bunun cevabı var bu satırlarda en güzel haliyle. Çok sevmenin değil, nasıl sevdiğinin önemini gördüm okudukça. Gerek üslubu, gerek kendine has tarzı ile Ahmet Batman zaten modern çağın yeni ikonu gibi geliyor ben ve birçoklarına göre. Bu kitabında da düşüncelerim değişmedi fakat yine de bi Sabah Uykum & Soğuk Kahve tadı bulamadım, daha bi mutlulukla okutmuştu ilk iki kitap kendisini. Yine de vermek istediği mesajlar ve bunu insanın ruhuna dokunarak yapması itibariyle vakit kaybetmeden okuyun derim.
ataç ikon Bana İkimizi Anlat
kitaba 10 verdi
3 beğen · 0 yorum

Bana İkimizi Anlat - S41

Pencere kenarında beklediğim bir aşk var
sida odak tarafından eklenmiştir.
Sümeyye ZOR

Sümeyye ZOR

@sumeyyezor

Bazen, bazı şeylere gereğinden fazla üzüldüğünüzü anlarsınız. Zaman size bunu enniyi anlatan şeydir.
ataç ikon Bana İkimizi Anlat
kitaba 2 verdi, inceleme ekledi.
8 beğen · 0 yorum
KÜBRA REÇBER

KÜBRA REÇBER

@kubrarecber

Zaman içinde, tükenmez kaleminin de tükendigini göreceksin. Bu hayatta tükenmeyen hiç bir şey yoktur.
ataç ikon Bana İkimizi Anlat
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
8 beğen · 0 yorum
Çağlar Hüseyin Çolak

Çağlar Hüseyin Çolak

@caglarhuseyincolak

Bazen düşünüyorum da, biri çıkıp beni sevdiğini söylese inanmaya dermanım yok.
ataç ikon Bana İkimizi Anlat
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
7 beğen · 0 yorum
Lethe

Lethe

@thelethe

Kalp insana kötü bir şey yaptırmaz, sadece zaman zaman aldığın bazı sonuçlar canını yakar ama kalbinle yaptığın her şey iyidir.
ataç ikon Bana İkimizi Anlat
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 beğen · 0 yorum
Elif Rana Kaynak

Elif Rana Kaynak

@kitaplarcandir

Annesini ya da babasını kaybetmiş bir insan,
kaç yaşında olursa olsun sizden büyüktür...
ataç ikon Bana İkimizi Anlat
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
757
KİTAP
Okuduğum En Güzel Kitap
Okuduğumuz en güzel kitapları bu listede topluyoruz! Sen de en beğendiğin ve herkese tavsiye etmek istediğin kitapları listey...
432
KİTAP
Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar
Bittiğine üzüldüğümüz, hayatımızda derin izler bırakan unutamayacağımız kitapları paylaşıyoruz....
315
KİTAP
En Sürükleyici Kitaplar
Yemek yemek, uyumak gibi doğal ihtiyaçlarını unutmana sebep olacak en sürükleyici kitaplar bu listede! Sen de en sürükleyici ...
163
KİTAP
Kütüphanenizde Yer Alması Gereken Hazine Değerindeki Edebiyat Kitapları
Herkesin okuması ve kitaplığında bulundurması gerektiğini düşündüğümüz hazine değerindeki en iyi edebiyat kitaplarını bu list...
394
KİTAP
Bir Nefeste Okunan Kitaplar
Elinden düşüremeyeceğin, bir solukta okuyacağın en sürükleyici kitapları bu listede bulabilirsin. Sen de en sürükleyici buldu...
Emine ÖZDEMİR

Emine ÖZDEMİR

@emineozdemir61

 paylaşım fotoğrafı
Hayat her zaman yeni hikâyeler hazırlar bizlere.
Tam bitti derken yeniden başlarız her şeye..
ataç ikon Bana İkimizi Anlat
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
7 beğeni · 0 yorum beğen ikon
melike

melike

@alyamelike

 paylaşım fotoğrafı
...................
ataç ikon Bana İkimizi Anlat
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
35 beğeni · 6 yorum beğen ikon
shade_m (@shade)
nasıl da umutlandım birden
24.12.17 beğen 2 cevap
Eda (@alaycikuss)
Çok güzelmiş. Hangi kitaptan? :)
24.12.17 beğen 1 cevap
Mehtap gunes (@mehtapgunes)
Hayattt iştee
26.12.17 beğen 1 cevap
melike

melike

@alyamelike

 paylaşım fotoğrafı
....
ataç ikon Bana İkimizi Anlat
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
16 beğeni · 1 yorum beğen ikon
Batuhan Ersarı

Batuhan Ersarı

@batuhanersari

Yeni Baslangıç paylaşım fotoğrafı
Yeni Baslangıç
Kaderini seçemezsin. Aşık olacağın insanı da. Mesela çayına tek seker atmayı secebilirsin ama çayına üç seker atan bir kadına aşık olmamayı secemezsin. Sahi ne kadar tanıyoruz birbirimizi? Mavi bir kazaktan hoslanacağını bildiğin bir adamı, yeterince tanımış mısırdır yani? Yoksa daha fazla birşey mi bilmek gerek? Bordo oje suren bir kadına asık ol ve ona de ki: "Hiç oje sürmesen de yakışır parmakların sakallarıma." Sana ikimizi Anlatmaya geliyorum... Senden ikimizi dinlemeye geliyorum BANA İKİMİZİ ANLAT.
ataç ikon Bana İkimizi Anlat
kitaba puan vermedi, inceleme ekledi.
9 beğeni · 22 yorum beğen ikon
papatyavedelibal (@papatyavedelibal)
Anam oğullll
21.04.17 beğen 3 cevap