up
ara

Tatlı Şeytan (The Sweet Trilogy #1)

Tatlı Şeytan (The Sweet Trilogy #1) Konusu ve Özeti

Tatlı Şeytan (The Sweet Trilogy #1)
Tatlı Şeytan (The Sweet Trilogy #1) kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: Demet Orhan
Yayınevi: GO!
ISBN: 9789759997786
Sayfa: 536 sayfa Basım Tarihi: 2014
Zevk, Günahın Tuzağıdır… On altı yaşındaki, lise öğrencisi Anna Whitt yaşıtlarından biraz farklı bir genç kızdır. Anna, renkler vasıtasıyla insanların duygularını görür, hatta isterse hisseder. Kilometrelerce ötedeki sesleri duyar, kokuları alır. Anna, farklı olduğunu bilir ama "ne" olduğuna dair en ufak bir fikri yoktur. Ta ki gizemli yakışıklı Kaidan Rowe ile tanışana dek. Kaidan, onun da kendisi gibi, iblis soyundan gelen bir Nefil olduğunu açıklayınca Anna'nın önünde karanlık bir dünyanın kapıları aralanır. Kaidan'ın büyüsüne kapılıp bu dünyaya adımını attığında artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Hayatı boyunca "iyi bir kız" olan Anna, ya diğer Nefiller gibi iblislere boyun eğip kötülüğe hizmet edecek ya da kaderini baştan yazacaktır…
" Zevk Günahın Tuzağıdır ! "

Kitap bittiginde yuh filan dedim. Son sayfalarda hareket başlamişti benim icin ve tam tad aliodum bitti. Simdi 2.kitabi kim beklicek ? Ne zaman cikcak :(
Her neyse. Ben melekleri cokkkkk seven.biri olarak bu kitabida sevdim. Burdaki melekler farkliyi. Devamli aliatigimiz tarzda degillerdiki bu guzel bir ayrintiydi. Iblislerde alistigimizin.disindaydi bunuda sevdim.
Bu kitaptaki Nefilimler Seytanin oglullari kizlari. Ve onlarin eunyaya gelme sebebi ise iblilslerin davasina yardim etmek. Kendi hak ve talepleri onemli degildir.
Kitap hakkinda ayrintiya girmek istemiyorum. Cunki seri kitaplarda heb bole oluyo olaylari kisileri taniyana kadar.kitap bittiyo sonra.siz catladiginizla kalioyorsunuz :(( Genel anlamdaysa.kitap 5uzerinden 4 puanlikti ve beni en.cok uzen seyse erkek karakterin cok fazla beni benden alamamasiydi acikcasi. Ama yinede Kaidan'ı sevdim.

" Kai ayni Thai yemeği gibi ama daha lezzetlisi. Amanın! Beynimi istila eden bu kiz da kimdi boyle? "

Ah bu alinyida.ciddi anlamda cok fazla kahkaha atmisyim tamamen Anna ile ayni fikirdeydim :D

" Nasil bir koku aliyorsun tam olarak ?"
" Bilmiyorum. Turuncgiller ve orman ya da onun gibi bir sey ... yaprak ve agac recinesi gibi ayni zamanda. Aciklayamiyorum."
"Turuncgiller mi ? Limon gibi mesela ?"
"Daha cok portakal gibi. Biraz da yesil limon gibi."
"Sen benim feromonlarimin kokusunu aliyorsun, Anna."

-Bir Kac gun sonra ...

"Portakal suyun nasil, Anna ? Limon tadi da geliyor mu ?"

Ah Kai ah :D
0 yorum
Beyza Aslan

Beyza Aslan

@beysxcx

The Sweet Trilogy #1
Kitabı okumak için tek sebep Kaidan resmen. Çoğu kişi bir solukta bitiyor demişti ben de baya beklentiyle okudum ve çok fazla beğendiğim söylenemez. Konu şöyle; Anna diye bir kız var ve bu kız bazı güçlere sahip mesela insanların duygularını dış görünüşlerine yansıyan renklerle görebilir, kilometrelerce uzaktaki sesleri duyabilir. Ayrıca Anna bir nefil ama rock grubu bateristiyle yani yakışıklı bad boy nefil Kaidan ile tanışana kadar kendisinin nefil olduğunu bilmiyor. Dünyada bir sürü dük ve nefil var her nefilin babasının belli uzmanlaşmış kötülükleri var. Örneğin Anna'nın babasınınki uyuşturucu ve alkol, Kaidan'ınınki şehvetti sanırım. Nefiller babalarının kötülüklerini yaymakla görevli. Ama Anna uyuşturucu ve alkole çekim hissetmek yerine tam tersi bundan nefret ediyor. Anna babasının görevini yapmak zorundadır çünkü etrafında bir sürü iblis ve dük vardır. Kitaptan daha fazla bahsetmek istemiyorum eğer buraya kadar ilginizi çeken bi yer olduysa alıp okuyabilirsiniz. Özetlemek gerekirse Tatlı Şeytan, Anna'nın iyiliği mi yoksa kötülüğü mü seçeceği üzerine. Tabii daha bir sürü olaylar, aşk falan da giriyor işin içine.
0 yorum
OnurSakarya

OnurSakarya

@onursakara

Çok akıcı bir kitaptı **
Kitap melekler iblisler günahlar aşklar gibi bir çok şey sunuyor bence okuyun **


Kitabı okumaya başlar başlamaz Anna'yı sevdim. Bence çok şanslı bir kız özellikle Patti gibi bir anneye sahip olması mükemmel bir ayrıcalık Patti onu inanılmaz derecede güzel yetiştirmiş gerçek annesi olsa bu kadar olamaz bence.Tabi ki Jay'in de hakkını vermek gerek çok iyi bir arkadaş.

Kısaca kitabı anlatmak gerekirse Anna farklı bir kız özel güçleri olan renkler vasıtasıyla duyularımızı görebilen,hissede bilen bir ama kafası çok karışık farklı olduğunu biliyor ama ne olduğu hakkında hiç bir fikri yok.Bir gün Jay ile birlikte bir partiye katılırlar ve partide çalan grubun gitaristi dikkatini çeker normalde olduğu gibi onun renklerinden duygularını göremez ve ona karşı daha önce hiç hissetmediği bir çekim hisseder. Daha sonra konser bittiğinde Gitaristle (Kaidan) tanışırlar. Kaidan sert,ukala bir o kadar da yakışıklıdır.Bir sebepten dolayı Anna ve Kaidan'ın uzun bir yolculuğa çıkması gerekmektedir artık Anna Kaidan'dan öğrendikleriyle ne olduğunu anlamış ve hayatını sonsuza kadar değiştirmiştir.

***
Keyifli okumalar.
0 yorum
Gamze Türk

Gamze Türk

@gamzeturk

Fantastik sevenlerin bence hiç kaçırmaması gereken bir seri. Seri uzun zamandır elindeydi okumak bu zamana kısmet oldu. Keşke daha önce okusaydım. Kitabı iki gün gibi kısa bir sürede bitirdim. Nasıl bitirmiyim ki elimden bırakamıyordum. Gerçekten müthiş derecede akıcı bir kitaptı. Umarım serinin diğer kitaplarıda öyledir. Evet çok çok bir olay yoktu kitapta ama ilk kitap olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Çokta söylenicek birşey yok kitabı şöyle bir özet geciyim ben...

Ana karakter Anna whitt onaltı yaşında. Annesi doğumda öldü ve annayı patti büyütüyor. Anna aslında çok farklı bir çocuk insanların aura larından cıkan renkleri görüyor, yanlarındaki koruyucu meleklerini görüyor. Bir gün bir partide kaidan rowe ile tanışıyor ve aslında kendisinin nefil olduğunu öğreniyor. Nefiller bu dünyada iblislere hizmet etmekle görevlidirler. Ama asi ruhlu kızımız bu düzene başkaldırmak için kaida rowe un da yardımıyla dolu dizgin bir maceranın kapılarını aralarlar. Çok fazla aksiyon yok fakat 536 sayfa su gibi akıp gidiyor. İkinci kitabı biran önce okumaya başlıyorum keyifle kalın.
0 yorum
gizem güzeldere

gizem güzeldere

@gizemguzeldere

Gerçekten müthiş bir kitaptı. 6 saat içerisinde yedim yalayıp yuttum. Hele o Kaidan yok mu? Onu ayrı bir yemek istedim ve başroldeki kız tanrım biz bir de kötü çocuktaki kaylaya masum derdik bu onun 4 5 hatta6 katı masum öyle böyle değil amerika gibi bir yerden öyle bir kız çıkması maşallah yani Allah nazar değdirmesin. Neyse konumuza gelelim konumuz şu Anna bir ışık meleğiyle bir iblisin kızıdır ama bunda kendisinin haberi yoktur ancak kendisini farklı olduğunu bilir. Bir gün bir arkadaşıyla gittiği konserde Kaidan'la tanışır ve onda da bir farklılık olduğunu anlar neyse olaylar gelişir ve anna kendisini ne yapacağını bilemediği bir yolda bulur kendisinden beklemediği şeyler yapar değişir kitabın sonunda o masum kızın yarısı gitmiş yerine biraz daha olayların farkında olan kız gelmiştir. İlk kitabı okuduktan sonra şuan ikinci kitabı büyük bir heyecanla bekliyorum okuduğunuza değecek bir kitap melek ve şeytan kitaplarını hush hush serisinden sonra bırakmıştım anacak bu kitaptan sonra tekrar başlayabileceğimi düşünür oldum. Diyeceğim o ki kitabı okuyun pişman olmayacaksınız.
0 yorum

Tatlı Şeytan (The Sweet Trilogy #1) - S41

Genellikle okula giderken konuşmazdık çünkü Jay sabahları pek konuşkan olmazdı ama cumartesi gecesi beni eve bıraktığından beri konuşamamıştık.
"Her zaman senin ne tip erkeklerden hoşlandığını merak etmişimdir ama çılgın rockçılardan hoşlanacağın hiç aklıma gelmezdi!"
gizem güzeldere tarafından eklenmiştir.
Beyza Uysal

Beyza Uysal

@beyzauysall

"En çok nereyi beğendin?"diye sordum.
"Hiçbir yere öyle fazla bağlanmadım.Sanırım en beğendiğim yer....burası."
"Teksas toprakları mı?"diye sordum.
"Hayır."diyen Kaidan,her kelimeyi özenle seçiyor gibi görünüyordu."Bu araba demek istiyorum.Seninle birlikte."
0 yorum
dilara k.

dilara k.

@biradetiguana

"Şu çocuk. Davulcu. Acayip iyi müzisyen, tonlarca hatunu götürüyor, babasının eşek yüküyle parası var ve bunlar yetmezmiş gibi bir de lanet İngiliz aksanıyla konuşuyor.”
Jay’in bu kıskançlık ve hayranlık karışımı duyguları karşısında gülümsemeden edemedim.
Üçüncü şarkı başlarken, “Adı ne?” diye haykırdım.
“Kaidan Rowe. Ah, o da ayrı mesele. İsmi bile havalı! Lavuk"
ataç ikon Tatlı Şeytan (The Sweet Trilogy #1)
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Yağmur Urhan

Yağmur Urhan

@yagmururhan

Zevk, günahın tuzağıdır.
Platon
0 yorum
Gamze Türk

Gamze Türk

@gamzeturk

" Akıl kendi mekanını yaratır; kendi başına cehennemi cennete, cenneti cehenneme çevirebilir."
0 yorum
Burcu Atıcı

Burcu Atıcı

@burcuatici

O anda kendime bir söz verdim : Kıskançlık yok, flört etmek yok, güvenilmez Kaiden Rowe'u delicesine arzulamak yok.
ataç ikon Tatlı Şeytan (The Sweet Trilogy #1)
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
505
KİTAP
Seri Kitaplar
Birden fazla kitaptan oluşan ve uzun sürmeleri nedeniyle okurken adeta hayatımızın bir parçası olan seri kitaplar listelenmiş...
ruken al

ruken al

@rukenal

 paylaşım fotoğrafı
İyi kız, kötü bir çocuğa aşık olur ve kötü çocuğun da kendisine aşık olmasını ve mucizevi bir şekilde değişmesini bekler. Ama değişen tek kişi kız olur.
ataç ikon Tatlı Şeytan (The Sweet Trilogy #1)
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum